Також дивіться новини на facebook.com

Рішення № 320 від 23 січня 2015 року "Про встановлення плати за землю на території Чудельської сільської ради"

РІШЕННЯ
 
від 23 січня 2015 року                № 320
 
 
Про встановлення плати за землю

на території Чудельської сільської ради

 
 
 
 

У зв’язку зі змінами в бюджетному та податковому законодавстві України, керуючись пунктом 24 частини першої статті 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», Чудельська сільська   рада

 
 
 
ВИРІШИЛА:
 
 
 
 

1. Затвердити Положення про плату за землю на території Чудельської сільської ради згідно з додатком до даного рішення.

2. Зміни до діючих договорів оренди земельних ділянок, в частині розміру орендної плати за землю, розглядати індивідуально і здійснювати за згодою сторін.

3. Дане рішення набирає чинності з  01.01.2015 року .
 
 
 
 
Сільський голова                                                                                 В.Т.Жук
 
 
 
 Додаток

до рішення Чудельської сільської ради «Про встановлення плати за землю                   на території Чудельської сільської ради» від 23.01. 2015 року   №  320 

   
Положення про встановлення плати за землю на
території Чудельської сільської ради

Положення про встановлення плати за землю на території Чудельської сільської ради  (далі – Положення) розроблено відповідно до Податкового кодексу України та є обов’язковим до виконання юридичними та фізичними особами на території Чудельської сільської ради .

Плата за землюобов’язковий платіж у складі податку на майно, що справляється у формі земельного податку та орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності;

1. Платники земельного податку

1.1. Платниками земельного податку є:

1.1.1. власники земельних ділянок, земельних часток (паїв);

1.1.2. землекористувачі.

2. Платники орендної плати

2.1. Платниками орендної плати є орендарі земельних ділянок. Підставою для нарахування орендної плати за земельну ділянку є договір оренди такої земельної ділянки.

2. Об'єкти оподаткування

2.1. Об'єктами оподаткування є земельні ділянки, які перебувають у власності, користуванні та земельні ділянки надані в оренду.

3. База оподаткування

3.1. Базою оподаткування є нормативна грошова оцінка земельних ділянок з урахуванням коефіцієнта індексації.

4. Ставки земельного податку за земельні ділянки

4.1. Ставка податку за земельні ділянки, в тому числі для сільськогосподарських угідь, встановлюється у розмірі 1 відсотка від їх нормативної грошової оцінки.

4.2. Податок за земельні ділянки, зайняті житловим фондом, автостоянками для зберігання особистих транспортних засобів громадян, які використовуються без отримання прибутку, гаражно-будівельними, дачно-будівельними та садівницькими товариствами, індивідуальними гаражами, садовими і дачними будинками фізичних осіб справляється у розмірі 3 відсотків від суми земельного податку, обчисленого відповідно до п.4.1. цього Положення.

4.4. Податок за земельні ділянки на територіях та об'єктах природоохоронного, оздоровчого та рекреаційного призначення, використання яких не пов'язано з функціональним призначенням цих територій та об'єктів, справляється у п'ятикратному розмірі податку, обчисленого відповідно до п.4.1. цього Положення.

4.5. Податок за земельні ділянки на територіях та об'єктах історико-культурного призначення, використання яких не пов'язано з функціональним призначенням цих територій та об'єктів, справляється у розмірі 3,0 відсотків від нормативної грошової оцінки землі із застосуванням таких коефіцієнтів:

4.5.1. міжнародного значення - 7,5;
4.5.2. загальнодержавного значення - 3,75;
4.5.3. місцевого значення - 1,5.

4.6. Податок за земельні ділянки, що відносяться до земель залізничного транспорту (крім земельних ділянок, на яких знаходяться окремо розташовані культурно-побутові будівлі та інші споруди і які оподатковуються на загальних підставах), надані гірничодобувним підприємствам для видобування корисних копалин та розробки родовищ корисних копалин, а також за водойми, надані для виробництва рибної продукції, справляється у розмірі 25 відсотків податку, обчисленого відповідно до п.4.1. цього Положення.

