Також дивіться новини на facebook.com

Iнформація за І півріччя 2018 року

  Торгівля

 

Всього на споживчому ринку Сарненського району станом на                02 липня 2018 року функціонує 694 підприємств роздрібної торгівлі та             101 заклад ресторанного господарства з них:

-         114 закладів торгівлі продовольчої групи товарів (торгова площа -    6392,24 м2) в тому числі 13 закладів змінили свою спеціалізацію на заклади ресторанного господарства та непродовольчі заклади;

-         165 закладів непродовольчої групи товарів (торгова площа – 16301,00м2) в тому числі 15 закладів змінили свою спеціалізацію на спеціалізовані магазини та продовольчі заклади торгівлі;

-         112 спеціалізованих магазинів непродовольчої групи товарів (торгова площа – 15471,63м2);

-         250 закладів змішаної торгівлі (торгова площа – 19140,29м2);

-         53 кіоски (торгова площа – 646,38м2);

-         101 заклад ресторанного господарства (торгова площа – 11884,20м2, кількість посадочних місць - 4996) в тому числі 8 закладів змінили свою спеціалізацію на заклади торгівлі продовольчої групи товарів.

Також на території Сарненського району діють 5 ринків на 1488 торгових місць з продажу продовольчих та непродовольчих груп товарів.

За січень-червень 2018 року інфраструктура споживчого ринку зросла на 23 підприємства торгівлі, з них:

-         13 підприємств торгівлі в м.Сарни («Євросекондхенд», «Подіум», «Сова», «База звуку», «Магазин домашнє м'ясо», «Цетринка», «Спорт товари», «Насіння», «Червоний маркет», «Бедрий», «Рута», «Buon Appetito», «Піано-Кофе»);

-         6 підприємств торгівлі у Вирівській сільській раді (по 3 магазини в с.Федорівка та с.Вири);

-         3 підприємства торгівлі в Чудельській сільській раді;

-         1 заклад торгівлі змішаної групи товарів у Тутовицькій сільській раді.

За звітний період на території району відкрито 3 підприємства ресторанного господарства (з них спеціалізована закусочна (пекарня) «Дві печі» в м.Сарни; Кав`ярня «LE MAR» в с.Вири та буфет «Мрія» в с.Чудель).

 

За січень-березень 2018 року (останні статистичні дані) загальний обсяг роздрібного товарообороту склав 142,5 млн.грн.

 

Оборот зовнішньої торгівлі товарами за січень-квітень 2018 року (останні статистичні дані) склав 10,5 млн. дол. США, при цьому експорт товарів становить – 8,8 млн. дол. США, імпорт – 1,7 млн. дол. Порівняно з січнем-квітнем 2017 року експорт та імпорт збільшилися відповідно в 2,1 раза та 2,6 раза. Позитивне сальдо становило 7,1 млн. дол. США.

Найбільші експортні поставки здійснювалися до Білорусі, Російської Федерації, Румунії.

Основу товарної структури експорту складали мінеральні продукти, деревина і вироби з деревини.

У загальному обсязі імпорту суттєва частка припадала на Велику Британію та Білорусь.

У товарній структурі імпорту переважали машини, обладнання та механізми, електротехнічне обладнання, засоби наземного транспорту, крім залізничного, недорогоцінні метали та вироби з них.

 

Обсяг залучених з початку інвестування в економіку району прямих іноземних інвестицій (акціонерного капіталу) на 01 квітня 2018 року становив   15,0 млн.дол. США та в розрахунку на одну особу населення склав                142,8 дол. США.

 
ПОБУТ
 

На сьогоднішній день на території району функціонує 152 об’єкти побутового обслуговування населення (в це число не входять заклади медичного спрямування), з них 37 об’єктів функціонує у сільській місцевості. Кількість зайнятих у сфері побутового обслуговування становить 477 осіб.

Протягом січня-червня 2018 року на території району відкрито п`ять закладів побутового обслуговування населення, з них: 4 заклади в м.Сарни - готельний комплекс «Парк-готель Варшавський», автостоянка, перукарня «Краса», перукарня «Венера»; та 1 заклад в с. Немовичі – розважально-оздоровчий комплекс «НЕМО».

Найбільш розгалуженою сфера побутового обслуговування населення є в м.Сарни – це 115 об`єктів, що становить 75,7% від загальної кількості побуту, що діє на території району. На території Степанської селищної ради функціонує 10 об`єктів побуту (6,6%), Немовицької об`єднаної громади – 7 обєктів (4,6%), Клесівської ОТГ – 6 об`єктів (4,0%), на території В.Вербчанської та Тутовицької сільської ради по три заклади побуту (по 1,9%), Ремчицької та Вирівської сілких радах по два об`єкта (по 1,3%), та по одному закладу побуту налічується на території Стрільської, Любиковицької, Селищенської та Костянтинівської сільських рад. Наразі відсутні заклади побуту в шести місцевих радах – Кам`яне-Случанська, Коростська, Кузьмівська, Люхчанська, Кричильська та Чудельська сільські ради.

Впродовж всього часу відділом економічного розвитку і торгівлі райдержадміністрації проводиться робота з головами місцевих рад по формуванню банку даних об`єктів господарювання сфери побутового обслуговування населення першої необхідності, в тих населених пунктах де відсутні заклади побутового обслуговування населення, розглядаються можливості їх запровадження, зокрема через сприяння районного центру зайнятості шляхом навчання, перенавчання, підвищення кваліфікації.