№ 254 від 19 серпня 2019 року "Про забезпечення формування місцевих бюджетів району на 2020 рік "

голови районної державної адміністрації

19 серпня 2019 року                                                                                     № 254

Про забезпечення формування
місцевих бюджетів району
на 2020 рік

Відповідно до Закону України «Про місцеві державні адміністрації», Бюджетного кодексу України, наказу Міністерства фінансів України від           29 березня 2019 року №130 «Про затвердження Методичних рекомендацій щодо складання у 2019 році місцевих бюджетів на середньостроковий період» з урахуванням листа Міністерства фінансів України від 17 травня 2019 року     № 04110-09-10/13084 «Щодо підготовки пропозицій до Бюджетної декларації на 2020-2022 роки», на виконання розпорядження голови обласної державної адміністрації від 06 серпня 2019 року № 709 «Про забезпечення формування місцевих бюджетів області на 2020 рік»та з метою забезпечення формування проектів місцевих бюджетів на 2020 рік, складання проекту рішення Сарненської районної ради «Про районний бюджет Сарненського району на 2020 рік»:

1. Фінансовому управлінню райдержадміністрації подати департаменту фінансів облдержадміністрації дані про фактичні обсяги надходжень податку на доходи фізичних осіб та податку на прибуток підприємств приватного сектору економіки за 2018 рік в розрізі сільських та міської рад з метою здійснення розрахунків реверсної та базової дотації з державного бюджету до місцевих бюджетів на 2020 рік.

2. Сарненському управлінню Головного управління Державної фіскальної служби у Рівненській області вжити заходів щодо зниження рівня податкового боргу з платежів до бюджетів усіх рівнів у 2019-2022 роках.

3. Забезпечити до 30 серпня 2019 року подання фінансовому управлінню райдержадміністрації:

1) відділу економічного розвитку і торгівлі райдержадміністрації – основних прогнозних макроекономічних показників розвитку району на              2020 – 2022 роки;

2) відділу у Сарненському районі Головного управління Держгеокадастру у Рівненській області – прогнозних обсягів надходжень у 2020 – 2022 роках коштів від продажу земельних ділянок несільськогосподарського призначення та прав на них,  а також відшкодування втрат сільськогосподарського і лісогосподарського виробництва в розрізі сільських, селищної та міської рад.

4. Головним розпорядникам коштів районного бюджету:

1) подати до 13 вересня 2019 року фінансовому управлінню райдержадміністрації:

бюджетну пропозицію на 2020 рік щодо виконання бюджетних програм за загальним та спеціальним фондами районного бюджету. Взяти до уваги, що формування бюджетних показників, що включаються до бюджетної пропозиції, передбачає детальні розрахунки за кожною бюджетною програмою як за загальним, так і за спеціальним фондами в межах коду економічної класифікації видатків або кредитування з урахуванням кількісних та вартісних факторів, що впливають на обсяг видатків у плановому та наступних за плановим двох бюджетних періодів;

прогнозні обсяги власних надходжень бюджетних установ за кодами доходів бюджетної класифікації;

2)  під час складання бюджетних запитів на 2020 рік:

забезпечити оптимізацію витрат розпорядників коштів районного бюджету шляхом виключення непріоритетних та неефективних видатків;

провести оптимізацію кількості місцевих програм, виходячи з необхідності забезпечення фінансовими ресурсами тільки тих, які спрямовані на здійснення основних функцій і завдань та мають нормативно-правове підґрунтя;

провести оцінку ефективності діючих програм, обґрунтувати доцільність продовження періоду їх виконання та потреб у фінансових ресурсах;

забезпечити реалізацію заходів з енергозбереження у бюджетних установах;

3) відповідно до підпункту 2 пункту 49 розділу VI «Прикінцеві та перехідні положення» Бюджетного кодексу України для складання прогнозу районного бюджету на 2021і 2022 роки подати до 29 листопада 2019 року фінансовому управлінню райдержадміністрації:

індикативні прогнозні показники обсягів видатків на 2021 та 2022 роки;

пріоритети розвитку відповідної галузі (сфери);

стратегічні плани діяльності головного розпорядника;

заходи, які передбачається здійснити у 2021 та 2022 роках;

основні результати, яких планується досягти.

5. Рекомендувати виконавчим комітетам місцевих рад:

1) здійснювати управління бюджетними коштами в межах встановлених бюджетних повноважень із забезпеченням ефективного та раціонального їх використання;

2) забезпечити формування проектів місцевих бюджетів на 2020 рік та складання прогнозів місцевих бюджетів на наступні за плановим два бюджетні періоди.

6. Структурним підрозділам райдержадміністрації, територіальним органам міністерств та інших центральних органів виконавчої влади, у разі виникнення необхідності та керуючись цим розпорядженням, своєчасно подавати фінансовому управлінню райдержадміністрації додаткову інформацію для проведення ґрунтовних розрахунків бюджетів усіх рівнів на  2020 рік та складання прогнозу місцевого бюджету на наступні за плановим два бюджетні періоди.

7. Фінансовому управлінню райдержадміністрації після прийняття проекту закону про Державний бюджет України на 2020 рік у другому читанні та доведення Кабінетом Міністрів України місцевим державним адміністраціям визначених цим законом показників міжбюджетних відносин і текстових статей, а також організаційно-методологічних вимог щодо складання проектів місцевих бюджетів, забезпечити складання проекту районного бюджету на 2020 рік та прогнозу районного бюджету на 2021 та 2022 роки і подати на розгляд та схвалення районній державній адміністрації.

8. Контроль за виконанням розпорядження залишаю за собою.

Виконуючий обов’язки
голова адміністрації                                                                           Іван НАЗАРЕЦЬ