Також дивіться новини на facebook.com

АНАЛІТИЧНА ДОВІДКА про підсумки роботи галузей господарського комплексу району за січень-вересень 2017 року

   За січень-серпень 2017 року обсяг реалізації промислової продукції (товарів, робіт, послуг) збільшився порівняно з відповідним періодом минулого року на 31,7 відс. і склав 557,7 млн.грн. Із загального обсягу реалізованої продукції 66,1 відс. припадає на добувну промисловість і розроблення кар’єрів і 32,3 відс. на переробну промисловість.

Обсяг виробництва промислової продукції (за даними промислових підприємств) за 9 місяців 2017 року зріс на 38,3 відс. і становив 573,8 млн.грн.

         Із 18 промислових підприємств основного звітуючого кола 15 підприємств або понад 80 відс. досягли приросту виробництва. Найбільші прирости досягнуто на ТОВ «Селищанський гранкарєр» в 4,4 рази в порівнянні з відповідним періодом минулого року. В 2 рази наростили обсяги виробництва ТОВ «Завод металевих виробів» та «Прагма-Фактор», на 70 відс. ТОВ «Фаворит» і на 35 відс. ТОВ «ККНК Технобуд». Також в звітному періоді вдалося відновити виробництво раніше призупиненого - ВП «Клесівське кар’єроуправління»

           Разом з тим, протягом звітного періоду допущено спад виробництва на 5,7 відс. в харчовій промисловості та на 31,3 відс. в галузі поліграфії. Зокрема,

на підприємствах - ТОВ «Райдуга», КП «Сарненська друкарня» та                               ЗВП «Таврида», який зумовлений значним зменшенням замовлень на продукцію та відсутністю ринків її збуту.

              Сільськогосподарськими підприємствами району за січень – вересень поточного року вироблено валової продукції на суму 38,2 млн.грн., що на 19,5 відс. більше відповідного періоду минулого року. По темпах зростання виробництва валової продукції сільського господарства район посів третє місце в області.

Зростання виробництва валової продукції за звітний період відбулося за рахунок галузі тваринництва. Даною галуззю вироблено 3386 тонн молока, що більше проти відповідного періоду минулого року на 3,5 відс, зросла продуктивність корів на 4,5 відс. і склала 3834 кг молока з розрахунку на одну фуражну корову, збільшено на 32,0 відс. або на 9,3 млн.штук виробництво курячих яєць і склало 38,9 млн.щтук.

 Вдалося зупинити спад поголів’я ВРХ, яке станом на 1 жовтня  поточного року нараховувалось 2918 голів, що менше лише на 3 голови до відповідного періоду минулого року та на 205 голів більше ніж на початок року, в тому числі корів - 1031 голова, що на 19 голів більше відповідного періоду минулого року та на  31 голову більше ніж на початок року. Найпотужнішими підприємствами у галузі тваринництва є підприємство «Журавушка» та СГПП «Маяк».

 Разом з тим, поголів’я свиней зменшилося на 31,0 відс, вирощування м’яса  (у живій масі) на 21,5 відс.

Сільськогосподарськими підприємствами району зернові та зернобобові сільськогосподарські культури зібрано на площі 2910 га. Намолочено 4917 тонн  зерна, що більше на 37,0 відс. до минулого року, середня урожайність склала 16,9 ц/га, що більше на 37,0 відс. до минулого року.

Під урожай 2017 року сільськогосподарськими підприємствами посіяно 1667 га озимих культур, в тому числі 1427 га озимих зернових культур, що становить 78,0 відс. до прогнозованих обсягів. Зокрема, посіяно 651 га пшениці,   159 га тритикале, 580 га жита і 37 га ячменю. Окрім того, посіяно 150 га озимого ріпаку та 100 га озимих на зелений корм.

 Господарствами району заготовлено 1044 тонни сіна( 87 відс.до потреби), 419 тонн сінажу (47 відс.до потреби) та 12793 тони силосу (202 відс. до потреби).

За січень – серпень 2016 року будівельними підприємствами району виконано робітв діючих цінах на суму 8,7 млн. грн., що на 41,2 відс. менше відповідного періоду минулого року.