4.7. Податок за земельні ділянки, що відносяться до земель промисловості, які надані для виробництва алкогольних, слабоалкогольних та прохолоджувальних напоїв, справляється у розмірі 1,5 відсотків від їх нормативної грошової оцінки.

4.8. Податок за земельні ділянки, що відносяться до земель транспорту, які надані для автотехобслуговування та ремонту автомобілів, справляється у розмірі 1,5 відсотків від їх нормативної грошової оцінки.

4.9. Податок за земельні ділянки, що відносяться до земель громадської забудови, які надані для будівництва та обслуговування будівель торгівлі справляється у розмірі 1,5 відсотків від їх нормативної грошової оцінки.

4.10. Податок за земельні ділянки, що відносяться до земель громадської забудови, які надані для будівництва та обслуговування об’єктів туристичної інфраструктури та закладів харчування, справляється у розмірі 1,5 відсотків від їх нормативної грошової оцінки.

4.11. Податок за земельні ділянки, що відносяться до земель громадської забудови, які надані для будівництва та обслуговування інших будівель громадської забудови, справляється у розмірі 1,5 відсотків від їх нормативної грошової оцінки.

4.12. Податок за земельні ділянки, що відносяться до земель громадської забудови або земель транспорту, які надані для торгівлі нафтопродуктами, скрапленим та стислим газом для автотранспорту справляється у трьохкратному розмірі податку, обчисленого відповідно до п.4.1. цього Положення.

4.13. Податок за земельні ділянки, що відносяться до земель громадської забудови, які надані для будівництва та обслуговування будівель кредитно-фінансових установ справляється у трьохкратному розмірі податку, обчисленого відповідно до п.4.1. цього Положення.

4.14. Податок за земельні ділянки, що відносяться до земель зв’язку, які надані для будівництва та обслуговування об’єктів мобільного, супутникового зв’язку та кабельного телебачення справляється у трьохкратному розмірі податку, обчисленого відповідно до п.4.1. цього Положення.

4.15. У разі надання в оренду земельних ділянок, окремих будівель (споруд) або їх частин власниками та землекористувачами, іншим суб'єктам, податок за площі, що надаються в оренду, обчислюється відповідно до договорів оренди.

5. Пільги щодо сплати земельного податку для фізичних та юридичних осіб

5.1. Від сплати земельного податку звільняються фізичні та юридичні особи, земельні ділянки яких надані для будівництва і обслуговування культових та інших будівель, необхідних для забезпечення діяльності релігійних організацій України, статути (положення) яких зареєстровано у встановленому законом порядку.

       5.2. Від сплати земельного податку звільняються фізичні та юридичні особи, земельні ділянки яких надані для будівництва і обслуговування об’єктів соціальної сфери, (лікарні, загальноосвітні заклади, дошкільні навчальні заклади, будинки культури, фельдшерсько-акушерські пункти) земельні ділянки кладовищ, крематоріїв, колумбаріїв та інші об’єкти комунальної та державної власності .

6. Податковий період

6.1. Базовим податковим (звітним) періодом для плати за землю є календарний рік.

7. Порядок обчислення та строк сплати плати за землю

7.1. Плата за землю зараховується до відповідних місцевих бюджетів у порядку, визначеному Бюджетним кодексом України для плати за землю

7.2. Власники землі та землекористувачі сплачують плату за землю відповідно до статей 285-288 Податкового кодексу України.

8. Контроль

8.1. Контроль за правильністю та своєчасністю сплати плати за землю здійснюється Державною фіскальною службою м. Сарни. 

         9. Відповідальність

9.1. Відповідальність за повноту та правильність справляння, своєчасність сплати плати за землю до сільського бюджету покладається на платників відповідно до Податкового кодексу України.

 
Сільський голова                                                                           В.Т.Жук