Також дивіться новини на facebook.com

Інформація за I півріччя 2017

  ПОБУТ

Станом на 01.07.2017 на території району функціонує 137 об’єктів побутового обслуговування населення (в це число не входять заклади медичного спрямування), з них 31 об’єкт функціонує у сільській місцевості. Кількість зайнятих у сфері побутового обслуговування становить 445 осіб.

      Протягом звітного періоду на території району відкрито два заклади побутового обслуговування населення - автомийка в м.Сарни та швейна майстерня «Елегант» на території Тутовицької сільської ради.

Найбільш розгалуженою сфера побутового обслуговування населення є в м.Сарни – це 106 об`єктів, що становить 77,4% від загальної кількості побуту, що діє на території району. На території Степанської селищної ради функціонує 10 об`єктів побуту (8%), Клесівської об`єднаної громади – 5 об`єктів (3,6%), на території В.Вербчанської та Тутовицької сільської ради по три заклади побуту (по 2,2%), Ремчицької і Тинненської сільських радах по два об`єкта, та по одному закладу побуту налічується на території Стрільської, Вирівської, Немовицької, Зносицької, Любиковицької та Костянтинівської сільських рад. Наразі відсутні заклади побуту в семи місцевих радах – Кам`яне-Случанська, Коростська, Кузьмівська, Люхчанська, Кричильська, Селищенська та Чудельська сільські ради.

Впродовж першого півріччя 2017 року відділом економічного розвитку і торгівлі райдержадміністрації проводилася  робота з головами місцевих рад по формуванню банку даних об`єктів господарювання сфери побутового обслуговування населення першої необхідності, в тих населених пунктах де відсутні заклади побутового обслуговування населення, розглядалися можливості їх запровадження, зокрема через сприяння районного центру зайнятості шляхом навчання, перенавчання, підвищення кваліфікації.

 
ТОРГІВЛЯ

Всього на споживчому ринку Сарненського району станом на липень 2017 року функціонує 752 об`єкти торгової мережі з них 547 магазинів різної форми власності, 52 кіоски, 53 об’єкти гуртової торгівлі, 5 ринків з продажу продовольчих та непродовольчих товарів, та 95 закладів ресторанного господарства загальною площею 11435,6 м.кв. на 4782 посадочних місць.

          За січень-червень поточного року споживчий ринок району поповнився 27- ма закладами роздрібної торгівлі, в тому числі в м.Сарни відкрито вісім закладів, із них три торгівельних павільйони по реалізації продовольчих і непродовольчих груп товарів, один магазин «Свіже м'ясо» по реалізації продовольчої групи товарів, магазин – кафетерій «Люкс» і три магазини з реалізації непродовольчих груп товарів.

 В сільській місцевості відкрито 19 закладів роздрібної торгівлі, а саме :на території Стрільської сільської ради - сім торгових павільйони по реалізації змішаної груп товарів, Вирівської сільської ради - 3, по два заклади на території Тутовицької, Зносицької сільських рад, по одному закладу на території Степанської селищної ради, Чудельської, Немовицької, Ремчицької та Селещанської сільських радах.

 Протягом першого півріччя  в районі відкрито три заклади ресторанного господарства  - в м.Сарни піцерію по вул.Вишневій, 58 А на 74 посадочних місця, на території Немовицької сільської ради - кафе «Портавто» на 24 посадочних місця і кафе «Каландайка» на території Вирівської сільської ради - на 20 посадочних місця.

 Загальна площа відкритих закладів роздрібної торгівлі і ресторанного господарства за перше півріччя 2017 року складає 2154,4 м.кв, створено 50 робочих місць.

           Обсяг роздрібного товарообороту підприємств, що здійснюють діяльність з роздрібної торгівлі та ресторанного господарства в районі по останніх статистичних даних за   січень-березень 2017 року становив 110,5 млн. грн. і склав 89,7 відс. до обсягу січня-березня 2016 року. У розрахунку на одну особу в середньому за місяць реалізовано товарів на суму  1060,5 грн.

Оборот зовнішньої торгівлі товарами за січень-квітень 2017 року (останні статистичні дані) склав 4,9 млн. дол. США, при цьому, обсяг експорту – 4,2 млн. дол. США, імпорту –  0,7 млн. дол. США. Порівняно з січнем –квітнем 2016 року експорт та імпорт збільшилися відповідно на 9,0 відс і               46,8 відс. Позитивне сальдо зовнішньої торгівлі товарами склало 3,5 млн.дол.

Зовнішньоторговельні операції проводилися з партнерами 25-ти країн світу. Збільшився експорт товарів до Білорусіі - в 3,0 рази, Італії – на 24,9 відс., Угорщини - на 11,1 відс.  Продовжувалися  здійснюватись  експортні поставки до Німеччини, Польщі, Литви, Латвії, Румунії.

Основу товарної структури експорту складали мінеральні продукти, деревина і вироби з деревини.

Імпортні поставки збільшилися з  Франції – в 3,9 рази, США – в 3,1 рази, Білорусії – в 2,1 рази, Індії –в 6,1 рази, Польщі – на 10,7 відс.

У товарній структурі імпорту переважали машини, обладнання та механізми, електротехнічне обладнання, засоби наземного транспорту, крім залізничного, недорогоцінні метали та вироби з них.

 
.