Також дивіться новини на facebook.com

№ 192 від 23 червня 2013 року "Про роботу кардіологічної служби в районі по профілактиці серцево-судинних захворювань"

Р О З П О Р Я Д Ж Е Н Н Я

голови районної державної адміністрації

 

23 червня 2013 року                                                                               192

 

Про  роботу кардіологічної служби

в районі по профілактиці

серцево-судинних захворювань

 

Згідно з офіційною статистикою, з кожним роком зростає захворюваність населення на серцево-судинні хвороби, як по всій Україні, так і в Сарненському районі. Майже 30 відсотків дорослого населення району страждає на  артеріальну гіпертензію і біля 20 відсотків – на ішемічну хворобу серця. З кожним роком покращується діагностика гострого інфаркту міокарда: із 30 хворих у 2008 році  до 60 хворих у 2012 році. У Сарненському районі хворі з інфарктом міокарда мають можливість отримати своєчасну медичну допомогу у повному обємі, згідно протоколу лікування за європейськими стандартами. Для цього КЗ «Сарненська ЦРЛ» отримала ліки за державними закупками  Міністерства охорони здоровя України: у 2012 році на суму 62,5 тис. грн., у 2013 році – на суму 60,5 тис. грн. Це, в основному, тромболітичні засоби. Тому, хворі Сарненського району мають можливість отримати кваліфіковану медичну допомогу у перші години захворювання. Адже, наприклад, вартість сучасного тромболітичного препарату становить від 5,0 тис. грн. до 14, 3 тис. грн. На сьогоднішній день КЗ «Сарненська ЦРЛ» та Сарненський спеціалізований підрозділ КЗ «Обласний центр екстреної допомоги та надзвичайних станів» забезпечені цими препаратами.

У Сарненському районі була розроблена районна програма запобігання та лікування серцево-судинних та судинно-мозкових захворювань на 2012-2016 роки, затверджена рішенням районної ради від 22.02.2012 № 69. Для реалізації заходів Програми необхідно щонайменше 183,1 тис. грн. на рік. В 2013 році з районного бюджету виділені додаткові кошти  у розмірі 70 тис. грн. для невідкладної допомоги при гострому інфаркті міокарда та мозковому інсульті на лікування на протязі перших двох діб для кардіологічного та неврологічного відділень КЗ «Сарненська ЦРЛ». Медичними працівниками закладів охорони здоровя проводиться санітарно-освітня робота із місцевим населенням щодо профілактики серцево-судинних ускладнень.

На виконання розпорядження голови обласної державної адміністрації від 26.10.2012 № 609 «Про забезпечення виконання порядку часткового відшкодування вартості лікарський засобів для лікування осіб з гіпертонічною хворобою у Рівненській області», наказів управління охорони здоров’я облдержадміністрації  від 29.10.2012 № 312 «Про порядок часткового відшкодування вартості лікарських засобів для лікування осіб з гіпертонічною хворобою у Рівненській області», від 30.10.2012 № 311 «Про затвердження субєктів господарювання для відпуску лікарських засобів для часткового відшкодування вартості для лікування осіб з гіпертонічною хворобою», видано наказ відділу охорони здоров’я райдержадміністрації  від 07.11.2012 № 84 «Про впровадження референтних цін на лікарські препарати та порядок часткового відшкодування їх вартості за рецептами з позначкою «на відшкодування» для лікування осіб з гіпертонічною хворобою у Сарненському районі», яким визначено порядок реалізації пілотного проекту державного регулювання цін на ліки, хворим на гіпертонічну хворобу в районі. Доведено ліміт коштів для часткового відшкодування вартості лікарських препаратів в розрізі кожного лікувально-профілактичного закладу з врахуванням кількості хворих на гіпертонію.

На медичній раді  району 11.02.2013 та на нараді відділу охорони здоровя райдержадміністрації 28.03.2013 заслухано заступника головного лікаря КЗ «Сарненська ЦРЛ», керівника робочої групи впровадження пілотного проекту Мартиновича Спепана Павловича. Через районну газету тричі доведено до населення перелік аптек, де проводиться відпуск препаратів за референтними цінами. Надруковано три статті в районній газеті по порядку виписки та відпуску препаратів по пілотному проекту. Щомісяця на нарадах у відділі охорони здоровя райдержадміністрації з керівниками комунальних закладів та амбулаторій загальної практики сімейної медицини питання референтних цін на слуху.

Станом на 17.05.2013  виписано 10393 рецепти, 5415 рецептів – за якими здійснено часткове відшкодування вартості лікарських засобів для 5187 осіб на суму 46,7 тис. грн. Виписка медикаментів проводиться за міжнародною непатентованою (або загальноприйнятою) назвою: засоби, що діють на ренін-ангіотензинову систему: еналаприл; лізиноприл; Блокатори бета-адренорецепторів: бісопролол; небіволол; метопролол; антогоністи кальцію: амлодипін; ніфедипін.

Фінансування Програми з районного бюджету  та  впровадження в життя пілотного проекту щодо референтних цін дало можливість покращити медикаментозне забезпечення населення (амбулаторну і стаціонарну службу).

Зважаючи на викладене, керуючись ст. 13, 16, 28, 41 Закону України «Про місцеві державні адміністрації»:

 

1. Інформацію виконуючого обов’язки начальника відділу охорони здоров’я райдержадміністрації Дякової Зої Іванівни  про роботу кардіологічної служби в районі по профілактиці серцево-судинних захворювань взяти до відома.

2. Головним лікарям КЗ «Сарненська ЦРЛ», КЗ «Степанська РЛ»,                              КЗ «Клесівська РЛ», КЗ «Сарненський районний ЦПМСД» щомісячно  аналізувати стан виписки рецептів за референтними цінами.

3. Рекомендувати керівникам аптечних закладів забезпечувати асортимент медикаментів для хворих на серцево-судинні захворювання.

4. Контроль за виконанням розпорядження покласти на заступника голови райдержадміністрації Сухареву Т.Є.

 

Голова адміністрації                                                                               А. Остапчук