Також дивіться новини на facebook.com

Львів відкритий для світу

    Чи збуваються мрії? Здавалось би таке просте й банальне запитання. Ці слова для кожної людини є тими, про які неохоче розповідають, боячись розполохати те, що навіяно долею чи втримати існуючу реальність. Але те заповітне, омріяне роками, продумане кожної вільної хвилини бажання чи мрія постійно супроводжує нас протягом життя, інколи змінюючись, а інколи так і не втілюючись в життя.
    Приємною звісткою було для вихованців зразкового аматорського фольклорно-етнографічного колективу «Криниченька» с. Велике Вербче та народного аматорського фольклорно-етнографічного колективу «Троян» с. Люхча запрошення прийняти участь у Фестивалі автентичного мистецтва «Веретено», що відбувався 26 вересня 2010 року в Музеї народної архітектури та побуту у Львові.
    Місто Лева – одна з найбільших скарбничок духовної, традиційної та культурної спадщини українського народу, про що зокрема свідчить даний Фестиваль. Відчути дивовижний світ львівських традицій, звичаїв та обрядів, неймовірно багатюще духовне джерело кожного з присутніх на Фестивалі – це все варте того, аби жити на світі і пізнавати всі таємниці нашої невмирущої культури. Саме організація подібних Фестивалів допомагає нам з вами жити кращим, багатшим життям, тим, яке не вимірюється в грошових еквівалентах чи в кількості нерухомості, а здавалось би в простих буденних вимірах, до яких відносимо вдячність, природність, щирість почуттів. Всі ці якості природньо збережені у фольклорних гуртах Сарненщини, які несли своїм виступом, що любити Україну, її мову, культуру, традиції і звичаї є найбільшою радістю на світі. Виступи наших колективів зворушили не тільки львів’ян, а й гостей з усієї України, про що свідчать численні оплески та овації, які лунали після завершення святкового дійства.
    На Фестивалі автентичного мистецтва також було організовано майстер-класи майстрів народних промислів: ткацтва, різьби по дереву. Сама територія Музею наповнена величною, магічною позитивною енергетикою, яка йде від всіх експонатів, що знаходяться на її теренах. Від кожної хатки, церкви чи клуні йде своєрідне тепло минувшини та безцінний заряд позитивних емоцій, які зберігаються впродовж всього життя.
    Однією з казкових миттєвостей для вихованців зразкового аматорського фольклорно-етнографічного колективу «Криниченька» стали захоплюючі подорожі до водного царства Львівщини аквапарку «Пляж» та екскурсійним трамвайчиком старими вуличками древнього міста Лева. Швидкість під час спускання з гірок, приємні хвилі, що огортають дитяче тіло, теплі потоки басейнів, величні архітектурні композиції Львову, вузенькі романтичні вулички міста – це все залишиться надовго в дитячій пам’яті.
    Щиро завдячуємо організаторам та спонсорам, які допомогли колективам прийняти участь у Фестивалі, це голові Сарненськогої районної державної адміністрації А.М. Остапчуку, керівнику зразкового фольклорного колективу Добровольській Н.М., завідувачці Сарненським історико-етнографічним музеєм Тишкевич Р.К., генеральному директору ТоВ «ВОЛЬТЕХ» Никончуку С.М., районній організації Партії регіонів (голова Цупріян В.С.), приватним підприємцям Цуману Р.І., Копищику Л.Д., Голяці І.В., Цінадзе Є.Г.
    Велич та красу древнього міста, участь у Фестивалі ще неодноразово учасники фольклорних колективів згадуватимуть протягом свого життя, а львів’яни вже з нетерпінням чекають на нову зустріч з самобутніми гуртами славного Полісся.
 
 

Відділ культури і туризму
райдержадміністрації