Також дивіться новини на facebook.com

ЗВІТ про виконання Програми економічного та соціального розвитку Сарненського району на 2018 рік

  Впродовж 2018 року в районі здійснювались заходи в напрямку забезпечення економічного зростання та розвитку соціальної сфери району.

Щокварталу на колегіях райдержадміністрації розглядались підсумки економічного і соціального розвитку району та приймались рішення, спрямовані на усунення наявних недоліків, забезпечення подальшого динамічного розвитку.

Результатом реалізації програмних завдань є наступне:

За січень-грудень 2018 року обсяг випуску промислової продукції збільшився порівняно з відповідним періодом минулого року на 8,9 відс. при прогнозованому на рік зростанні на 5,0 відс.

Зростання обсягів виробництва відбувалось впродовж усього року у розрахунку місяць до відповідного місяця попереднього року.

Забезпечено зростання обсягів виробництва промислової продукції напідприємствах машинобудування та оброблення металу на 82,0 відс., деревообробної галузі на 12,0 відс., харчової на 22,0 відс.

З початку року, порівняно з відповідним періодом минулого року, збільшилось виробництво деревини із сосни уздовж розпиляної чи розколотої у 59,8 рази, на 37,5 відс. – виробів ковбасних та подібних продуктів з м’яса, на 33,1 відс. – меблів кухонних, на 29,2 відс. – виробів здобних, на 25,1 відс. – кормів готових (крім преміксів) для годівлі великої рогатої худоби,                                  на 14,2 відс. – хліба та виробів хлібобулочних, нетривалого зберігання,                           на 6,1 відс. – кормів готових (крім преміксів) для свиней.

Забезпечено нарощуванняобсягів виробництва валової продукції сільського господарства.

Зокрема, за січень-грудень у галузі тваринництва збільшено виробництво молока на 13,2 відс., на 0,3 відс. до відповідного періоду минулого року      зросло поголів’я ВРХ, у тому числі поголів’я корів зросло на 18,7 відс.

Загальна посівна площа під урожай 2018 року по сільськогосподарських підприємствах збільшилась на 489 га, або на 9,0 відс. проти минулого року і склала 5973 гектари. Сільськогосподарськими підприємствами району зібрано 5401 тонн зернових та зернобобових культур з площі 3046 га, що більше на     245 тонн, або на 5,5 відс. до минулого року. Середня урожайність становила        15,5 ц/га проти 14,1 ц/га в минулому році. Крім того, технічні культури зібрано на площі 1276 гектари, намолочено 1298 тонн насіння при середній урожайності 10,2 центнера з гектара.

Досягнення в галузі значною мірою пов’язані із державною підтримкою, передусім фінансовою.

За 2018 рік господарства району, які утримують велику рогату худобу, за бюджетною програмою «Державна підтримка галузі тваринництва» отримали спеціальну бюджетну дотацію за утримання 1139 голів корів на загальну суму 1,6 млн.грн. Фізичними особами (384 осіб) отримано дотацію за утримання    437 голів молодняка ВРХ на загальну суму 646,6 тис.грн. Фермерськими господарствами за бюджетною програмою «Фінансова підтримка розвитку фермерських господарств» отримано часткову компенсація вартості закупленого елітного насіння в сумі 22,7 тис.грн. та бюджетну субсидію на загальну суму 82,7 тис.грн. За бюджетною програмою «Фінансова підтримка сільгосптоваровиробників» за напрямом «Часткова компенсація вартості сільськогосподарської техніки та обладнання вітчизняного виробництва» отримано здешевлення вартості закупленої техніки на суму 644,6 тис.грн. За програмою «Фінансова підтримка заходів в агропромисловому комплексі шляхом здешевлення кредитів», отримано часткову компенсацію відсоткових ставок за залученими у національній валюті банківськими кредитами в сумі     59,0 тис.грн. Загалом, загальна сума державної фінансової підтримки за всіма бюджетними програмами склала понад 3,0 млн.грн.

Збереженню та зміцненню економічного потенціалу сприяло зростання обсягу інвестицій.

