Також дивіться новини на facebook.com

До уваги жителів району!


    На виконання Протокольного рішення за результатами другого засідання Громадської гуманітарної ради, яке відбулося під головуванням Президента України Віктора Януковича 29 червня 2010 року в районі оголошується проведення широкого громадського обговорення проекту Концепції створення національного суспільного телебачення і радіомовлення.

    Просимо жителів району подавати свої пропозиції до 10 вересня 2010 року в сектор з питань внутрішньої політики та зв’язків з громадськістю апарату райдержадміністрації за номером телефону: 2-24-66.
 
Проект
 
КОНЦЕПЦІЯ СТВОРЕННЯ
НАЦІОНАЛЬНОГО СУСПІЛЬНОГО
ТЕЛЕБАЧЕННЯ І РАДІОМОВЛЕННЯ
 
 З метою розвитку правового, соціального, демократичного, громадянського суспільства в Україні створюється і здійснює свою діяльність Національне суспільне телебачення і радіомовлення (далі – НСТР). 
1. Основна мета та сфера інформаційно-комунікаційної діяльності Національного суспільного телебачення і радіомовлення
Суспільне мовлення – це сукупність недержавних загальнонаціональних та регіональних телерадіоканалів, що є загальносуспільною власністю, не можуть бути приватизовані та орієнтуються у своїй програмній політиці на якнайширше задоволення інформаційних потреб громадян (незалежно від поглядів того чи іншого органу державної влади), політичної сили або групи впливу.
Національне суспільне телебачення і радіомовлення становить систему мовлення, призначену для громадськості, фінансовану та контрольовану громадськістю, яка має незалежну програмну політику. Її фінансово-господарська діяльність позбавлена впливу будь-якої з гілок державної влади усіх рівнів, а також політичних, економічних, релігійних та інших груп. Змістом програм суспільного мовлення мають бути інформаційні, розважальні, освітні, спортивні та інші подібні програми. 
1. Основною метою інформаційно-комунікаційної діяльності Національного суспільного телебачення і радіомовлення є створення умов для підвищення інтелектуального капіталу українського суспільства, формування розвиненого громадянського суспільства, збереження та розвиток національної ідентичності шляхом забезпечення прав громадян України на отримання повної, об’єктивної, достовірної і оперативної інформації про факти, події і явища, які відбуваються в Україні та за її межами.
2. Інформаційно-комунікаційна діяльність Національного суспільного телебачення і радіомовлення провадиться на принципах повноти, об’єктивності, достовірності і оперативності інформації, гарантування вільного права кожного громадянина України на доступ до неї, вільного висловлювання своїх поглядів і думок, дотримання її працівниками професійної етики, загальнолюдських і загальнонаціональних норм моралі, традицій і культури багатонаціонального українського суспільства.
 3. Основна мета та принципи Національного суспільного телебачення і радіомовлення реалізуються через інформаційно-комунікаційну діяльність Національної суспільної телерадіокорпорації України (НСТУ), яка працює в інтересах всього українського суспільства.
            4. Відповідно до основної мети і принципів інформаційно-комунікаційної діяльності Національної суспільної телерадіокорпорації України її основними завданнями є:
4.1. Оперативне інформування українських і зарубіжних телеглядачів та радіослухачів про суспільне (соціально-політичне, соціально-економічне та соціально-культурне) життя в Україні та світі та про надзвичайні ситуації;
 4.2. Створення та розповсюдження інформаційно-публіцистичних, освітньо-наукових, культурно-просвітницьких, патріотично-виховних, спортивно-оздоровчих, розважальних і програм, які спрямовуються на розвиток особистості, а також інших соціально-орієнтованих програм для всіх соціальних (статевих, вікових, етнічних, конфесійних, професійних, територіальних) груп українського суспільства, особливо для дітей, юнацтва, молоді; сприяння організації безперервного дистанційного навчання громадян України.
    2. Статус Національної суспільної телерадіокорпорації України
Національна суспільна телерадіокорпорація України (далі – НСТУ) є неурядовою неприбутковою організацією у формі юридичної особи, що створюється як установа, державна реєстрація якої здійснюється в порядку, передбаченому законодавством України, і діяльність якої не має на меті отримання прибутку.
