№ 333 від 17 серпня 2018 року "Про запровадження карантинного режиму по американському білому метелику"

17 серпня  2018 року                                                                             № 333

Про запровадження карантинного
режиму   по   американському
білому метелику

Відповідно до статей 33, 34 Закону України «Про карантин рослин», статті 25 Закону України «Про місцеві державні адміністрації», подання Управління фітосанітарної безпеки Головного управління Держпродспоживслужби в Рівненській області від 17.08.2018 №03-02-26/3832, акту Управління фітосанітарної безпеки Головного управління Держпродспоживслужби в Рівненській області від 17  серпня 2018 року №60/17-6030/000018, про виявлення вогнищ регульованого шкідливого організму – американського білого метелика на території м.Сарни, у зв’язку з його шкодо чинністю, здатністю до розповсюдження та з метою локалізації та ліквідації виявленого регульованого шкідливого організму :

1. Запровадити карантинний режим по американському білому метелику на території м.Сарни на загальній площі  4,5 га.

2. Затвердити межі карантинних зон, в яких запроваджується карантинний режим у м.Сарни у зв’язку з виявленням регульованого шкідливого організму—американського білого метелика згідно з додатком 1.

3. Час дії карантинного режиму запровадити з моменту набрання чинності цього розпорядження до остаточного знищення вогнищ американського білого метелика на території м.Сарни.

4. Затвердити План заходів з локалізації та ліквідації вогнищ регульованого шкідливого організму—американського білого метелика на території м. Сарни згідно з додатком 2.

5. Заходи здійснюються за рахунок землевласників і землекористувачів, юридичних і фізичних осіб на закріпленій території.

6. Рекомендувати:

1) Фізичним та юридичним особам – керівникам транспортних організацій надавати послуги з вантажоперевезення лише при наявності карантинного або фітосанітарного сертифіката;

2) Фізичним та юридичним особам – суб’єктам господарської діяльності, які займаються заготівлею, зберіганням, вирощуванням, реалізацією та переробкою рослинних матеріалів, суворо дотримуватись карантинних вимог на територіях підлеглих їм структур.

3) Фізичним та юридичним особам, керівникам господарств, установ і організацій, суб’єктам підприємницької діяльності та господарювання (незалежно від їх форм власності) організувати виконання системи локалізаційно-ліквідаційних заходів, систематичні обстеження території на виявлення американського білого метелика з наступним його знищенням в місцях виявлення.

7. Заборонити вивіз рослинної продукції (свіжі плоди кісткових, зерняткових, ягідних культур та винограду, посадкового матеріалу) за межі господарств без огляду та дозволу Головного управління Держпродспоживслужби в Рівненській області.

8. Розпорядження набирає чинності з моменту опублікування його у місцевих засобах масової інформації.

9. Контроль за виконанням розпорядження залишаю за собою.

Виконуючий обов’язки
голови  адміністрації                                                                     І.НАЗАРЕЦЬ

Додаток 1
до розпорядження голови
17 серпня  2018 року  № 333

Межі карантинних зон, в яких запроваджується карантинний

режим у м.Сарни у зв’язку з виявленням регульованого шкідливого організму – американського білого метелика

Назва організації, міської ради

Місце виявлення           вогнищ
     Площа,га

Сарненська міська рада

Придорожні та вуличні насадження м.Сарни

4,5

Керівник апарату адміністрації                                                         В.СТЕЛЬМАХ

Додаток 2
до розпорядження голови
17 серпня  2018 року  № 333

План заходів

з локалізації та ліквідації вогнищ регульованого шкідливого організму- американського білого метелика на території м.Сарни

Назва заходів
Об'єм робіт
Термін
виконання
Відповідальні за виконання
2
3
4
5
Створення штабу по локалізації
та ліквідації американського
білого метелика
Організація роботи та приймання звітів про виконану роботу по локалізації та ліквідації вогнищ американського білого метелика. Звіт інспектору району.
Червень, серпень-вересень, щороку

Відділ агропромислового розвитку райдержадміністрації

2
Моніторинг вогнищ
американського
білого метелика
Обстеження 100%

багаторічних насаджень району та смуг відчуження в період масової появи павутинних гнізд АБМ

з гусінню І-ІІІ віку
Червень,
серпень-вересень,
щороку
Сарненський міський

голова, господарства, організації та установи всіх форм власності, юридичні та фізичні особи.

3
Локалізаційно-
ліквідаційні заходи
У виявлених вогнищах на загальній площі 1,4 га,
зрізання павутинних гнізд
з гусінню І-ІV віку
(до розповзання) з
послідуючим спалюванням.
Профілактична обробка
інсектицидами згідно з Переліком пестицидів і
агрохімікатів дозволених до використання в Україні
01.06.-30.06. та
1.08.-30.09.,
щороку

Голова штабу, Сарненський міський голова силами та

за рахунок
землевласників та
землекористувачів на закріпленій
території.
4

Інформування Головного управління Держпродспоживслужби у Рівненській області про хід виконання рішень щодо введення карантинного режиму

Звітування про виявлені вогнища заселення багаторічних насаджень АБМ: загальна площа заселення _4,5_ га, та проведену боротьбу

На 01.10. щороку

Районний штаб, Сарненський міський

голова
5

Висвітлення в ЗМІ результатів виконання розпоряджень, пропаганда знань про АБМ та методи боротьби з ним.

Повне висвітлення ходу виконання розпоряджень райдержадміністрації через   ЗМІ та шляхом розміщення листівок про регульовані шкідливі організми на стендах

з 01.05.
по 30.09. щороку

Районний штаб, Сарненський міський