№ 430 від 26 листопада 2015 року "Про стан виконання районної Програми енергоефективності на 2011-2015 роки"

26 листопада 2015 року                                                                              430

Про стан виконання районної Програми енергоефективності на 2011-2015 роки

З метою забезпечення сталого розвитку району через ефективне використання енергоресурсів та на виконання районної Програми енергоефективності на 2011-2015 роки вдалося виконати ряд заходів, які дали можливість зекономити бюджетні кошти та частково зменшити залежність від імпортованих енергоносіїв.

Зокрема, протягом 2011-2015 років 19 котелень переведено на альтернативні види палива, виконано реконструкцію (капітальний ремонт) систем опалення (теплових мереж) у 11 закладах, замінено 48 котлів, утеплено фасади 8 об’єктів соціально-культурного призначення, замінені вікна на енергозберігаючі у більш як 70бюджетних закладах району, зокрема, у 17 закладах освіти, 25 закладах охорони здоров’я, 12 закладах культури, 16 дошкільних навчальних закладах та інших бюджетних установах. Лише у 2014 році було встановлено 705 вікон, виготовлених за сучасними енергозберігаючими технологіями.

Виконано ряд інших заходів спрямованих на зменшення рівня витрат паливно-енергетичних ресурсів та відносне скорочення обсягу бюджетних видатків.

Загалом на реалізацію заходів з енергозбереження за рахунок різних джерел фінансування витрачено більш як 13,9 млн.грн., що в свою чергу дозволило зекономити 2,457 тис.т.у.п. та паливно-енергетичних ресурсів на суму 4,782 млн.грн.

Разом з тим, запровадження енергоефективних заходів комунальними, бюджетними установами та організаціями району, у зв’язку з недостатністю фінансування, велось не такими темпами, як вимагає нинішня ситуація. Необхідно продовжити роботи з переведення котелень на альтернативні види палива, утеплення фасадів будівель, виконання ряду інших заходів з енергозбереження.

Керуючись Законами України «Про місцеві державні адміністрації», «Про енергозбереження», з метою підвищення ефективності використання паливно-енергетичних ресурсів суб’єктами господарювання і населенням, оптимізації структури енергетичного балансу району та забезпечення реалізації заходів з енергозбереження:

1. Керівникам структурних підрозділів райдержадміністрації та рекомендувати органам місцевого самоврядування:

1.1. Визначити переліки об’єктів, на яких першочергово необхідно запроваджувати заходи з енергозбереження, в першу чергу з переведення котелень на альтернативні види палива.

1.2. Розробити комплекс енергоефективних заходів на 2016-2017 роки щодо економії енергоносіїв в установах і організаціях бюджетної сфери району. Приорітетним напрямком визначити утеплення фасадів та переведення газових котелень на альтернативні види палива.

1.3. Інформацію щодо потенційних проектів по об’єктах, на яких першочергово необхідно запроваджувати заходи з енергозбереження та перелік енергозберігаючих заходів по Сарненському району на 2016-2017 роки надати в райдержадміністрацію до 10 грудня 2015 року за встановленими формами (додатки 1, 2).

2. Відділу містобудування, архітектури та житлово-комунального господарства райдержадміністрації провести узагальнення та опрацювання поданих інформацій в термін до 20 грудня 2015 року.

3. Встановити персональну відповідальність керівників структурних підрозділів райдержадміністрації та виконавчих комітетів рад щодо забезпечення своєчасного виконання робіт та повне освоєння коштів, спрямованих на реалізацію проектів з енергоефективності та заходів з енергозбереження.

4.  Головним розпорядникам бюджетних коштів посилити контроль за за економним споживанням енергоносіїв та забезпечити їх споживання в межах затверджених бюджетних призначень.

5. Контроль за виконанням розпорядження покласти на заступника голови райдержадміністрації відповідно до розподілу функціональних обов’язків.

Голова адміністрації                                                                                   Я.Яковчук

до розпорядження голови

26.11.2015 № 430

Інформація щодо потенційних проектів по об’єктах, на яких першочергово необхідно запроваджувати заходи з енергозбереження

№з/п
Назва проекту

Дата введення в експлуатацію (місяць, рік)

Місце реалізації проекту (адреса)

Сфера реалізації (промисловість, бюджетна, комунальна, населення)

Встановлена потужність, МВт

Планове виробництво енергії на рік

Необхідний обсяг інвестицій в цінах 2015 року, тис.грн.

Плановий термін окупності, роки

Планова кількість створених робочих місць

Паливо
14
15
Будівництво нових об'єктів

Переведення існуючих об'єктів на альтернативні види палива

Інше ….

* у примітках просимо вказувати коротку характеристику проекту та стадію розробки ( проект на стадіях: будівництва, готової проектної документації, технічного завдання та вказувати проблеми, що існують при реалізації) та іншу інформацію

Керівник апарату адміністрації                                                                         В.Стельмах

до розпорядження голови
26.11.2015 № 430

Перелік енергозберігаючих заходів по Сарненському району на 2016-2017 роки

Найменування енергозберігаючих заходів

Місце впрова-дження
Рік впрова-дження

Вартість розроблення впровадження ЕЗЗ та джерела фінансування

Економія паливно-енергетичних ресурсів

разом  зекономлено тис. т.у.п.

Вартість зеконом. ПЕР тис. грн..
У тому числі
Природний газ млн..
м. куб.
Нафтопродукти тис. т.
Вугілля тис. т.
Електроенергія
млн.. кВт.год.
Теплоенергія
тис. Гкал
Інші види палива тис.т.у.п.

Тис.
грн.
Джерела фінансування

2