Відроджена "Горинь" оздоровила юних мешканців Сарненщини

Зазвичай влітку до інших сезонних проблем  у батьків додається ще один головний біль – де оздоровити своє чадо, щоб набралося воно сил та енергії для нового навчального року. І тут на допомогу приходить Сарненська міжрайонна виконавча дирекція Рівненського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, адже в нинішні скрутні часи її фінансова підтримка при оплаті вартості путівки є суттєвою: батьки сплачують лише 10% вартості. 345 дітей дітей завдяки Фонду вже зміцнили своє здоров"я. І тут варто послухати юних відпочивальників: виявляється, найкраще дозвілля  не за тридев"ять земель, а під боком , на місцевому курорті "Горинь", що свого часу  був оздоровницею, відомою на весь Радянський Союз, зокрема завдяки унікальним мінеральним хлориднокарбонатно-нітрієвим водам типу "Миргородська" "Баден-Баден", торфяними грязями.
    Радує, що колектив з 19 чоловік, очолений Ларисою Шишковською, доклав максимум зусиль, щоб відновити санаторію славу, адже вперше після тривалої перерви оздоровниця гостинно розкрила двері. Центральний корпус пишається обновленим фасадом, відремонтовані кімнати, харчоблок, обладання та медичне устаткування, придбали нові меблі, посуд. На кожному поверсі обладнали душові кабінки, а гарячу воду тепер постачають цілодобово. Затяжна криза не вплинула на харчування: збалансоване меню з фруктами та солодащами припало до вподоби всім. Та, як відомо, не хлібом єдиним. Отож у закладі подбали про культурно-масову програму для маленьких пацієнтів.
    - Студенти Сарненського педколеджу РДГУ, - розповідає головний лікар Лариса Шишковська, - перетворили перебування дітей на справжній феєрверк розваг і цікавих заходів. Проводили зі своїми підопічними екскурсії до лісу, на луг, водили в туристичні та краєзнавчі походи, організовували козацькі забави, вечори знайомств, змагання "Нумо дівчата" та "Нумо хлопці", звісно, нагороджуючи переможців, влаштовували перегляд кінофільмів, заняття гуртка з бісероплетіння тощо.
    Проте різноманітні цікаві дійства не перешкодили оздоровленню цілющою степанською водою, фізпроцедурами, масажем, фіто- й озокеритотерапією.
            Учениця 5 класу Люхчанської ЗОШ І-ІІ ст. Анастасія Валько, з якою довелось поспілкуватись, захоплено розповідає:
    -Мені дуже сподобалось у "Горині", було так весело й цікаво, що зміна промайнула непомітно. Вожаті організували для нас рожеву дискотеку, циганський день, конкурс "Міс Дюймовочка" й багато інших розваг, усіх і не перелічити. А як смачно годували! Смакували виноградом, персиками, апельсинами, не кажучи вже про різноманітні м"ясні та солодкі страви. Але пили лікувальні води, чаї. Відвідували   масаж, процедури...
    А мама Алла Кузьмівна додає, що донька за час відпочинку підросла й посвіжішала, має здоровий вигляд і гарний настрій.
    Приємні спогади про гарне дозвілля супроводжуватимуть до наступного літа, а тим часом підприємствам, установам, організаціям уже варто починати планувати оздоровлення дітей своїх працівників і подавати заявки до Сарненської мідрайонної виконавчої дирекції Фонду, вказавши кількість дітей і назви оздоровчих закладів,щоб розприділити кошти в наспупному році й використати їх у повному обсязі.

Сарненська міжрайонна виконавча дирекція
Рівненського обласного відділення Фонду