Також дивіться новини на facebook.com

№ 30 від 26 січня 2018 року "Про додержання санітарних правил, збирання, утилізації і захоронення побутових та інших відходів та правил благоустрою "

  Р О З П О Р Я Д Ж Е Н Н Я
голови районної державної адміністрації
 
 

26 січня 2018 року                                                                                          № 30

 
 

Про додержання санітарних правил, збирання, утилізації і захоронення побутових та інших відходів та правил благоустрою

 
 
 
 
 
         
         

         В Сарненському районі наявні 27 паспортизованих місць видалення відходів, що охоплюють площу більше 31,6 га землі. Щороку в районі утворюється та проводиться захоронення на сміттєзвалищах до 10 тис.тонн (або 40 тис.м³) неперероблених відходів.

         Найбільша кількість відходів утворюється на території районного центру, так за звітний 2017 рік на сміттєзвалищі м.Сарни, що знаходиться на території Ремчицької сільської ради захоронено 3802 тонни відходів, друге місце посідають населені пункти Клесівської селищної ради – 1464 тонни, третє місце за Тутовицькою сільською радою – 129 тонн. Найменшу кількість відходів було розміщено на сміттєзвалищах Люхчанської (8,5 тонни), Коростської (8 тонн) та Любиковицької (2,2 тонни) сільських рад. Хоча варто зазначити, що фактично облік збирання та захоронення побутових відходів на сміттєзвалищі проводиться лише у м.Сарни та у населених пунктах Клесівської селищної ради, де утворені та функціонують комунальні підприємства.

Частиною першою статті 32 Закону України «Про відходи» передбачена заборона з 01 січня 2018 року захоронення не перероблених (необроблених) побутових відходів.

У січні поточного року у місті Сарни розпочали реалізацію практичної частини проекту «Сортуй заради майбутнього», що передбачає поетапне впровадження системи роздільного збирання твердих побутових відходів як один із ефективних засобів екологічного виховання жителів та відвідувачів міста. Загалом було встановлено 30 контейнерів для збору ПЕТ-пляшок на облаштованих майданчиках для збору ТПВ біля багатоквартирних житлових будинків та на територіях навчальних закладів міста.

         Відповідно до п. 2.1 пункту 2.1 Державних санітарних норм та правил утримання територій населених місць, затверджених наказом Міністерства охорони здоров’я України від 17.03.2011 №145 та зареєстрованих в Міністерстві юстиції України 05.04.2011 за №457/19195, санітарне очищення територій населених місць повинно бути планово-регулярним і включати раціональне та своєчасне збирання, зберігання, перевезення та видалення, надійне знешкодження, економічно доцільну утилізацію побутових відходів і екологічно безпечне захоронення побутових відходів, що утворюються на території населеного пункту та у місцях перебування людей за його межами, відповідно до схеми санітарного очищення.

         Станом на 15 січня 2018 року розпочали розробку та погодження схеми санітарного очищення, що відповідала б діючому законодавству, тільки виконавчі комітети Сарненської міської, Клесівської селищної та Вирівської сільської рад.

На рахунках місцевих (сільських, селищних, міського) природоохоронних фондів Сарненського району станом на  01 січня 2018 року накопичено 982,644 тис.грн. (станом на 01.01.2017 – 774,156 тис.грн.).

         Протягом 2017 року використано 260,643 тис.грн., в тому числі Сарненською міською радою на придбання 47 контейнерів для збору ТПВ (128,9 тис.грн), Степанською селищною радою (6,7 тис.грн.), Кузьмівською (9,9 тис.грн.), Любиковицькою (11,4 тис.грн.) та Тутовицькою (19,9 тис.грн.) сільськими радами на упорядкування паспортизованих сміттєзвалищ ТПВ, Клесівською ОТГ (83,6 тис.грн.) на завершення реконструкції очисних споруд смт. Клесів.

Протягом 2015-2017 років кошти місцевих природоохоронних фондів не використовувалися Немовицькою, Тинненською, Кам’яне-Случанською та Ремчицькою сільськими радами.

Правила благоустрою населених пунктів розроблені всіма органами місцевого самоврядування району, хоча більшість із них були затверджені ще у 2011-2012 роках та потребуть перегляду.