За січень-грудень 2018 року у розвиток економіки району суб’єктами господарювання за рахунок усіх джерел фінансування вкладено 253,6 млн.грн. капітальних інвестицій, що на 13,3 відс. більше відповідного періоду минулого року.

За січень-грудень 2018 року будівельними підприємствами району виконано робіт на загальну суму 28,9 млн.грн., що на 25,1 відс. більше порівняно з відповідним періодом 2017 року.За обсягом будівельних робіт район посів 4 місце серед районів та міст обласного значення.

Зокрема, за рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій булодобудовано і в травні 2018 року здано в експлуатацію                  2 спортивних майданчики СС «Мрія» ВФСТ «Колос» АПК Україна та Сарненської ЗОШ І-ІІІ ст. №2 загальною вартістю – 2,8 млн.грн.

Завершені роботи по реконструкції КЗ «Сарненська ДМШ», який був введений в експлуатацію у вересні 2018 року (використано коштів державного та місцевих бюджетів в сумі 7,6 млн.грн.).

Продовжувались роботи по будівництву спортивного комплексу по           вул. Я. Мудрого в м. Сарни.Станом на 01.01.2019 освоєно 39,2 млн.грн. з     75,9 млн.грн. (з урахуванням коригування цін 2018 року).

За рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на фінансування заходів соціально – економічної компенсації ризику населення, яке проживає на території зони спостереження проводився капітальний ремонт дошкільного навчального закладу с.В.Вербче. Станом на 01.01.2019 профінансовано 581,2 тис.грн. (100 відс. річних призначень).

За рахунок коштів обласного бюджету в сумі 300,0 тис.грн. та субвенції з державного бюджету в сумі 750 тис.грн. продовжувався розпочатий в 2017 році капітальний ремонт дошкільного навчального закладу в с. Мале Вербче.

Проведені роботи по реконструкції частини будівлі під влаштування внутрішніх вбиралень у Сарненській ЗОШ І-ІІ ст. №3, загальною вартістю        1,1 млн.грн.

Відповідно до Закону України «Про публічні закупівлі» в 2018 році проведено відкриті торги та розпочато роботи по будівництву загальноосвітньої школи в с.Цепцевичі. З ДФРР виділено 10,0 млн.грн., з обласного бюджету       1,0 млн.грн. (освоєно 633,4 тис.грн. за рахуноккоштів обласного бюджету). Також проведено відкриті торги та укладено договір підряду з переможцем на будівництво школи в с.Чабель.

За рахунок коштів районного бюджетутасубвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій в сумі 1,3 млн. грн. були проведені роботи по виготовленню та корегуванню проектно-кошторисних документацій, а саме, на:

-                     будівництво вуличної мережі зовнішнього водопостачання до Сарненського НВК «Загальноосвітний навчальний заклад-дошкільний навчальний заклад» по вулицях Фідарова, Сагайдачного, Терешкової, Дачна, Перемоги, провулок Шкільний, Лугова, Аеродромна, Підлісна, Курчатова у м.Сарни (виготовлення проектно-кошторисної документації, експертиза, технічний, авторський нагляд);

-                     будівництво загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів по                   вул. Грушевського, 1, с.Чабель (корегування та експертиза проектно-кошторисної документації );

-                     реконструкцію системи опалення нежитлового приміщення Чемернянської ЗОШ І-ІІ ст. (виготовлення проектно-кошторисної документації, експертиза, технічний та авторський нагляд);

-                     будівництво спортивного комплексу по вул. Я.Мудрого, 1, у м.Сарни (корегування проектно-кошторисної документації);

-                     будівництво амбулаторій у с.В.Вербче та с.Чудель (корегування ПКД на проведення експертизи);

-                     реконструкцію системи опалення Сарненської СШР І ст. №5 по                               вул. Коперника, 10, у м.Сарни, (виготовлення проектно-кошторисної документації, експертиза, технічний, авторський нагляд);

-                     будівництво загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів по вул. Нова, 38, у с.Цепцевичі (корегування проектно-кошторисної документації).

