Також дивіться новини на facebook.com

№ 434 від 10 жовтня 2017 року "Про Програму розвитку дорожнього господарства Сарненського району на 2017 рік"

  Р О З П О Р Я Д Ж Е Н Н Я
голови районної державної адміністрації
 

10  жовтня  2017 року                                                                                         № 434

 
Про Програму розвитку дорожнього

господарства Сарненського району

на 2017 рік
 

         На підставі Законі України «Про місцеві державні адміністрації», «Про державне прогнозування та розроблення програм економічного і соціального розвитку України», «Про автомобільні дороги», «Про джерела фінансування дорожнього господарства України», враховуючи завдання і пріоритети Стратегії розвитку Рівненської області на період до 2020 року,схваленої розпорядженням голови облдержадміністрації від 28 листопада 2014 року         № 612, затвердженої рішенням обласної ради від 18 грудня 2014 року № 1374, та плану на 2015 – 2017 роки із реалізації Стратегії розвитку Рівненської області на період до 2020 року, схваленого розпорядженням голови облдержадміністрації від 27 травня 2015 року № 273,затвердженого рішенням обласної ради від 12 червня 2015 року № 1471, на виконання розпорядження голови облдержадміністрації від 29 серпня 2017 року № 487 «Про Програму розвитку дорожнього господарства Рівненської області на 2017 рік», та з метою покращення стану доріг в районі,забезпечення ефективного функціонування та розвитку дорожньої мережі, покращення транспортної доступності віддалених населених пунктів до районного центру, в тому числі в контексті створення опорних шкіл в регіоні:

 

1.      Схвалити Програму розвитку дорожнього господарства Сарненського району на 2017 рік (далі-Програма) згідно з додатком.

 

2. Відділу містобудування, архітектури та інфраструктури райдержадміністрації подати Програму на затвердження Сарненській районній раді в установленому порядку.

 

3. Фінансовому управлінню районної державної адміністрації в районному бюджеті передбачити необхідні кошти для реалізації заходів Програми в межах наявних фінансових ресурсів.

 

4.   Забезпечити виконання заходів, передбачених Програмою, щомісяця  до 10 числа наступного періоду інформувати департамент з питань будівництва та архітектури облдержадміністрації про хід виконання заходів Програми.

 

          5. Контроль за виконанням розпорядження покласти на першого заступника голови районної  державної адміністрації Назарця І.П.

 
 
 
 
 
 
 
Голова адміністрації                                                                            Я.Яковчук
 
 
 
 
                                                                            

                                                                                    Додаток

                                                                                    до розпорядження голови
                                                                                    райдержадміністрації
                                                                                    10 жовтня 2017 року № 434
 
1. Загальні положення
 

Розвиток дорожньої мережі є одним із ключових завдань Державної стратегії регіонального розвитку на період до 2020 року та узгодженої з нею Стратегії розвитку Рівненської області на період до 2020 року. Мережа автомобільних доріг є невід’ємною складовою єдиної транспортної системи України, що забезпечує роботу всіх без винятку галузей національної економіки. Від стану дорожньої мережі в певній мірі залежить соціально-економічний розвиток держави в цілому та Рівненської області зокрема.

Сарненський район  розташований у північній частині Рівненської області, площею 2 тис. км², що становить 10 % території області. Район межує на півночі — з Дубровицьким, на сході — з Рокитнівським, на південному сході — з Березнівським, на півдні — з Костопільським, на заході — з Володимирецьким районами Рівненської області.

Райцентр — м. Сарни — розташований на перехресті автомагістралей  E373 (КиївВаршава) та Рівне—Мінськ, а також залізничних магістралей КиївКовельЯгодин і РівнеЛунінець. Найбільші залізничні станції — Сарни та Клесів. На станції Сарни розміщені відділення Рівненської митниці та енергетичної митниці України.

Мережа автомобільних доріг загального користування Сарненського району станом на 01.01.2017 становить 426,9  кілометра, в тому числі з твердим покриттям 417,1   кілометрів (або  97,7   відсотка), із них:

дороги державного значення –  190,9  кілометра;

дороги місцевого значення –  236,0  кілометра.