         Враховуючи незадовільну ситуацію із розробленням та погодженням схем санітарного очищення населених пунктів Сарненського району та введенням в дію з 01.01.2018 заборони захоронення неперероблених (необроблених) побутових відходів, відповідно до статті 119 Конституції України, статтей 16, 20 Закону України «Про місцеві державні адміністрації», статтей 9, 10 Закону України «Про благоустрій населених пунктів», статтей 20, 32 Закону України «Про відходи», Національної стратегії управління відходами в Україні до 2030 року, схваленої розпорядженням Кабінету Міністрів України від 08.11.2017 №820-р, Порядку розроблення, погодження та затвердження схем санітарного очищення населених пунктів, затвердженого наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 23.03.2017 № 57 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 14.04.2017 за №505/30373, Методики роздільного збирання побутових відходів, затвердженої наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 01.08.2011 №133 та зареєстрованої в Міністерстві юстиції України від 10.10.2011 за №1157/19895:

         1. Визнати роботу органів місцевого самоврядування щодо збирання, утилізації і захоронення побутових та інших відходів, додержання санітарних правил та правил благоустрою недостатньою.

         2. Рекомендувати виконавчим комітетам міської, селищних та сільських рад:

         2.1. Розробити заходи щодо впровадження системи роздільного збирання побутових відходів на підвідомчій території до 15 лютого 2018 року;

         2.2.Довести до відома жителів населених пунктів інформацію про заборону вивезення на сміттєзвалища відходів, які придатні для повторного використання та переробки;

         2.3. Протягом 2018 року розробити, погодити та затвердити схеми санітарного очищення населених пунктів, які знаходяться на підвідомчій території, відповідно до норм чинного законодавства;

         2.4. Провести впорядкування підвідомчих паспортизованих місць видалення відходів;

         2.5. Ліквідувати стихійні місця видалення відходів на території рад;

          2.6. Привести у відповідність вимогам чинного законодавства України правила благоустрою населених пунктів;

2.7. Організувати дієвий громадський контроль у сфері благоустрою;

2.8. Активізувати роботу уповноваженої рішенням виконавчого комітету сільських, селищних, міської рад особи на складання адміністративних протоколів в частині виявлення порушень правил благоустрою населених пунктів;

2.9. Забезпечити розроблення переліку природоохоронних заходів, які фінансуватимуться з місцевих природоохоронних фондів району в 2018 році з урахуванням норм ст. 32 Закону України «Про відходи»;

2.10. Забезпечити повне використання коштів місцевих (сільських, селищних, міського) природоохоронних фондів на виконання природоохоронних заходів до кінця бюджетного року.

2.11. Утворити робочі групи з підготовки пропозицій до Національного плану управління відходами, відповідно до заходів Національної стратегії управління відходами в Україні до 2030 року, копії рішеннь виконавчих комітетів сільських, селищних, міської рад про створення таких груп подати сектору житлово-комунального господарства райдержадміністрації до 01.04.2018.

         3. Сектору житлово-комунального господарства райдержадміністрації (Пупко Т.В.) в місячний термін вивчити питання доцільності створення районного комунального підприємства по збиранню і сортуванню твердих побутових відходів.

         4. Рекомендувати комунальним підприємствам «Трудівник» Сарненської міської ради та «Клесівводоканал» Клесівської селищної ради розглянути можливість надання послуг із збирання на території району та вивезення відходів, які придатні для повторного використання та переробки.

         5. Відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації, відділу культури та туризму райдержадміністрації спільно з керівниками загальноосвітніх, дошкільних навчальних закладів та закладів культури організувати проведення інформаційно-просвітницьких та культурно-мистецьких заходів з питань правильного поводження з відходами серед дітей та молоді району.

6. Виконавцям інформацію про хід виконання розпорядження подавати райдержадміністрації згідно встановлених розпорядженням термінів та щокварталу до 01 числа останнього місяця кварталу на електронну адресу: jkgsarny@ukr.net або факсом на номер: 3-35-62 з подальшим письмовим підтвердженням.

          7. Контроль за виконанням розпорядження покласти на першого заступника голови райдержадміністрації Назарця І.П.

 
 
 
 
 
 

Голова адміністрації                                                                                   Я.Яковчук