Також дивіться новини на facebook.com

Інформація щодо соціального захисту громадян у зв’язку з корегуванням цін на комунальні послуги

    З 01 серпня 2010 року підвищились ціни на природний газ, який використовується для потреб населення.
У зв’язку з цим підвищився тариф і на оплату житлово-комунальних послуг тому, 14 липня 2010 року України прийняв рішення «Про посилення соціального захисту населення при оплаті житлово-комунальних послуг» спрямоване на те щоб частка сімейного бюджету, який витрачається у малозабезпечених сім’ях на житлово-комунальні послуги стала меншою.
Таким рішенням Уряд затвердив ряд заходів з підвищення ефективності програм соціального захисту, а саме:
1) знижено поріг обов'язкової оплати житлово-комунальних послуг:
- з 15 до 10 відсотків сукупного доходу для сімей, які складаються з пенсіонерів, інвалідів і дітей віком до 18 років;
- з 20 до 15 відсотків для всіх інших сімей, у складі яких є працездатні громадяни.

   2) спрощено порядок призначення житлових субсидій. 

   З 1 серпня громадяни звільняються від необхідності збирати від організацій, які надають комунальні послуги, довідок, що необхідні для призначення субсидій (довідки про склад сім'ї, про наявність комунальних послуг, про вартість таких послуг). 
Така інформація у п'ятиденний термін надаватиметься житлово-експлуатаційними підприємствами, які поставляють населенню газ для побутових потреб і іншими комунальними підприємствами на запит органів соціального захисту. Обмін інформацією відбуватиметься в електронному вигляді.
Належна організація цього процесу дозволить здійснити максимально безконтактний режим оформлення житлових субсидій, без особистого звернення до управління соцзахисту.
Працює урядова „гаряча лінія” 0800 507 309 для всіх звернень громадян, де вони при бажанні можуть отримати за своїми запитами як усне так і письмове роз’яснення кожен по своєму конкретному випадку.
При кожному управлінні праці та соціального захисту створені спеціальні комісії, що найближчі півтора місяці будуть розглядати всі спірні та нестандартні випадки звернень громадян в процесі масового отримання субсидій.

  3) запущено механізм організації нового порядку надання субсидій населенню на регіональному рівні. 

  Пенсійному фонду доручено проінформувати кожну сім'ю, в якій є пенсіонер про спрощений механізм здобуття житлових субсидій. 
Окрім цього, до кожної такої сім'ї буде доставлено: - відповідне звернення Пенсійного фонду, чисті бланки документів (спрощена форма заяви і декларації про доходи) із зразками їх правильного заповнення;
- адреса місцевого управління соцзахисту, куди необхідно направити заяву;
- конверт для безкоштовної відправки такої заяви для призначення субсидії.
Підтверджуючі документи про доходи пенсіонерів не потрібні. Таке підтвердження отримає орган соцзахисту від Пенсійного фонду без участі заявника.

  Умови надання субсидій спрощено.

Значно скорочено як перелік документів, так і вимоги до отримувачів субсидій.
Для працюючих це:
1) Заява
2) Декларація про доходи і майновий стан
3) Довідка про доходи (що підтверджує декларацію)
Але при здачі даних документів при собі мати:
- будинкову книжку, свідоцтво на право власності на будинок (квартиру), технічний паспорт, трудові книжки (непрацюючих), абонентські книжки на оплату комунальних послуг і довідку про розмір земельних ділянок.
Для непрацюючих громадян (пенсіонерів, інвалідів) це:
1) Заява
2) Декларація
Довідку про доходи пенсіонерів самостійно надаватиме Пенсійний фонд, тому таку довідку від пенсіонерів не вимагатимуть.
Примітка: Додатково може знадобитися:
- інформація щодо розмірів земельних ділянок;
- уточнення інформації, наданої у заяві та декларації (щодо майнового стану зареєстрованих та членів їх сімей, що проживають окремо)
- отримання довідок про розмір пенсії військових пенсіонерів;
- обстеження матеріально-побутових умов проживання сім”ї;
- отримання клопотання територіального центру про призначення субсидії на загальну площу одинокому пенсіонерові тощо.

На запит управління відомості для нарахування субсидій надають:

- про склад зареєстрованих у житлових приміщеннях — житлово-експлуатаційні організації або інші органи, визначені місцевими органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування; у сільській місцевості — сільські (селищні) ради;

- про фактичне витрачання за попередній період газу, води, електричної та теплової енергії за наявності засобів обліку — організації, які надають ці послуги.

Для нарахування субсидії можуть використовуватися відомості про доходи та розміри платежів у вигляді списків, довідок, даних на технічних носіях інформації, одержаних від Пенсійного фонду, служб зайнятості населення, житлово-експлуатаційних та інших підприємств і організацій.