Найбільш важливими для району є магістральні дороги М-07 Е-373 (Київ – Ковель – Ягодин), регіональні автомагістралі Р-05 (Городище – Рівне – Старокостянтинів) .

Автомобільні дороги загального користування знаходяться у державній власності та перебувають у віданні Служби автомобільних доріг у Рівненській області, яка відповідає за їх стан згідно з чинними нормами та законодавством у межах наявних фінансових ресурсів.

Протяжність вулиць та доріг, що перебувають у комунальній власності об’єднаних територіальних громад ,сіл, селища та міста Сарненського району, станом на 01.01.2017 становить 595,2 кілометра, з яких 325,0 кілометрів – дороги з твердим покриттям, 270,2 кілометра – ґрунтові дороги.

Вулиці та дороги комунальної форми власності перебувають на балансі  об’єднаних територіальних громад , сільських, селищної, міської рад; їх ремонт та утримання фінансуються за рахунок коштів бюджетів об’єднаних територіальних громад району, сільських, селищного, міського бюджетів .

 

2. Визначення проблематики

 

У зв’язку з недофінансуванням дорожнього господарства впродовж десятків років, експлуатаційний стан доріг в районі є незадовільним. Найбільш проблемними, що потребують ремонту, є дороги загального користування місцевого значення та вулиці і дороги комунальної форми власності. Міжремонтні терміни деяких доріг перевищені в 5 – 10 разів. Це пов’язано з відсутністю належного фінансування дорожнього господарства.

 

3. Мета Програми

 

Зважаючи на незадовільний техніко-експлуатаційний стан більшості автомобільних доріг в районі, високий рівень аварійності, керуючись Законами України «Про місцеві державні адміністрації», «Про автомобільні дороги», «Про джерела фінансування дорожнього господарства» та на виконання завдань Стратегії розвитку Рівненської області на період до 2020 року розроблено Програму розвитку дорожнього господарства Сарненського району на 2017 рік (далі – Програма).

Метою Програми є:

утримання в належному стані доріг в районі та покращення стану доріг;

забезпечення ефективного функціонування та розвитку дорожньої мережі;

покращення транспортної доступності віддалених населених пунктів до районного та обласного центрів, в тому числі в контексті створення опорних шкіл в області, та для своєчасного надання першої медичної допомоги.

 

4. Завдання та заходи Програми

 

Поліпшення транспортної доступності в межах регіону та розвиток автомобільних доріг загального користування місцевого значення, об’їзних доріг у населених пунктах, покращення транспортної доступності сільських населених пунктів передбачено ціллю 1 Державної стратегії регіонального розвитку на період до 2020 року.

Виходячи з цього, основними завданнями Програми є:

збереження та покращення транспортно-експлуатаційного стану дорожньої мережі в Сарненському районі;

розвиток мережі автомобільних доріг загального користування та вулиць і доріг населених пунктів відповідно до потреби;

покращення транспортного сполучення сільських населених пунктів з районним  центром.

Поставлені завдання можна вирішити, забезпечивши виконання заходів, згідно з додатком.

 
 
 

5. Обсяги та джерела фінансування

 

Відповідно до Закону України «Про джерела фінансування дорожнього господарства», витрати, пов'язані з будівництвом, реконструкцією, ремонтом і утриманням автомобільних доріг, здійснюються за рахунок бюджетних та інших коштів. Дані кошти спрямовуються на реалізацію програм розвитку дорожнього господарства України. Метою таких програм є підвищення соціального рівня життя населення, особливо в сільській місцевості, забезпечення автомобільних перевезень пасажирів та вантажів, оздоровлення екологічної обстановки, створення на дорогах належних умов безпеки руху та сучасних елементів дорожнього сервісу, зменшення збитків через незадовільні дорожні умови.

Фінансування Програми буде здійснюватися за рахунок коштів державного бюджету, 50 відсотків суми перевиконання загального обсягу щомісячних показників надходжень митних платежів,  коштів              обласного , районного, сільських, селищного,міського бюджетів,бюджетів об’єднаних територіальних громад району та інших джерел, не заборонених чинним законодавством (таблиця 1).