 3. Створення і функціонування Національної   суспільної телерадіокорпорації України
3.1. Національна суспільна телерадіокорпорація України створюється шляхом виділення державного майна, що передане та перебуває на балансі Національної телекомпанії України та Національної радіокомпанії України.
 3.2. Засновником Національної суспільної телерадіокорпорацїї України є Фонд державного майна України.
 3.3. Національна суспільна телерадіокорпорація України здійснює свою інформаційно-комунікаційну діяльність на загальнонаціональних каналах мовлення, які забезпечують повне покриття території України, а також дозволяють вести міжнародну інформаційно-комунікаційну діяльність.
 4. Основні засади мовленнєвої політики та структура мовлення Національної суспільної телерадіокорпорацїї України
Відповідно до принципів інформаційно-комунікаційної діяльності Національного суспільного телебачення і радіомовлення на каналах Національної суспільної телерадіокорпорацїї України забороняється:
пропаганда тоталітарних політичних і релігійних доктрин, міжнаціональної, міжконфесійної, міжкультурної, міжрегіональної та іншої ворожнечі;
демонстрація зразків асоціальної поведінки, сексуальної розбещеності, агресії, неохайності в одязі і побуті, використання ненормативної лексики тощо;
реклама алкогольних (у тому числі пива і слабоалкогольних) та тютюнових виробів, лікарських та інших препаратів.
 5. Майно і фінансування Національної суспільної телерадіокорпорації України
5.1. Майном Національної суспільної телерадіокорпорацїї України є майно, передане їй Фондом державного майна України, а також майно, набуте Національною суспільною телерадіокорпорацїєю України під час здійснення інтелектуально-творчої, інформаційно-комунікаційної та фінансово-господарської діяльності.
5.2. Фінансування Національної суспільної телерадіокорпорацїї України здійснюється:
за рахунок Державного бюджету України;
із надходжень від власної рекламної діяльності або компенсаційних платежів комерційних телерадіоорганізацій, у випадку досягнення домовленості про відмову НСТУ від розміщення реклами;
від виробництва та розповсюдження кіно-, відео- та аудіо- продукції, кіноконцертної, видавничої діяльності, надання ліцензій на використання об’єктів права інтелектуальної власності, спонсорства тощо.
 6. Управління Національною суспільною телерадіокорпорацією України 
6.1. Органи державної влади та місцевого самоврядування, політичні партії та блоки, юридичні особи публічного або приватного права не беруть участі в управлінні Національною суспільною телерадіокорпорацїєю України.
6.2. Нагляд за діяльністю Національної суспільної телерадіокорпорацїї України здійснює Наглядова рада НСТУ, яка формується по одному представнику від: Президента України, кожної фракції Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України та загальнонаціональних громадських організацій: освітніх, наукових, релігійних, спортивних, мас-медійних, правозахисних, творчих, підприємницьких, молодіжних, жіночих, осіб з особливими потребами тощо.
У випадку незнаходження консенсусу серед окремих неурядових об’єднань щодо єдиної кандидатури до складу Наглядової ради протягом конкретно визначеного терміну з метою забезпечення дієздатності Наглядової ради право остаточного вибору кандидата делегується профільному комітетові Верховної Ради України.
6.3. Наглядова рада Національної суспільної телерадіокорпорацїї України обирає на конкурсних засадах голову, заступника голови правління – керівника апарату НСТУ, членів Правління – керівників мультимедійних компаній НСТУ:
генерального директора Національної суспільної телекомпанії (НСТК);
генерального директора Української міжнародної телекомпанії (УМТК);
генерального директора Національної суспільної радіокомпанії (НСРК);
генерального директора Української міжнародної радіокомпанії (УМРК);
ректора Народного медіа університету (НМУ).
6.4. Затверджує за поданням правління Національної суспільної телерадіокорпорацїї України Редакційні настанови НСТУ і погоджує їх з конференцією трудового колективу НСТУ.
6.5. Затверджує річний бюджет Національної суспільної телерадіокорпорацїї України та мультимедійних компаній НСТУ.