За кошти місцевих бюджетів проводились роботи по влаштуванню вуличногоосвітлення на загальну суму 357,1 тис. грн. а саме: в с. Чудель (по вулицях Миру, Нова, Радянська); в смт. Степань (по вул. Дорошенка – Довга); на території Немовицької ОТГ в с. Тинне (по вул. Вереснева) та в с.Немовичі (по вул. Миру). Будівництво мережі зовнішнього електропостачання житлового масиву в с. Іванівка (по вул. Варшавській, вул. Поліській та пров. Поліський) на суму 115,0 тис.грн. Завершилось будівництво світлофорного об’єкта на перехресті вул. Бєлгородська – Технічна м.Сарни (загально кошторисна вартість 1,9 млн. грн.).

З метою виконання програми забезпечення населених пунктів району містобудівною документацією виготовлено та затверджено генеральні плани та плани зонування с. Тинне, с. Рудня-Карпилівська, с. Бутейки, с. Мар’янівка та с. Одринки. В стадії розроблення перебувають генеральні плани та плани зонування територій смт. Степань, с.Гранітне, с.Убереж, с.Тутовичі, с. Обірки, с. Карасин, с. Кам'яне – Случанське, с. Дубняки, та с. Зарів’я .

Проводились роботи по ремонту та експлуатаційному утриманню автодоріг, як загального користування, так і комунальної власності. За рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на 2018 рік              виділено 22,95 млн.грн., з них на дороги загального користування –                 19,6 млн.грн. Зокрема, проведений ремонт дороги Чудель-Тинне у частині фінансового ресурсу, що був передбачений на 2018 рік в сумі 5,4 млн.грн., введено в експлуатацію 1,9 км дороги. Надалі роботи будуть продовжені             у 2019 році.

Продовжувався ремонт дорожнього покриття автомобільної дороги Яринівка-Тутовичі-Костянтинівка у двох напрямках від автодороги М-07 до с.Чемерне та від автодороги Н-25 до с.Тріскині. Станом на 01.01.2019 відремонтовано 4,7 км дороги загальною вартістю 14,3 млн.грн. (ремонтні роботи розраховані на 2018-2019 роки). З районного бюджету на ці дороги використано 270 тис.грн. для виготовленняпроектно-кошторисної документації.
На дороги комунальної форми власності – 3,3 млн.грн., з них на:

-        капітальний ремонт дороги по вул. Садова в с.В.Вербче –                   188,7 тис.грн.;

-        капітальний ремонт дороги по вул. Пушкіна в смт.Степань –                 871,8 тис.грн.;

-        капітальний ремонт дороги по вул. Жовтнева та вул. Калинова                                    в с.Вири – 877,9 тис.грн.;

-        капітальний ремонт автомобільної дороги по вул. Соборна (в межах        вул. 8 Березня – Фідарова) в м.Сарни – 1370,7 тис.грн.

В 2018 році завершений капітальний ремонт дороги по вул. Садовій в      с. Велике Вербче. Розпочато капітальний ремонт дороги по вул. Пушкіна в    смт. Степань та капітальний ремонт автомобільної дороги по вул. Соборна         (в межах вул. 8 Березня – Фідарова) в м.Сарни.

У районі забезпечено в повному обсязі потреби населення у пасажирських перевезеннях.

Пасажирські перевезення працювали на 36-ти маршрутах, з них 28 – на приміських, 5 – на міжміських внутрішньообласних. Крім того, в м. Сарни працює 8 міських маршрутів. Для перевезення пасажирів використовується                21 автобус, 1 із яких має понижений салон для перевезення пасажирів з обмеженими фізичними можливостями.

Протягом року відбувся ріст підприємницької активності, число зареєстрованих СПД значно перевищило число знятих їх з обліку.

Кількість фізичних осіб підприємців, які припинили свою діяльність зменшилась на 53,0 відс. до аналогічного періоду минулого року. Кількість фізичних осіб, які започаткували свою діяльність зросла на 13 відс. і склала                       447 осіб.

Результатом діяльності малого підприємництва є зростання сум сплачених ними податків до бюджетів усіх рівнів. Так, за даними головного управління Державної фіскальної служби у Рівненській області малими підприємствами та підприємцями району за 2018 рік сплачено до зведеного бюджету 203,5 млн.грн.,що на 31,3 відс. більше відповідного періоду минулого року, в тому числі надходження до місцевого бюджету зросли в 2,2 рази і склали 162,8 млн.грн.

