17.01.2017 - Ліси Рівненщини збагатили Зведений бюджет на майже 91 мільйон гривень податків

За 12 місяців 2016 року до Зведеного бюджету надійшло 90,9 млн.грн. рентної плати за спеціальне використання лісових ресурсів при здійсненні побічних лісових користувань (заготівля ягід, грибів, лікарської сировини та інших видів лісової продукції), У порівнянні з відповідним періодом минулого року надходження зросли на 16,7 млн.грн. або на 23 відсотки. Зокрема, місцеві скарбниці Рівненщини, завдяки лісам, поповнились на 66,3 млн. грн., а державний бюджет отримав 24,6 млн.грн.
В Головному управлінні ДФС у Рівненській області нагадують: громадяни, котрі збирають лісову продукцію – гриби та ягоди для власних потреб, не є платниками ПДФО, тобто, реалізуючи лісові ягоди та гриби на ринку, не зобов’язані сплачувати податок на доходи фізичних осіб.
Разом з тим, заготовляючи з комерційною метою дари лісу в громадян, підприємці виступають податковими агентами, відтак - повинні відобразити суму виплачених коштів у закупівельній відомості та перерахувати до бюджету належну суму податку.
ГУ ДФС у Рівненській області