 За рахунок коштів бюджету розвитку з місцевих бюджетів в січні- вересні 2017 року проводились роботи по будівництву та реконструкції 9 об’єктів на загальну суму 2437,937 тис. грн.

         Зокрема : в м.Сарни проводились роботи по будівництву зливної каналізаційної мережі в межах вул. Матросова, Княгині Ольги, Короленка, світлофорного об’єкта по вул. Широка-Белгородська-Мічуріна, напірної каналізаційної мережі по вулиці Белгородська 61а-62; реконструкціїпокрівлі гуртожитку по вул. Пирогова,4, виготовленню прпоектно-кошторисних документацій на будівництво дошкільного навчального закладу комбінованого типу (ясла-садок) по вул.Грушевського, світлофорного об’єкта на перехресті вул.Белгородська – вул.Технічна, реконструкції системи газопостачання паливної (міський будинок культури) по вул.Залізнична, 18 , очисних споруд №1 по вул. Заводська, 15.

            Проведено капітальний ремонт ФАпу в с.Гута-Перейма та будівництво центру сімейної медицини в с.Вири.

             З початку року за кошти бюджету розвитку з місцевих бюджетів реалізовано 13 проектів на суму 1,6 млн.грн. на будівництво мережі зовнішнього електропостачання новозбудованих вулиць та реконструкції вуличного освітлення на території Селищенської, Степанської, Вирівської , Ремчицької, Тутовицької місцевих радах.

За рахунок коштів районного бюджету в сумі 4,2 млн.грн. проводились роботи по реконструкції корпусу №1 комунального закладу «Сарненська дитяча музична школа», виготовленню проектно- кошторисних документацій на будівництво Сарненського загальноосвітнього навчального закладу - дошкільного навчального закладу по вул. Курчатова та плавального басейну по вул. Я. Мудрого в м.Сарни та проведенню їх експертизи; на реконструкцію

будівлі початкових класів Немовицької ЗОШ І-ІІІ ст. та частини будівлі (влаштування вбиралень) Сарненської ЗОШ І -ІІ ступенів №3 по вул. Шкільна, 27 в м.Сарни; коригуванню проектно-кошторисних документацій на будівництво загальноосвітніх шкіл І-ІІІ ступенів в селах Цепцевичі та Чабель;

          За рахунок коштівбюджету розвитку обласного бюджету на будівництво та реконструкцію об’єктів соціальної сфери продовжувалися роботи по будівництву спортивного комплексу по вул. Я.Мудрого,1 в м. Сарни, та капітальному ремонту дошкільного навчального закладу №1 «Калинка» смт.Степань.

Район отримав 3,2 млн. грн.субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвиткуокремих територій, які спрямовані на проведення капітальних ремонтів                       ( заміну вікон) в Полянській ЗОШ I-II ст. та Ремчицькій ЗОШ I-III ст. в сумі               0,4 млн.грн, та на будівництво в м.Сарни спортивних майданчиків                        по вул. Я. Мудрого та в ЗНЗ І-ІІІ ступенів № 2 на суму 2,8 млн.грн.

Проведено 5 конкурсів з визначення автомобільних перевізників на автобусних маршрутах, що не виходять за межі території району, укладено 9 договорів з суб’єктами підприємницької діяльності на здійснення пасажирських перевезень.

Протягом січня-червня 2017 року в районі прийнято в експлуатацію                17,7 тис. кв. м. загальної площі житла ( останні статистичні дані), що становить 146,7 відс. обсягу січня-червня 2016 року (12,1 тис.кв.м.). У міських поселеннях прийнято в експлуатацію 7,4 тис.м.кв.житла (41,8 відс. загального обсягу), у сільській місцевості 10,3 тис.м.кв.житла (58,2 відс.загального обсягу). Обсяг прийнятого в експлуатацію житла у міських поселеннях збільшився  порівняно з січнем–червнем 2016 року у 2,0 рази, у сільській місцевості на                  22,0 відс.

