Обговорення Податкового кодексу України

5 серпня 2010 року в райдержадміністрації під головуванням першого заступника голови райдержадміністрації Валентин Цупріян відбулось засідання круглого столу.
На засіданні були присутні: начальник управління освіти облдержадміністрації Іван Вєтров, заступники голови райдержадміністрації Інна Наумович, Тетяна Сухарева, виконуючий обов’язки начальника Сарненської міжрайонної Державної податкової інспекції Петро Ціпан, керівники структурних підрозділів райдержадміністрації, районних установ, підприємств, організацій, громадські організації.
На порядок денний виносилося питання обговорення проекту Податкового кодексу України.
Як підсумок, учасниками були озвучені пропозиції за результатами обговорення Податкового кодексу України:
1. Відмінити збір за розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства.
2. Залишити вид діяльності „транспортні перевезення” в переліку видів діяльності, які дають право застосовувати спрощену систему оподаткування для СГД фізичних осіб.
3. Залишити у складі валових витрат попередню оплату за товари (роботи, послуги), як є в нинішній редакції ЗУ „Про оподаткування прибутку підприємств”.
4. До валових витрат відносити валові витрати на поліпшення основних засобів в розмірі 20 відсотків від залишкової вартості основних фондів.
5. Створити підрозділ на районному рівні для видачі ліцензій на оптову та роздрібну торгівлю алкогольними напоями та тютюновими виробами.
6. Відмінити податкові накладні та Порядок їх заповнення в зв’язку з наявною електронною звітністю.
7. В проекті кодексу, в частині, що регулює питання ПДВ, повернутись до положень ДКМУ „Про ПДВ”.
8. Спростити механізм обчислення ПДВ.
9. Встановити, що платниками збору за спец використання водних ресурсів є лише ті суб’єкти господарювання, хто має дозвіл на видобуток води.
10. Об’єднати збір за спец використання водних ресурсів та збір за геологорозвідувальні роботи в один податок.
11. Збільшити термін використання РРО.
12. Транспортний податок включити у вартість пального.
13. Внести зміни до законодавства про те, що нікчемною угоду може визнати може лише суд.
14. Відмінити квартальну звітність по ПДВ.
15. Продовжити термін обговорення та зустрічі з керівниками всіх галузей, які сплачують податки.
16. Висвітлити у районних та обласних засобах масової інформації пропозиції до внесення в Податковий кодекс України, які були озвучені під час засідання круглого столу.