Зросли обсяги зовнішньої та роздрібної торгівлі.

Станом на 31 грудня 2018 року експорт товарів збільшився на                         15,1 відс. до відповідного періоду минулого року і склав 22,5 млн. дол. США.

Найбільші експортні поставки здійснювалися до Румунії, Білорусі, Німеччини, Польщі та Російської Федерації.

Лідерами у зростанні експорту товарів була мінеральна продукція, деревина та вироби з деревини.

Поряд із зростанням експорту зростали й обсяги імпорту. Загальна вартість імпортованої продукції становить 5,7 млн. дол. США, що складає     25,3 відс. експорту продукції, що свідчить про експортоорієнтованість галузей району.

За січень-грудень 2018 року загальний обсяг роздрібного товарообороту зріс на 0,9 відс. до аналогічного періоду минулого року і склав 564,1 млн.грн. у порівняльних цінах.

У розрахунку на одну особу в середньому на місяць реалізовано товарів на суму 5409,67 грн. Частка району в обласному обсязі роздрібного товарообороту становить 5,2 відс. – 1 результат серед районів області.

Всього на споживчому ринку району працює 589 підприємств роздрібної торгівлі, 5 ринків та 77 закладів ресторанного господарства. З початку року мережа споживчого ринку зросла на 34 одиниці. На території району працює               43 аптеки та 12 автозаправних станцій.

Мережа підприємств побутового обслуговування налічує                                        137 підприємств, із них лише 22 підприємства розташовані на територіях сільської місцевості. В 2018 році додатково відкрилося 6 підприємств, які надають побутові послуги.

Робота житлово-комунального господарства району забезпечувала першочергові потреби населення, підприємств та організацій необхідними послугами, а також проведено комплекс заходів щодо підготовки підприємств та об’єктів соціально-культурного призначення до зими.

В рамках заходів Програми комплексно підготовлено до зими                               242 будинки, 160 об’єктів соціально-культурного призначення, 65 котелень, із них 4 комунальні; 10,49 км теплових мереж, із них 6,13 комунальні.

На фінансування заходів з підготовки житлово – комунального господарства до зими спрямовано 10,32 млн.грн., у тому числі об’єктів і мереж теплопостачання – 0,49 млн.грн., житлового фонду – 1,74 млн.грн., водопровідно-каналізаційного господарства – 2,84 млн.грн., дорожньо-мостового господарства – 5,25 млн.грн. На підготовку об’єктів соціально-культурного призначення використано – 7,81 млн.грн.

Проводилася інтенсивна робота щодо оснащення усіх бюджетних установ і організацій (місцевого підпорядкування) приладами обліку та регулювання споживання енергоносіїв.

У бюджетних установах і організаціях місцевого підпорядкування встановлено 52 лічильника холодної води, при потребі – 52. Загальний рівень оснащеності по району становить 100,0 відс..

У 2018 році забезпечено 100,0 відс. оснащення лічильниками теплової енергії бюджетних установ і організацій району. Зокрема, у третьому кварталі 2018 року встановлено 3 лічильники теплової енергії. Загалом у районі облік ведеться по 22 лічильниках.

З метою забезпечення виконання Закону України «Про особливості права власності у багатоквартирному будинку» у районі з початку року створено          1 нове об’єднання співвласників багатоквартирних будинків та на сьогоднішній день у районі функціонує 15 ОСББ, які обслуговують 17 багатоквартирних житлових будинків.

З метою зменшення залежності району від імпортних енергоносіїв поступово впроваджується використання місцевих видів палива, нетрадиційних, альтернативних та відновлюваних джерел енергії, а саме: торфу, відходів деревини.

Як і передбачалось у Програмі – 2018, в районі забезпечено зростання надходжень до бюджетів усіх рівнів.