Загальний обсяг прямих іноземних інвестицій залучених у господарський комплекс району станом на 01.07.2017 (останні статистичні дані) становив 14,8 млн.дол.США, що на 5,0 відс. більше ніж на початок 2017 року. (14,1 млн.дол.США) В розрахунку на одну особу населення обсяг прямих іноземних інвестицій склав 141,1дол.США.

На підприємствах промисловості зосереджено 90,7 відс. загального обсягу прямих інвестицій, які збільшилися до початку року на 5,2 відс. і становили 13,4 млн.дол.США.

Інвестиції надійшли з 8 країн світу і найвагоміші - з Німеччини, Кіпру, Франції.

У січні –червні 2017 року ( останні статистичні дані) підприємствами та організаціями району за рахунок усіх джерел фінансування вкладено                    100,0 млн.грн. капітальних інвестицій, що на 4,2 відс. більше відповідного періоду минулого року. У розрахунку на одну особу освоєно 954,7 грн. капітальних інвестицій. Частка району в загальнообласному обсязі освоєних капітальних інвестицій становить 5,4 відс,- третій результат серед районів області.

          Автотранспортними підприємствами району за січень-серпень 2017 року перевезено 230,1 тис.пасажирів та виконано пасажирооборот в обсязі                    3,9 млн.пас.км, що становить відповідно 89,9 відс. та 97,3 відс. рівня січня-серпня 2016 року.

           Господарську та підприємницьку діяльність у районі здійснюють3534 суб’єкта всіх форм власності, із них фізичних осіб - підприємців – 2596 та юридичних осіб –938.

    За січень-вересень відділом з питань державної реєстрації райдержадміністрації зареєстровано 324 фізичних осіб – підприємців, що на 21,3 відс. або на 57 осіб більше відповідного періоду 2016 року.

Проте, порівняно з відповідним періодом минулого року кількість фізичних-осіб підприємців, які припинили підприємницьку діяльність збільшилася у 3,6 рази. Насамперед це пов’язано із прийняттям з грудня 2016 року змін до Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове страхування», якими передбачено сплату фізичною особою-підприємцем ЄСВ в розмірі 22 відс. від мінімальної заробітної плати незалежно від фінансового результату.

             Надходження від діяльності суб’єктів малого підприємництва до Зведеного бюджету району за звітний період року склали 114,7 млн.грн., що на 16,8 відс. більше відповідного періоду минулого року, в тому числі до місцевого бюджету – 98,2 млн.грн., що на 22,8 відс. більше, Питома вага надходжень від суб’єктів малого підприємництва до Зведеного бюджету району становить 41,2 відс, державного 15,0 відс., місцевого 58,4 відс.

           Обсяг роздрібного товарообороту підприємств, що здійснюють діяльність з роздрібної торгівлі та ресторанного господарства в районі по останніх статистичних даних за   січень-червень 2017 року становив                       235,8 млн. грн. і зменшився до січня-червня 2016 року на 6,4 відс.                                     У розрахунку на одну особу в середньому за місяць реалізовано товарів на суму 2261,4 грн. Частка району в обласному обсязі роздрібного товарообороту становить 5,5 відс.

          З початку поточного року споживчий ринок поповнився на 41 підприємство торгівлі та сім закладів ресторанного господарства. Станом на 02.10.2017 в районі функціонує 761 підприємство роздрібної торгової, 52 об’єкти гуртової торгівлі, 98 закладів ресторанного господарства та 5 ринків з продажу продовольчих та непродовольчих товарів.

              Оборот зовнішньої торгівлі товарами за січень – липень поточного року (останні статистичні дані)   порівняно з відповідним періодом минулого року зріс на 734,3 тис.дол.США і склав 10,3 млн.дол.США.                                                                                                                                                                                                               

           При цьому експорт місцевих товарів та послуг склав 9,0 мільйонів доларів США, тоді як імпорт майже 1,3 млн.дол.США., що в порівнянні з аналогічним періодом минулого року складає відповідно 104,2 та 141,9 відс.

Позитивне сальдо зовнішньої торгівлі товарами склало 7,7 млн.дол.США. коефіцієнт покриття експортом імпорту становить 7,1 ( по області1,2).

