14.02.2017 - Податок на нерухомість дозволив залучити до місцевих бюджетів Рівненщини понад 4 мільйона гривень

У січні 2017 року до місцевих бюджетів сплачено понад 4 млн.грн. податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, що на 1,4 млн.грн. більше, ніж у минулому році. Найбільшу суму податку перерахували платники-юридичні особи – понад 3,8 млн.грн., фізичні особи сплатили 0,2 млн.грн..
Статтею 266 Податкового кодексу України визначено, що платниками податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, є фізичні та юридичні особи, у тому числі нерезиденти, які є власниками об'єктів житлової або нежитлової нерухомості.
Платники податку – юридичні особи самостійно обчислюють суму податку станом на 1 січня звітного року і до 20 лютого цього ж року подають контролюючому органу за місцезнаходженням об'єктів оподаткування декларацію з поквартальною розбивкою річної суми рівними частками. Громадяни сплачують податок у поточному році за минулий рік за ставками і з урахуванням пільг 2016 року.