Голодомор 1932-1933

Пам’ять про національні трагедії, темні часи та лихоліття єднає нас, гуртує, робить сильнішими та мудрішими.

28 листопада по всій нашій державі, в кожному її куточку і в десятках країн світу українці схиляють голови в пам’ять перед мільйонами жертв Голодомору 32-33 років. Перед малими дітьми, життя яких було перервано і позбавлено майбутнього. Перед мамами, які робили все можливе для того, щоб захистити свої родини, своїх дітей, і не змогли цього зробити.
     Відтак, сьогодні біля пам’ятника жертвам Голодомору та політичних репресій м. Сарни відбувся мітинг-реквієм за участю голови райдержадміністрації Ярослава Яковчука, керуючого справами виконавчого апарату районної ради Вячеслава Шимка, міського голови Світлани Усик, представників духовенства, військовослужбовців, учнів загальноосвітніх закладів міста, трудових колективів підприємств, установ, організацій, громадськості міста, представників ЗМІ.

Ярослав Яковчук зазначив, що сьогодні, вже маючи за плечима досвід війни 2014-2015 років за нашу незалежність, з ворогом, який вдерся на нашу землю, ми інакше дивимося і на події 32–33 років. То теж була так само справжня – і так само неоголошена! – війна проти України. Голова райдержадміністрації наголосив, що за два роки більшовицького геноциду Україна втратила близько 4-х млн. безневинно закатованих громадян. Головний чинник таких катастрофічних втрат нашого народу у ті часи – відсутність національної держави та національних Збройних Сил, які здатні захистити власний народ.
     «Цей злочин проти людства неможливо забути та пробачити. Вічна пам’ять безневинно закатованим українцям», - зазначив Ярослав Яковчук і закликав запалити свічки пам’яті по тих, хто пішов у інші світи через злочинну сутність нелюдського режиму.
     Хвилиною мовчання присутні вшанували мільйонів жертв голодоморів, запалили лампадки в пам’ять про них, а на закінчення мітингу – поклали композиції із житніх колосків та калини до пам’ятного знаку.
Фото в галереї зображень.

Вшанували пам’ять жертв голодоморів в Україні.
     21 листопада біля пам’ятника жертвам голодоморів м. Сарни відбувся мітинг-реквієм за участю в. о. голови райдержадміністрації Ярослава Яковчука, голови районної ради Миколи Драганчука, міського голови Світлани Усик, депутатів районної та міської рад, представників духовенства, військовослужбовців, трудових колективів підприємств, установ, організацій, громадськості міста та представників ЗМІ.
     Звертаючись до присутніх на жалобному заході, Ярослав Яковчук зазначив, що сумні спогади про ті трагічні сторінки історії щемливо торкаються сердець кожного. Тож нехай пам’ять про невинних жертв тих часів буде священною для нинішніх та майбутніх поколінь!
     Хвилиною мовчання присутні вшанували мільйонів жертв голодоморів, запалили лампадки в пам’ять про них, а на закінчення мітингу – поклали квіти до пам’ятного знаку.
     Фото в галереї.