Використовуючи своє право на особисте волевиявлення, ми будуємо шлях у наше майбутнє

Відповідно до Конституції України народне волевиявлення здійснюється через вибори, референдум та інші форми безпосередньої демократії.
З метою забезпечення державного обліку громадян України, які мають право голосу відповідно до Конституції України, та складання більш якісних списків виборців створено Державний реєстр виборців.
Законом України «Про Державний реєстр виборців», який набрав чинності з 1 жовтня 2007 року, закладено якісно нове правове підґрунтя для формування повних і достовірних списків виборців, які будуть використовуватись під час проведення всіх видів виборів – як на загальнодержавному рівні, так і на виборах до місцевих органів влади, а також при проведенні Всеукраїнського або місцевого референдуму.
Державний реєстр виборців – автоматизована інформаційно-телекомунікаційна система (банк даних). Вона містить персональні дані всіх виборців України та призначена для зберігання, обробки даних, що містять передбачені Законом відомості, та користування ними.
Вперше за роки незалежності України створення Реєстру нарешті дасть відповідь на прості, але важливі питання: скільки громадян України мають право голосу, де саме вони проживають, і де (в яких виборчих округах і на яких виборчих дільницях) мають голосувати?
Однією з основних засад ведення Реєстру є публічний характер його ведення, який має за мету дотримання прав людини на участь у виборах та інших заходах, гарантованих Конституцією України.
Створення якісного Державного реєстру виборців – це важливий крок для України як демократичної держави, яка прагне інтегруватись у світову спільноту, оскільки дозволить усім виборцям здійснити своє волевиявлення, обмежить можливість маніпулювання під час голосування та виявить достовірний рейтинг довіри виборців до претендентів на обрання.
Гарантії демократії мають дієвий характер лише в тому випадку, коли вони створюють цілісний механізм забезпечення реального народного волевиявлення у вирішенні справ публічного значення.
Сьогодні створення Державного реєстру виборців перебуває на етапі завершення. Це дуже масштабна, клопітка і нелегка робота, яка потребує співпраці з боку громадян.
Хочу подякувати за розуміння та співпрацю по уточненню списків виборців працівникам виконавчих комітетів місцевих громад району, членам дільничних виборчих комісій завдяки їм в сільських населених пунктах відсоток неточностей було зведено до мінімуму. По місту ж провести подвірні обходи було неможливо тому уточнення проводилось через районний відділ УМВС Сарненського району.
Відділом забезпечено виправлення всіх відомих помилок, що були виявлені під час голосування на виборах Президента України у 2010 році. Виправлені граматичні помилки, зафіксовано кожного виборця в його дільниці, оформлено однотипне написання вулиць, заповнені графи про місця народження, опрацьовані відомі кратні включення до списків виборців. Опрацьовані всі звернення громадян щодо включення їх до списків виборців.
Відділ щоквартально проводить роботу по поновленню бази даних своєчасно по інформації суб’єктів подання відомостей. Вживаються додаткові заходи по покращенню якості списків виборців, з метою недопущення помилок. Відділом проводиться постійна візуальна перевірка бази даних та по мірі виникнення питань формуються запити до Сарненського РВ УМВС.
На жаль про своє конституційне право обирати багато хто згадує тільки в день голосування або за день-два до нього і не знаходять себе чи своїх рідних у списках виборців, коли щось змінити буває вже запізно. Це викликає знервованість, напругу на дільницях. Краще заздалегідь уточнити свої дані і спокійно йти на дільницю в день голосування.
Звертаємося до всіх виборців Сарненського району, особливо до громадян які виявили під час голосування на виборах Президента України 2010 року неточності у списках виборців або не включення до списку, невідкладно звернутись до відділу ведення Державного реєстру виборців Сарненської районної державної адміністрації за адресою: м.Сарни, вул.Демократична 51, приміщення райдержадміністрації (другий поверх). Телефон для довідок: 3-46-44 (ми працюємо з 9.00 до 18.15, перерва на обід з 13.00 до 14.00.) .
Звертаємо увагу виборців що звернутись необхідно особисто, маючи при собі паспорт громадянина України, а якщо особа нездатна пересуватись самостійно, вона може письмово уповноважити на таке звернення іншу особу.
Уточнення даних реєстру по телефону не проводиться.

Начальник відділу ведення
Державного реєстру виборців
апарату Сарненської РДА                                                            Р.П.Марковець