У разі коли відомості, викладені в заяві, не підтверджено належно оформленими документами, субсидія призначається починаючи з місяця надходження заяви за умови, що відомості будуть підтверджені в установленому порядку протягом місяця з дня подання заяви.

Рішення про призначення (непризначення) субсидії приймається протягом 10 днів після подання заяви та всіх необхідних документів.

Норма володіння чи користування загальною площею житла та нормативи користування комунальними послугами встановлюється виходячи з 21 кв.метра на наймача і кожного зареєстрованого у житловому приміщенні (будинку) та додатково 10,5 кв.метра на всіх прописаних, а для громадян, які проживають в однокімнатній квартир і- на загальну площу незалежно від розміру квартири.

Сім’я може самостійно, зробивши певні розрахунки, визначити розмір житлової субсидії. Для цього необхідно визначити вартість житлово-комунальних послуг в місяці, в якому заявник хоче звернутися за субсидією, та обчислити середньомісячний дохід всіх членів сім’ї. Якщо розмір плати за ЖКП в межах норм перевищує 10 % (для пенсіонерів та для непрацездатних громадян) або 15 % (для працездатних громадян) середньомісячного сукупного доходу, дана сім’я має право на призначення житлової субсидії.

Приклад:
Склад сім’ї – дві особи, двохкімнатна квартира – 48 кв.м, вартість житлово-комунальних послуг в межах норм – 500,00 грн., середньомісячний сукупний дохід всіх членів сім’ї -1500,00 або 2200,00 гривень.

Розмір субсидії (визначений як різниця між вартістю житлово-комунальних послуг (500 грн.) та відповідною часткою обов’язкового платежу від середньомісячного сукупного доходу сім’ї ( % від 1500,00 та від 2200,00):

20 % (було) 15 % 10 %
20% від 1500,00=300,00
500,00-300,00=200,00
субсидія 15% від 1500,00=225,00
500,00-225,00=275,00 10% від 1500,00=150,00
500,00-150,00=350,00
20% від 2200,00=440,00
500,00-440,00=60,00
субсидія 15% від 2200,00=330,00
500,00-330,00=170,00 10% від 2200,00=220,00
500,00-220,00=280,00
Наприклад: 15% середньомісячного сукупного доходу в 1500,00 грн. – 225,00 грн.;
Розмір субсидії (500,00 грн.-225,00грн.) – 275,00 грн..

Рішення стосовно призначення (непризначення) субсидій одиноким непрацездатним громадянам, які обслуговуються територіальним центром доцільного обслуговування пенсіонерів та одиноких непрацездатних громадян приймається на підставі колопотання територіального центру.

В окремих випадках за рахунок коштів, передбачених для надання субсидій, виходячи з конкретних обставин :
- незалежно від розміру загальної площі житла;

- якщо у житлових приміщеннях зареєстровані працездатні громадяни працездатного віку, які не працювали і не навчалися за денною формою навчання у вищих навчальних закладах І-IV рівнів акредитації та професійно-технічних навчальних закладах протягом трьох місяців, що передують місяцю звернення за призначенням субсидії;

- уповноважений власник (співвласник) житла, наймач житла у державному та громадському фонді, або будь-яка особа, що зареєстрована в житловому приміщенні, здає за договором у найм або в оренду житлове приміщення (будинок);

- якщо сім’я має у своєму володінні більше ніж одне житлове приміщення, загальна площа яких у сумі перевищує норми володіння чи користування загальною площею житла;

- у випадках придбання житлового приміщення субсидія призначається через рік з моменту придбання;

- якщо сім’я має у володінні більше ніж один транспортний засіб;

- якщо при повторному зверненні за призначенням субсидії відсутні доходи у окремих працездатних громадян зареєстрованих у житловому приміщенні або якщо середньомісячний розмір доходів залишається меншим від неоподаткованого мінімуму доходів громадян;

- не власнику житлового приміщення .

субсидії можуть призначатися за рішеннями районних комісій на підставі акта обстеження матеріально-побутових умов сім'ї,

У разі виникнення до 1 грудня 2006 р. заборгованості з платежів за житлово-комунальні послуги субсидія призначається за умови укладення громадянином з підприємсгвами-надавачами житлово-комунальних послуг договорів про реструктуризацію заборгованості

Громадянин несе відповідальність за надані відомості про доходи, майно, що вплинули або могли вплинути на встановлення права на призначення субсидії та на визначення її розміру.

За додатковою інформацією для повного визначення права на призначення житлової субсидії пропонуємо звертатись в управліня праці та соціального захисту населення за місцем реєстрації за телефонами «гарячої лінії» 2-13-70 та 2-17-79.