Вічна пам'ять

27 серпня 2010 року в м. Сарни відбулись мітинг та покладання квітів до могил на місцях розстрілу євреїв. Вшанувати пам'ять жертв Голокосту та запалити поминальну свічку прийшли заступник голови райдержадміністрації Інна Наумович, секретар міської ради Василь Стельмах, керівник іудейської релігійної громади м. Сарни Лазар Фішман та члени громади.
    Учасники мітингу ділились сумними спогадами та переказаними розповідями очевидців про ті страшні події, що відбувались в єврейському гетто. Майже неможливо було врятуватись тоді від жорстоких фашистських пазурів. Та, проте, сьогодні багато єврейських родин, які все ж зуміли уникнути несправедливої розправи безмежно вдячні місцевому українському населенню, за те, що ціною власного життя допомагали звільнитися від фашистського поневолення та переховували у своїх домівках.
    Заступник голови райдержадміністрації Інна Наумович, звертаючись до присутніх на заході, зазначила: «Сьогодні, нажаль, ми не можемо вернути час назад та виправити ті лихі події далекого 42-го року. Та наш сьогоднішній обов’язок вшановувати пам'ять про невинно загублені душі, та навчати наших дітей аби ніколи не допустити подібного на нашій землі і в світі, берегти мир і спокій на українській землі, жити у мирі і злагоді, всіляко запобігати проявам расової чи етнічної дискримінації».
    По закінченню мітингу, присвяченого пам’яті безневинно убієнних на Сарненській землі людей єврейського та циганського населення, учасники заходу поклали вінки, квіти і сиві камінці невимовної журби, як символ вічної пам'яті.

Сектор з питань внутрішньої політики
та зв’язків з громадськістю
апарату райдержадміністрації