         Бюджет району по власних доходах загального фонду за 9 місяців 2017 року виконаний на110,1 відс., і становив 129,8млн.грн., або перевиконання складає 11,9 млн.грн. До відповідного періоду минулого року ріст надходжень становить 33,2 млн. грн., або 34,4 відс.

  В цілому по власних доходах загального фонду 17 з 19-ти місцевих рад забезпечили виконання затверджених показників на січень-вересень 2017  року.

Не виконали планові призначення по власних доходах загального фрнду Немовицька (недоотримано – 39,8 тис.грн., або 94,1 відсоток виконання) та Тутовицька (- 162,5 тис.грн., або 95,7 відс.виконання) сільські ради. Наявне невиконання бюджету Немовицькою сільською радою зумовлене з тимчасовим припиненням 01.07.2017 року надходжень акцизного податку з пального (надійшло менше до плану на 178,3 тис.грн.) та недоотримання рентної плати за користування лісовими ресурсами - 136,2 тис.грн. по Немовицькій та -                      130,9 тис.грн  по Тутовицькій сільських радах.

Виконання дохідної частини бюджету району по власних доходах забезпеченопо всіх затверджених з урахуванням змін на звітний період джерел надходжень.

ФІНАНСОВО-БЮДЖЕТНА СФЕРА

п/п
Показники
Одиниця виміру

січень-вересень 2017 року

Виконання завдання,

%
фактично
у % до

січня-вересня    2016 року

 
 
 
 
 
 
1.

Надходження платежів до :

 
 
 
 
 
- зведеного бюджету
млн. грн.
278,3
130,2
х
 
- державного бюджету
млн. грн.
110,0
136,8
х
 
- місцевого бюджету
млн. грн.
168,3
126,3
х
2.

 Бюджет району по власних доходах загального фонду

млн. грн.
129,8
134,4
110,1
 
Надходження до районного бюджету
млн. грн
68,8
154,2
103,7
2.

Податковий борг до Зведеного бюджету

млн. грн.
13,2
113,7%

 ( до 01.01.2017)

збільш.на +1,6
млн.грн
3.

Надходження єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування

млн. грн.
172,2
165,6
х
4.

Заборгованість зі сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування

млн. грн.
1,7
147%
 ( до 01.01.2017)
збільшилася  на – 548,0
тис.грн
5.

Надходження власних коштів до Пенсійного фонду

тис. грн.
691,3
139,6
100,5
6.

Борг до бюджету Пенсійного фонду (по страхових внесках)               

     млн..грн
 
5,57
93,3 ( до 01.01.2017)
зменшено
на - 396,9
тис.грн

     Виконання районного бюджету забезпечено на 103,7 відсотка, тобто при затвердженому з урахуванням змін плані 66,3 тмлн.грн. фактично надійшло 68,8 млн.грн., або додатково надійшло 2,4 млн.гривень. До відповідного періоду минулого року ріст надходжень становить 54,2 відс. або 24,2 млн.гривень.

             За січень – вересень 2017 року до зведеного бюджету надійшло                      278,3 млн. грн., що на 30,2 відс., або на 64,6 млн.грн. більше січня-вересня 2016 року

               Надходження платежів до Державного бюджету склали 110,0 млн.грн, і збільшилися на 36,8 відс. або на 29,5 млн.грн. більше до рівня минулого року.

              Доходи місцевих бюджетів усіх рівнів становили 168,3 млн.грн, що на 26,3 відс. або на 35,0 млн.грн. більше рівня аналогічного періоду минулого року.                             

              Надходження єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування на 02.10.2017 склали 172,2 млн.грн., що на                           68,2 млн.грн або на 65,6 відс. більше до рівня аналогічного періоду минулого року .

  Станом на 02.10.2017 податковий борг до Зведеного бюджету становить 13,2 млн.грн. і в порівнянні до 01.01.2017 сума податкової заборгованості збільшилась на 1,6 млн. грн.

Ріст боргу відбувся за рахунок несплати поточних податкових зобов’язань підприємств боржників.