Бюджет Сарненського району по власних доходах загального фонду за 2018 рік виконаний на 108,2 відсотки, при затвердженому з урахуванням змін плані 192,0 млн. грн. фактично надійшло 207,7 млн. грн., або перевиконання складає 15,7 млн. грн. До відповідного періоду минулого року ріст надходжень становить 25,8 млн.грн., або 14,2 відс.Збільшення дохідної частини загального фонду бюджету району відбулося за рахунок росту надходжень податку на доходи фізичних осіб (55,6 відс.), акцизному податку (17,7 відс.), єдиному податку (12,2 відс.) та податку на майно (9,8 відс).

Виконання районного бюджету забезпечено на 105,4 відсотка, при затвердженому з урахуванням змін плані 110,4 млн.грн. фактично надійшло 116,3 млн.грн., або додатково надійшло 59,1 млн.грн. До відповідного періоду минулого року ріст надходжень становить 19,6 млн.грн., або 20,3 відсотка.

До Зведеного бюджету протягом 2018 року зібрано 533,0 млн.грн. податків, зборів та платежів, що на 142,6 млн.грн. більше до збору за 2017 рік.

Надходження платежів до державного бюджету склали 249,8 млн. грн. і збільшились на 57,4 відсотка, або на 91,1 млн.грн.

Надходження єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування зросли на 62,9 млн.грн. проти рівня 2017 року і склали            302,8 млн.грн

Виконання доходної частини бюджету Пенсійного фонду за рахунок власних коштів склало 414,2 тис. грн., або 103,9 відс. до прогнозних показників.

Станом на 01.01.2019 в районі відсутнязаборгованість із виплати заробітної плати.

Середньомісячна заробітна плата за січень-грудень2018 року становила 6905 грн., що на 22,9 відс. або на 1290 грн. більше порівняно з відповідним періодом 2017 року.

Середній розмір призначеної пенсії станом на 01.01.2019 склав        2025,2 грн. і зріспроти 01.01.2018 на 3,6 відсотка.

За січень-грудень 2018 року в районі працевлаштовано 3416 осіб (що на 3,0 відс. більше, ніж у 2017 році), з них 1127 зареєстрованих безробітних.

Станом на 1 січня 2019 року в районі призначено та виплачено 11673 різних видів державних допомог на загальну суму понад 230 млн.грн.

Призначено субсидій на житлово-комунальні послуги 11741 сім’ї на загальну суму майже 130 млн.грн.

Компенсації, щорічні доплати та додаткові відпустки, підвищені стипендії, компенсаційні виплати, які передбачені Законом України «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» отримували 13079 осіб на загальну суму 67,5 млн.грн.               6430 домогосподарств пільгової категорії населення отримали компенсацію на придбання твердого палива в готівковій формі.

Для забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації взято на облік 332 особи з інвалідністю, які проживають на території району, з них         75 одержали інвалідні візки, 4 особи отримали машини, 96 – протезно-ортопедичні вироби.

Відповідно до завдань Програми в районі вживались заходи щодо соціально-правового захисту дітей.

Станом на 01.01.2019 на первинному обліку перебувало 146 дітей - сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

Сімейними формами виховання охоплено 138 дітей вищезазначеної категорії, що становить понад 95,0 відс. загальної кількості дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

Протягом 2018 року в районі усиновлено 1 дитину-сироту (іноземними громадянами), 23 дитини, які позбавлені батьківського піклування, влаштовані в сімейні форми виховання.

Допомогу на дітей, над якими встановлено опіку чи піклування, в                        2018 році отримали 63 опікуни на суму 4633,5 тис.грн. Виплачено державної соціальної допомоги на дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, грошове забезпечення батькам-вихователям та прийомним батькам за надання соціальних послуг у дитячих будинках та прийомних сім’ях за принципом «гроші ходять за дитиною» 3 сім’ям на суму 282,0 тис.грн.

Освітня галузь району функціонувала стабільно, організовано, вживалися конкретні заходи щодо поліпшення якості освіти, вирішувалися важливі проблеми у багатьох її ланках.

На забезпечення якісної, сучасної та доступної загальної середньої освіти були виділені кошти з районного бюджету для закупівлі комп’ютерного обладнання на загальну суму 5,1 млн. грн. Всі заклади загальної середньої освіти отримали сучасні комп’ютерні класи: 161 ноутбук для учнів,                   36 ноутбуків для вчителів, 36 мережевих комутаторів, 36 короткофокусних мультимедійних проектори, 36 документкамер, інтерактивні дошки.

