Реєстр виборців

- право закріплено Конституцією:
“Громадяни мають право приймати участь в управлінні державними справами,
в всеукраїнському та місцевих референдумах, вільно вибирати та
бути вибраними в органи державної влади та органи місцевого самоврядування”
Закон України "Про Державний реєстр виборців"(ст. 38).

Державний реєстр виборців — це автоматизована інформаційно-телекомунікаційна система, призначена для зберігання, обробки даних та користування ними для забезпечення державного обліку громадян, які мають право голосу.
Подібні системи існують в багатьох країнах. Адже життя кипить і вирує не тільки в період виборів, але і в перервах між ними. Громадяни (вони ж виборці) переїжджають, змінюють прізвище, досягають повноліття і навіть, на жаль, помирають. В кожен момент часу і список виборців повинен бути різним, а не тим, що був 10 років тому.

Впродовж 2005-2007 років складенням списків виборців займалися тимчасові робочі групи. Уточненням та виправленням списків займалися також тимчасові — дільничні виборчі комісії. Термін повноважень обох груп строго обмежений: перші до передачі списків окружній виборчій комісії, другі до закінчення — виборів. Кінцевий результат уточнення списків — недостовірний список.

Багатьом відома ситуація, коли під час виборів, прийшовши на виборчу дільницю громадяни не можуть взяти участь в голосуванні. Деякі не можуть знайти себе у списках, інших внесено двічі, неправильно вказано прізвище чи адреса. Не зважаючи на проведену роботу, в списках вистачає і тих, хто вибув за межі нашого району, або навіть тих, кого немає в живих. Це викликає справедливі нарікання громадян. Для запобігання таким випадкам в даний час створюється загальнодержавний Реєстр виборців. У районній державній адміністрації створено і працює відділ ведення Державного реєстру виборців.
   Відповідно до Закону України "Про Державний реєстр виборців" виборець може бути включений до реєстру лише один раз або за місцем державної реєстрації місця проживання, або за місцем свого фактичного проживання. На даний час Центральною виборчою комісією розпочато виготовлення та надсилання кожному виборцю, включеному до Реєстру, іменного повідомлення з інформацією про права виборця щодо Реєстру та пропозицією перевірити свої персональні дані, усунути невідповідності та неточності в записі про себе, а також із роз'ясненням порядку звернення до органу ведення Реєстру. Тому, для більш точного і об'єктивного наповнення реєстру, а також запобігання виникнення помилок та неточностей звертаємося до всіх виборців Сарненського району з пропозицією уточнити свої персональні дані. Це можна зробити особисто, маючи при собі паспорт громадянина України, а якщо особа нездатна пересуватись самостійно, вона може письмово уповноважити на таке звернення іншу особу.
Про своє конституційне право обирати багато хто згадує тільки в день голосування або за день-два до нього і не знаходять себе чи своїх рідних у списках виборців, але щось змінити буває вже запізно, це викликає знервованість, напругу на дільницях. Краще заздалегідь уточнити свої дані і спокійно йти на дільницю в день голосування.
   Запрошуємо вас звернутися до відділу ведення Державного реєстру виборців районної державної адміністрації за адресою: м.Сарни, вул.Демократична 51, приміщення райдержадміністрації (другий поверх). Телефон для довідок 3-46-44.

Детальнішу інформацію можна отримати за веб-адресою: www.reestr2009.org.ua