- ПАТ «Мостобуд» - 221,4 тис.грн. (плата за землю) Платник окремих видів податків, який  не здійснює діяльності . Щомісяця сума  нараховується та падає в борг незалежно від процесу виробництва. На поточну суму боргу направлено позов до ОАС м.Київа про стягнення коштів за податковим боргом. Позов задоволено та направлено на ДВС м.Київа

- КП «Сарнитеплосервіс» - 1025,4 тис.грн. (ПДВ) Порушено провадження у справі  про банкрутство . Введено процедуру розпорядження майном. Кредиторські вимоги підключено;

- Підприємство КВК-46 – 421,5 тис.грн (ПДВ) Описане майно  (продукцію),   яке знаходиться у податковій заставі  передано для реалізації  на  Рівненську МУТМБ «Прайс .  ;

- ПП «Продвест»-72,20 тис.грн.(оренда землі,плата за нерухоме майно) Сформовано та направлено податкову вимогу , проведено співбесіду . (Платник перейшов з іншої ДПІ)

- ТОВ «Цитрус»- 248,4 тис.грн. (ПДВ, платник перейшов з іншої ДПІ);

В структурі боргу 22,7% займають підприємства боржники – банкрути сума боргу яких становить 2 996,4тис.грн., та  7,5 % митні платежі (983,2 тис.грн.)

За 9 місяців 2017 року податковою інспекції списано безнадійної податкової заборгованості на суму 705,2 тис.грн.

За 9 місяців 2017р. проведено 1 взаємозалік розрахунків з бюджетом по комунальному підприємству КП «Сарнитеплосервіс» на загальну суму боргу 274,2 тис.грн.

На виконанні в ДВС (м.Сарни) перебуває 62 виконавчі листи на загальну суму 5041,16 тис.грн.

За рахунок вжитих заходів до зведеного бюджету надійшло 2576,3 тис.грн.

  

       Заборгованість по єдиному соціальному внеску збільшилась на  548 тис.грн. або на  47,0 % за рахунок не сплачених нарахованих внесків і  становить 1714,6 тис.грн.

          Відповідно до чинного законодавств в районі забезпечується своєчасна і в повному обсязі виплата пенсій та їх перерахування. Середній розмір призначеної пенсії станом на 02.10.2017 склав 1644,71 грн і зріс проти 01.10.2016 на 8,5 відс. або на 129,3 грн. (на 01.10.2016- 1515,38 грн.).

         Виконання доходної частини бюджету Пенсійного фонду за рахунок власних коштів за 9 місяців 2017 року склало 691,3 тис.грн. що на 0,5 відс. більше до планових показників та на 39,6 відс. до рівня минулого року.

         Заборгованість по страхових внесках суб’єктів господарювання перед бюджетом Пенсійного фонду скоротилась до початку року на                                 396,9 тис.грн. (6,7 відс) і на 02.10.2017 становила 5,57 млн. грн. в т.ч. борг по страхових внесках – 1,0 млн. грн., борг по відшкодуванню пільгових пенсій - 4,56 млн. грн.

           У структурі заборгованості платників основна частка недоїмки зі сплати страхових внесків припадає на підприємства, у яких відсутні активи для його погашення (безнадійний статус боргу )- 810,2 тис.грн. ( 80,3 відс. у загальній сумі боргу). Недоїмка економічно-активнмх платників (дієвий статус боргу ) - 177,0 тис.грн.(17,5відс. у загальній сумі боргу). Борг підприємств, які перебувають в процедурі банкрутства – 22,0 тис.грн, або 2,2 відс. у загальній сумі боргу.

            Середньомісячна заробітна платаштатного працівниказа січень - червень 2017 року становила 5582,0 грн. ( останні статистичні дані) що в                     1,7 рази більше рівня мінімальної заробітної плати і на 41,7 відс. або на                     1644 грн більше попереднього року.(6 міс.2016 року - 3938 грн). Розмір заробітної плати по району у січні - червні поточного року на 4,3 відс. або на 248,0 грн. не досягав середньо обласного рівня (5830,0 грн). За розміром середньомісячної заробітної плати район займає третє місце серед районів області.       