Для оснащення класних кімнат початкової ланки відповідно до Концепції «Нова українська школа» з районного бюджету виділено 390,0 тис.грн. на закупівлю парт, 893,0 тис.грн. для комп’ютерної техніки, 366,3 тис.грн. для придбання дидактичного матеріалу.

Для забезпечення закладів загальної середньої освіти з поглибленим/профільним вивченням природничих та математичних предметів здійснено закупівлю кабінетів у ліцей «Лідер», Тутовицьку ЗОШ І-ІІІ ст., гімназія м.Сарни, Цепцевицьку ЗОШ І-ІІІ., Сарненський НВК «Школа-колегіум».

Протягом 2018 року у районі підвозилось 1063 учні: 876 учнів - шкільними автобусами, 187 учнів - приватними перевізниками.

У закладах загальної середньої освіти району функціонує 37 груп продовженого дня та сформовані спеціальні медичні групи для дітей з послабленим здоров`ям для занять фізичною культурою в усіх загальноосвітніх закладах.

Розширено мережу інклюзивних класів, працює 45 інклюзивних класів   на базі 23 шкіл, у яких навчається 55 дітей. Для забезпечення рівного доступу до якісної освіти, створено комунальні установи «Сарненський інклюзивно-ресурсний центр» та «Степанський інклюзивно-ресурсний центр».

Здобуття базової і повної загальної середньої освіти екстерном організовано на базі Сарненської ЗОШ І-ІІІ ст. №2.

У районі функціонує 33 заклади дошкільної освіти та 1 навчально-виховний комплекс «Загальноосвітня школа І ступеня-дошкільний навчальний заклад» с.Стрільськ, які знаходяться у комунальній власності міської, селищних, сільських рад.

Потужність закладів дошкільної освіти становить 2552 місця. Всього у закладах дошкільної освіти навчається і виховується 2934 дитини дошкільного віку (у міській місцевості – 1654 дитини, у сільській місцевості – 1280 дітей).

У 2018 року в закладі дошкільної освіти «Сонечко» с. Кричильськ було відкрито одну додаткову дошкільну групу (25 місць) з денним (10 год 30 хв) режимом роботи. У розрахунку на 100 місць у закладах дошкільної освіти навчається і виховується 115 дітей ( у міській місцевості – 128 дітей, у сільській місцевості – 102 дитини).

Всі дошкільні заклади забезпечені комп’ютерною технікою.

Значна увага була спрямована на зміцнення матеріально-технічної бази, проведення поточних ремонтів закладів освіти.

Зокрема,виконані роботи по поточному ремонту приміщень таінженерних мереж, а саме: поточні (аварійні) ремонти систем електропостачання у 6-ти навчальних закладах (Сарненська ЗОШ І-ІІІ ст. № 2, Сарненська СШР І ст. № 5, Костянтинівська ЗОШ І-ІІ ст., Люхчанська ЗОШ І-ІІІ ст., Дубківська ЗОШ І ст. та КЗ «Сарненський районний БДМ»); системи теплопостачання та водопостачання у 2-х навчальних закладах (Сарненська СШР І ст. № 5, Сарненська ЗОШ І-ІІІ ст. № 2); поточний (аварійний) ремонт класних кімнат Вирівської ЗОШ І-ІІ ст.; поточний (аварійний) ремонт класної кімнати Чабельської ЗОШ І-ІІ ст.; поточний (аварійний) ремонт їдальні та покрівлі Сарненської ЗОШ І-ІІ ст. № 3; поточний ремонт вентиляції Довжанської ЗОШ І-ІІ ст.; поточний ремонт покрівлі котельні Люхчанської ЗОШ І-ІІІ ст.; поточний ремонт кабінетів КЗ «Сарненський районний БДМ» для інклюзивно-ресурсного центру.Загальна вартість всіх робіт склала 1,2 млн.грн.

