№ 387 від 08 вересня 2017 року "Про забезпечення формування місцевих бюджетів району на 2018 рік "

голови  районної державної адміністрації

08 вересня 2017 року                                                                                   № 387

Про забезпечення формування
місцевих бюджетів району
на 2018 рік

Відповідно до статті 18 Закону України «Про місцеві державні адміністрації», Бюджетного кодексу України, розпорядження Кабінету Міністрів України від 14 червня 2017 року № 411-р «Про схвалення проекту Основних напрямів бюджетної політики на 2018-2020 роки», листа Міністерства фінансів України від 01 серпня 2017 року №05110-14-21/20701 «Про особливості складання проектів місцевих бюджетів», розпорядження голови обласної державної адміністрації від 29 серпня 2017 року № 486 «Про забезпечення формування місцевих бюджетів області на 2018 рік»та з метою забезпечення формування проектів місцевих бюджетів на 2018 рік і складання проекту рішення районної ради «Про районний бюджет на 2018 рік»:

1. Фінансовому управлінню райдержадміністрації подати департаменту фінансів облдержадміністрації дані про фактичні обсяги надходжень податку на доходи фізичних осіб та податку на прибуток підприємств приватного сектору економіки за 2016 рік в розрізі сільських, селищної та міської рад з метою здійснення розрахунків реверсної та базової дотації з державного бюджету до місцевих бюджетів на 2018 рік.

2. Сарненській об’єднаній державній податковій інспекції Головного управління Державної фіскальної служби у Рівненській області вжити заходів щодо зниження рівня податкового боргу з платежів до бюджетів усіх рівнів у 2018-2020 роках.

3. Забезпечити до 12 вересня 2017 року подання фінансовому управлінню райдержадміністрації:

1) відділу економічного розвитку і торгівлі райдержадміністрації – основних прогнозних макроекономічних показників розвитку району на              2018 – 2020 роки;

2) відділу у Сарненському районі Головного управління Держгеокадастру у Рівненській області – прогнозних обсягів надходжень у 2018 – 2020 роках коштів від продажу земельних ділянок несільськогосподарського призначення та прав на них,  а також відшкодування втрат сільськогосподарського і лісогосподарського виробництва в розрізі сільських, селищної та міської рад.

4. Головним розпорядникам коштів районного бюджету:

1) подати до 15 вересня 2017 року фінансовому управлінню райдержадміністрації:

потребу в коштах на 2018 рік на утримання підпорядкованих установ і проведення заходів за програмно-цільовим методом за загальним та спеціальним фондами районного бюджету;

прогнозні обсяги власних надходжень бюджетних установ за кодами доходів бюджетної класифікації;

2)  під час складання бюджетних запитів на 2018 рік:

забезпечити оптимізацію витрат розпорядників коштів районного бюджету шляхом виключення непріоритетних та неефективних видатків;

провести оптимізацію кількості місцевих програм, виходячи з необхідності забезпечення фінансовими ресурсами виконання тільки тих, які забезпечують здійснення основних функцій і завдань та мають нормативно-правове підґрунтя;

обґрунтувати доцільність продовження періоду виконання бюджетних програм та потребу у фінансових ресурсах, провести оцінку їх ефективності за окремими критеріями;

забезпечити реалізацію заходів з енергозбереження у бюджетних установах;

3) відповідно до пункту 4 статті 21 Бюджетного кодексу України для складання прогнозу районного бюджету на наступні за плановим два бюджетні періоди подати до 30 листопада 2017 року фінансовому управлінню райдержадміністрації:

індикативні прогнозні показники обсягів видатків на 2019 та 2020 роки;

пріоритети розвитку відповідної галузі (сфери);

стратегічні плани діяльності головного розпорядника;

заходи, які передбачається здійснити у 2019 та 2020 роках;

основні результати, яких планується досягти.

5. Рекомендувати виконавчим комітетам місцевих рад:

1) здійснювати управління бюджетними коштами в межах встановлених бюджетних повноважень із забезпеченням ефективного та раціонального їх використання;

2) забезпечити формування місцевих бюджетів на 2018 рік та складання прогнозу місцевого бюджету на наступні за плановим два бюджетні періоди.

6. Структурним підрозділам райдержадміністрації, територіальним органам міністерств та інших центральних органів виконавчої влади:

сприяти утворенню територіальних громад та забезпечити належну організацію бюджетного процесу в новостворених об’єднаних територіальних громадах шляхом надання їм необхідної практичної та методичної допомоги;

у разі виникнення необхідності та керуючись цим розпорядженням, своєчасно подавати фінансовому управлінню райдержадміністрації додаткову інформацію для проведення ґрунтовних розрахунків бюджетів усіх рівнів на  2018 рік та прогнозу місцевого бюджету на наступні за плановим два бюджетні періоди.

7. Фінансовому управлінню райдержадміністрації після прийняття проекту закону про Державний бюджет України у другому читанні, доведенні Кабінетом Міністрів України місцевим державним адміністраціям визначених цим законом показників міжбюджетних відносин і текстових статей, а також організаційно-методологічних вимог щодо складання проектів місцевих бюджетів, доведенні обласною державною адміністрацією відповідних обсягів субвенцій на здійснення державних програм соціального захисту, забезпечити складання проекту районного бюджету на 2018 рік та прогнозу районного бюджету на наступні за плановим два бюджетні періоди і подати на розгляд та схвалення районній державній адміністрації.

8. Контроль за виконанням розпорядження залишаю за собою.

Голова адміністрації                                                                                    Я.Яковчук