          Станом на 2 жовтня 2017 року чисельність зареєстрованих безробітних в районі становила 1097 осіб, що на 11 осіб менше до відповідного періоду минулого року.(на 01.10.2016 - 1108 осіб).

З початку 2017 року в районі за направленням центру зайнятості  працевлаштовано 2426 осіб, що на 307 осіб, або на 14,5 відс. більше, ніж у січні-вересні 2016 року( 2119 осіб).

За рахунок здійснення компенсації витрат роботодавцю у розмірі єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування працевлаштовано 83 безробітних громадян, проти 59 осіб у відповідному періоді минулого року.

         Навантаження на одне вільне робоче місце станом на 02.10.2017 року в Сарненському районі становила 15 осіб, проти 13 осіб на 01.10.2016.

 
 
 

РОЗРАХУНКИ ЗА СПОЖИТІ ЕНЕРГОНОСІЇ ТА НАДАНІ ЖИТЛОВО-КОМУНАЛЬНІ ПОСЛУГИ

Енергоносії, категорія
Борг на 01.01.

2017 тис. грн.

З початку року з наростаючим
(січень-вересень)
 
 
Борг на 01.10.
2017
тис. грн.
Борг(+), переплата (-) поточного року,
тис. грн.
спожито
тис. грн.
оплачено
тис. грн.
Рівень
оплати
%
Електроенергія,
 в т.ч.
6655,2
133227,7
132020,6
99,1
7862,3
1207,1
Населення
5604,6
42307,3
41683,2
98,5
6228,7
624,1
місцевий бюджет
0
8574,5
8572,6
99,9
1,9
1,9
Природний газ,
в т.ч.
29919,785
106519,2
121547,9
114,1
14891,039
-15028,746
Населення (з піл. і субс)
29893,5
102269,6
117293,873
114,7
10987,553
-18905,947
місцевий бюджет
0
3696,68
3695,21
99,9
1,47
1,47
Підприємства комунальної теплоенергетики за газ
3424,2
2327,7
0
0
5751,9
2327,7
Теплова енергія,
в т.ч.
96,0
3721,5
3385,8
91,0
431,7
335,7
Населення
403,9
246,0
252,0
102,4
397,9
-6,0
місцевий бюджет
-297,7
2263,5
1965,2
86,8
06
-297,1
Водопостачання та водовідведення,
в т.ч.
345,6
6135,7
5917,3
96,4
564,0
218,4
Населення
70,2
3317,0
3201,1
97,0
186,1
115,9
місцевий бюджет
1,6
616,2
616,2
100
1,6
0

Утримання будинків та прибудинкових територій,

  в т.ч.:

736,4
5081,4
4733,8
93,2
1084,0
347,6
населення
559,6
3713,3
3385,0
91,2
887,9
328,3

Протягом січня-вересня 2017 року з урахуванням боргів минулих років збільшилася заборгованість за спожиту електроенергію на 18,1 відс, за спожиту теплову енергію в 4,5 рази, за надані послуги з водопостачання та водовідведення на 63,2 відс., утримання будинків і прибудинкових територій на 47,2 відс. Заборгованість за спожитий природний газ зменшилася в два рази.

За січень-вересень поточного року найнижчий рівень розрахунків споживачів за отриману теплову енергію, який склав 91,0 відс.

Для забезпечення погашення заборгованості за спожиті енергоносії та надані житлово-комунальні послуги підприємствами-надавачами послуг здійснювалися заходи щодо підвищення платіжної дисципліни шляхом інформаційно-роз’яснювальної та претензійно-позовної роботи, зокрема, з початку року комунальними підприємствами району подано 921 претензія на суму 1041,6 тис.грн., з них погашено заборгованості на суму 105,9 тис.грн., подано 9 позовів до судових органів на суму 55,9 тис.грн., укладено 8 договорів реструктуризації на суму 26,6 тис.грн.

 
 
 

Начальник відділу економічного розвитку

і торгівлі адміністрації                                                                    Н.Меснікович