Таблиця 1

Джерела фінансування дорожнього господарства
 
Вид автомобільної дороги
Дорожній фонд
Джерела фінансування дорожнього фонду
1.
Дороги загального користування
Державного значення
Державний дорожній фонд

Державний бюджет України, обласний, районний та сільські,селищний, міський бюджети,бюджети об’єднаних територіальних громад району (на умовах співфінансування)

Місцевого значення
Територіальний дорожній фонд

Державний бюджет України, обласний районний та сільські,селищний, міський бюджети, бюджети об’єднаних територіальних громад району

2.
Вулиці та дороги міст та інших населених пунктів
Територіальний дорожній фонд

Районний та сільські,селищний, міський бюджети , бюджети об’єднаних територіальних громад району.

 

Таблиця 2

Прогнозні обсяги фінансування Програми за джерелами

 

Джерело фінансування

Обсяг коштів, млн. гривень

Всього
27,050776
Державний бюджет
21,2546
Обласний ,районний та сільські,селищний, міський бюджети ,бюджети об’єднаних територіальних громад району
5,796176
 

Головним розпорядником коштів обласного бюджету є департамент з питань будівництва та архітектури облдержадміністрації, розпорядниками коштів районного бюджету є фінансове управління Сарненської районної державної адміністрації ,коштів сільських, селищного,міського  бюджетів, бюджетів об’єднаних територіальних громад району є сільські,селищна,міська ради, об’єднані територіальні громади району. Одержувачем коштів державного бюджету є Служба автомобільних доріг у Рівненській області.

 

6. Координація, контроль та порядок виконання Програми

 

Відповідальним виконавцем Програми є департамент з питань будівництва та архітектури облдержадміністрації.

Відповідальним виконавцем в частині забезпечення робіт із будівництва, реконструкції, ремонту та утримання доріг загального користування і замовником робіт є їх балансоутримувач – Служба автомобільних доріг у Рівненській області.

Відповідальними виконавцями в частині забезпечення робіт із будівництва, реконструкції, ремонту та утримання вулиць та доріг комунальної власності та замовниками робіт є сільські,селищна,міська рада,об’єднані територіальні громади району, відділ містобудування,архітектури та інфраструктури Сарненської райдержадміністрації.

Контроль за реалізацією Програми здійснюють:

департамент з питань будівництва та архітектури облдержадміністрації;

Сарненська районна державна адміністрація, виконавчі комітети сільських,селищної,міської рад, об’єднаних територіальних громад;

Служба автомобільних доріг у Рівненській області.

Державний контроль за якістю будівництва здійснюють органи державного архітектурно-будівельного контролю, а саме управління Державної архітектурно-будівельної інспекції у Рівненській області.

Внутрішній контроль за якістю виконаних робіт здійснюється інженерно-технічними працівниками служби замовника, які, в ході своєї роботи, перевіряють:

якість матеріалів та сировини (асфальту, щебню, бітуму, тощо),

відповідність робіт, що виконуються, роботам, які зазначені у проектній документації,

дотримання підрядною організацією вимог Державних будівельних норм України при виконанні будівельно-ремонтних робіт.

 

Сарненська районна державна адміністрація інформує департамент з питань будівництва та архітектури облдержадміністрації про хід виконання Програми та про освоєння коштів щомісяця до 10 числа наступного періоду.

 

7. Очікувані результати виконання Програми

 

Програма буде реалізовуватися протягом 2017 року. В ході виконання Програми буде досягнуто таких результатів:

поліпшення транспортно-експлуатаційного стану вулиць та доріг протяжністю 13,686 кілометра, приведення їх у відповідність з нормативними вимогами;

збереження існуючої мережі доріг від руйнування шляхом проведення своєчасного поточного ремонту;

ліквідація незадовільних умов руху автотранспорту;

покращення транспортного сполучення та підвищення безпеки дорожнього руху;

створення умов доступності сільських територій до обласного, районного центрів та центру об’єднаних територіальних громад.

 
 
 
 
Заступник голови
адміністрації                                                                                      Н.Параниця