Бібліоміст

«Бібліоміст»  — партнерська робота IREX, USAID та Міністерства культури і туризму України, на підтримку якої Фундація Білла та Мелінди Гейтс надала грант на суму 25 мільйонів доларів США. «Бібліоміст» співпрацює з Українською бібліотечною асоціацією (УБА), центральними та місцевими органами влади та бібліотеками на всій території України, щоб допомогти бібліотекам ефективніше задовольняти потреби місцевих громад завдяки навчанню та використанню сучасних технологій, виконавши такі завдання:
  • Обладнати бібліотеки технікою, щоб члени громад отримали кращий доступ до інформації.
  • Навчити бібліотекарів користуватися новітніми технологіями, щоб краще обслуговувати відвідувачів.
  • Сприяти розвитку ресурсної бази бібліотечної асоціації для ефективнішого представлення інтересів бібліотек та бібліотекарів.
  • Заручитися державною підтримкою для визнання ключової ролі бібліотек в суспільстві.
    Обладнуючи бібліотеки комп’ютерами, програма «Бібліоміст» має на меті сприяти розвитку інноваційних бібліотечних послуг, що якнайкраще задовольнятимуть інформаційні потреби місцевого населення, тим самим підсилюючи роль бібліотек як осередку розвитку громади.
    20 серпня 2010 року для Сарненської ЦСПШБ, як переможниці проекту «Організація нових бібліотечних послуг з використанням вільного доступу до Інтернету», Радою міжнародних наукових досліджень та обмінів (IREX), програмою «Бібліоміст» та компанією «Інком» було встановлено комп’ютерне обладнання у Сарненській центральній районній бібліотеці, публічно-шкільних бібліотеках сіл Немовичі та Костянтинівка, масовій бібліотеці для дорослих селища Клесів. Всього по району було встановлено 15 комп’ютерів, 4 принтери, 4 сканери, до кожного комп’ютера підключено веб-камери та гарнітури.

Р. Артемчук,
завідувачка відділом автоматизації