Протягом 2018 року побудовані внутрішні вбиральні у Сарненській     ЗОШ І-ІІ ст. № 3 загальна вартість яких становить 1195,101 тис.грн.; облаштовані внутрішні вбиральні у Костянтинівській ЗОШ І-ІІ ст.               (199,2 тис.грн.) та Дубківській ЗОШ І ст. (164,850 тис.грн.). У гімназії м.Сарни виконані роботи по влаштуванню туалету для людей з обмеженими можливостями (88,722 тис.грн.). Також влаштовані внутрішні вбиральні в Цепцевицькій ЗОШ І-ІІІ ст. та Коростській ЗОШ І-ІІІ ст..

Виконані протипожежні заходив гуртожитку ліцею «Лідер» на суму      253,0 тис.грн. Проведена перезарядка усіх наявних в навчальних закладах вогнегасниківна суму 80,8 тис.грн.

Для належної підготовки до опалювального періоду 2018-2019 років виконані першочергові роботи по котельнях та інженерних мережах, зокрема: ремонт системи опалення та теплотраси Костянтинівської ЗОШ І-ІІ ст.; поточний ремонт обшивки димової труби та її фундаменту Люхчанської     ЗОШ І-ІІІ ст.; замінено аварійну димову трубу у Великовербченській ЗОШ         І-ІІІ ст.;замінено котли у Тутовицькій ЗОШ І-ІІІ ст., Довжанській ЗОШ І-ІІ ст., Полянській ЗОШ І-ІІ ст.. Загальна вартість всіх робіт становить 766,15 тис. грн.

Мережа закладів охорони здоров’я у поточному році забезпечила роботу цілісної системи медичної галузі.

З метою забезпеченняякісного медичного обслуговування населення, раціонального і ефективного використання бюджетних коштів та удосконалення системи фінансування закладів охорони здоров’я було проведено оптимізацію ліжкового фонду в КЗ «Сарненська ЦРЛ», а саме скорочення 15 ліжок гінекологічного відділення. Також, з метою необхідності забезпечення належності якості медичного обслуговування району, ефективного використання матеріальних, трудових та фінансових ресурсів реорганізовано КЗ «Сарненська районна лікарня» шляхом приєднання до        КЗ «Сарненська центральна районна лікарня».

Для створення серцево-судинного центру на базі лікарні була  виготовлена проектно-кошторисна документація по об’єкту «Капітальний ремонт приміщення для розміщення ангіографічного комплексу в операційному блоці відділення інтервенційної радіології КЗ «Сарненська ЦРЛ» (були виділені кошти в сумі 110,0 тис. грн.). Також безоплатно надано обладнання закуплене за кошти Міжнародного банку реконструкції та розвитку - апарат для експрес-визначення тропініну, D – дімеру та інших кардіомаркерів та комп’ютерну техніку (ноутбук та БФП) у кардіологічне відділення.

В хірургічному відділенні лікарні в оперативних втручаннях запроваджений метод зварюванням м’яких тканин апаратом Патона (обладнання надане у безкоштовне користування від приватного підприємця). У жовтні 2018 року було виділено Рівненською обласною радою 550,0 тис. грн. для придбання медичного обладнання, а саме фіброгастроскопа.

Удосконалено мережу первинної ланки КНП «Сарненський районний ЦПМСД» за дільницями із 100 відсотковим забезпеченням надання невідкладної медичної допомоги на первинному рівні жителям району.

З метою медико-санітарного забезпечення, організації надання безперебійної первинної медичної допомоги в районі функціонує 4 чергових кабінети на базі АЗПСМ Сарненської дільниці №1, АЗПСМ Сарненської дільниці №2, АЗПСМ Степанської дільниці та АЗПСМ Ясногірської дільниці, які здійснюють організацію надання медичної допомоги населенню прилеглих територій.

Функціонує система консультацій за направленнями лікарів первинної ланки. Проводяться медичні огляди, особливо дітей, лікарями вторинної ланки з виїздами в сільські лікувально-профілактичні заклади. Лікарями первинної ланки один раз на місяць здійснюється виїзд до прилеглих ФАПів з метою лікування та консультації сільських жителів.

