№ 287 від 12 серпня 2015 року "Про забезпечення формування місцевих бюджетів району на 2016 рік "

голови районної державної адміністрації

12 серпня 2015 року                                                                                    № 287

Про забезпечення формування
місцевих бюджетів району
на 2016 рік

Відповідно до статті 18 Закону України «Про місцеві державні адміністрації», Бюджетного кодексу України, розпорядження Кабінету Міністрів України від 31 березня 2015 року № 314-р «Про схвалення проекту Основних напрямів бюджетної політики на 2016 рік», розпорядження голови обласної державної адміністрації від 28 липня 2015 року № 391 «Про забезпечення формування місцевих бюджетів області на 2016 рік»та з метою забезпечення формування проектів місцевих бюджетів на 2016 рік і складання проекту рішення районної ради «Про районний бюджет на 2016 рік»:

1. Фінансовому управлінню райдержадміністрації подати департаменту фінансів облдержадміністрації дані про фактичні обсяги надходжень податку на доходи фізичних осіб за 2014 рік в розрізі сільських, селищних та міської рад з метою здійснення розрахунків реверсної та базової дотації з державного бюджету до місцевих бюджетів на 2016 рік.

2. Сарненській об’єднаній державній податковій інспекції Головного управління Державної фіскальної служби у Рівненській області вжити заходів щодо поліпшення сплати податків і зборів (обов’язкових платежів) з метою зниження рівня податкового боргу з платежів до бюджетів усіх рівнів у 2015 – 2018 роках та збільшення дохідної частини бюджету на основі застосування сучасних технологій податкового адміністрування.

3. Забезпечити до 18 серпня 2015 року подання фінансовому управлінню райдержадміністрації:

1) відділу економічного розвитку і торгівлі райдержадміністрації – основних прогнозних макроекономічних показників розвитку району на 2016 – 2018 роки;

2) Сарненській об’єднаній державній податковій інспекції Головного управління Державної фіскальної служби у Рівненській області - прогнозних обсягів надходжень у 2016 – 2018 роках податків і зборів (обов'язкових платежів), що спрямовуються відповідною службою до бюджету району з окремим відображенням:

- сум акцизного податку з роздрібного продажу підакцизних товарів за видами господарської діяльності (торгівля алкогольними напоями; пивом; тютюновими виробами; нафтопродуктами; скрапленим газом);

- суми частини чистого прибутку до районного бюджету від підприємств спільної власності територіальних громад району;

3) управлінню Держгеокадастру у Сарненському районі – прогнозних обсягів надходжень у 2016 – 2018 роках коштів від продажу земельних ділянок несільськогосподарського призначення та прав на них,  а також відшкодування втрат сільськогосподарського і лісогосподарського виробництва в розрізі сільських, селищних та міської рад.

4. Головним розпорядникам коштів районного бюджету:

1) подати до 18 серпня 2015 року фінансовому управлінню райдержадміністрації:

бюджетну пропозицію на 2016 рік на утримання підпорядкованих установ і проведення заходів за кодами тимчасової класифікації видатків та кредитування і економічної класифікації видатків за загальним та спеціальним фондами районного бюджету;

прогнозні обсяги власних надходжень бюджетних установ за кодами доходів бюджетної класифікації;

2)  під час складання бюджетних запитів на 2016 рік:

забезпечити оптимізацію витрат розпорядників коштів районного бюджету шляхом виключення непріоритетних та неефективних витрат, насамперед тих, що не забезпечують виконання основних функцій і завдань відповідного розпорядника;

не допускати включення до проектів місцевих бюджетів на 2016 рік видатків, повноваження для проведення яких з місцевих бюджетів безпосередньо не визначені чинними нормативно-правовими актами;

провести оптимізацію кількості місцевих програм, виходячи з необхідності забезпечення фінансовими ресурсами виконання тільки тих із них, які забезпечують здійснення основних функцій і завдань та мають нормативно-правове підґрунтя;

обґрунтувати доцільність продовження періоду виконання бюджетних програм та потребу у фінансових ресурсах, провести оцінку їх ефективності за окремими критеріями;

забезпечити жорсткий режим економного використання енергоносіїв.

5. Рекомендувати виконавчим комітетам місцевих рад:

1) забезпечити формування місцевих бюджетів на 2016 рік та складання прогнозу місцевого бюджету на наступні за плановим два бюджетні періоди;

2) організувати роботу з оптимізації видаткової частини, мережі, штатів та контингентів місцевих бюджетів, у тому числі зменшення непершочергових видатків;

3) упорядкувати структуру та назви бюджетних програм, не допускати планування у проектах місцевих бюджетів на 2016 рік бюджетних програм, назви яких не визначають конкретного цільового спрямування, не мають нормативно-правового підґрунтя.

6. Структурним підрозділам райдержадміністрації, територіальним органам міністерств та інших центральних органів виконавчої влади у разі виникнення необхідності та керуючись цим розпорядженням, своєчасно подавати фінансовому управлінню райдержадміністрації додаткову інформацію для проведення ґрунтовних розрахунків бюджетів усіх рівнів на  2016 – 2018 роки.

7. Фінансовому управлінню райдержадміністрації забезпечити складання проекту районного бюджету на 2016 рік та прогнозу районного бюджету на наступні за плановим два бюджетні періоди і подати на розгляд та схвалення районній державній адміністрації.

8. Контроль за виконанням розпорядження покласти на заступника голови райдержадміністрації Серпенінова Р.П.

Голова адміністрації                                                                                    Я.Яковчук