Реорганізовано фельдшерсько-акушерський пункт села Вири у лікувально-профілактичний підрозділ амбулаторію загальної практики сімейної медицини Вирівської дільниці, яка функціонує з 01 березня 2018 року.

В районі продовжується реалізація реформи галузі охорони здоров'я щодо національної кампанії «Обери свого лікаря». По КНП «Сарненський районний центр ПМСД» на 01 січня 2019 року 52731 громадянин уклав відповідну декларацію, що становить 63 відс. до загальної кількості жителів району. Оснащено мережею Інтернет усі амбулаторії КНП «Сарненський районний ЦПМСД», організовано відповідні місця для підписання декларацій між лікарем та пацієнтом.

Реалізується Урядова програма «Доступні ліки»,головним розпорядником коштів по якій визнано КНП «Сарненський районний ЦПМСД», яким укладено угоди з аптечними мережами, в тому числі, які розміщені і в сільських/селищних місцевостях.

Пріоритетними напрямками роботи закладів культури району було і є збереження духовного розвитку суспільства, відродження народного і аматорського мистецтва, впровадження новітніх технологій, використання інноваційних методів роботи в галузі культура, розширення туристичної інфраструктури, збереження пам’яток археології, історії та культури.

Культурне обслуговування Сарненського району (без урахування ОТГ) здійснюють 79 закладів, а саме: 32 бібліотеки районної централізованої системи публічно-шкільних бібліотек, 2 школи естетичного виховання, 1 музей,             44 клуби і будинки культури, що знаходяться у 59 приміщеннях, які перебувають на утриманні сільських, селищної і міської рад.

Впродовж року було проведено4164культурно-освітніх та розважальних заходів,580концертів,48обмінних та виїзних концертів,300 виставок декоративно-ужиткового мистецтва.

Аматори сцени беруть активну участь у районних, обласних фестивалях, оглядах, конкурсах, театралізованих святах. Загальна кількість досягнень: Міжнародні фестивалі-конкурси - 12 колективів; Всеукраїнські конкурси –        14 колективів; обласні конкурси – 18 колективів.

Також, були організовані та проведені масові заходи з нагоди державних, професійних свят, а саме: День Соборності України, до дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав, День пам’яті та примирення, День захисту дітей, День державного службовця, День молоді, День Незалежності України, День захисника України, День освіти тощо.

В бібліотечних закладах проводились бібліотечні уроки, масові        заходи, засідання любительських об’єднань до пам’ятних знаменних дат письменників, літераторів, історичних подій. Книжковий фонд поповнився на 11039 прим. книг (в тому числі підручників - 7400).

Від організації платної діяльності установами відділу культури і туризму за 2018 рік на спецрахунок надійшло 663,0 тис. грн., що на64,8 тис. грн. більше, ніж у минулому році.

Протягом 2018 року в закладах культури проведено 54 та 1 капітальний на загальну суму 2639,7 тис.грн., з них: з районного бюджету – 2399,8 тис.грн.; з місцевих бюджетів – 224,8 тис.грн.; спонсорські кошти – 2,5 тис.грн.; спецкошти на суму – 12,6 тис.грн.

В районі проводиться робота з розв’язання екологічних проблем.

В рамках проведення акції «За чисте довкілля» та «Дня довкілля», проходження безстрокової компанії із забезпечення чистоти і порядку в населених пунктах району виявлено та ліквідовано 91 несанкціоноване сміттєзвалище та відповідно зібрано 1,56 тис. м3 побутових відходів.

Загалом на виконання програм з благоустрою з бюджетів місцевих рад було використано 8,1 млн.грн.

Протягом 2018 року в районі не виникло жодної надзвичайної ситуації техногенного та природного характеру.

Загоряння торфородовищ вчасно ліквідовувались черговими силами пожежних караулів та працівниками місцевих пожежних команд. Однак, через нехтування елементарними правилами безпеки за 12 місяців 2018 року сталось 114 пожеж проти 120 у 2017 році, в яких загинуло двоє людей, у 2017 році загиблих теж було двоє.

У 2018 році виявлено 10 застарілих вибухово-небезпечних предметів часів другої Світової війни, під час проведення мешканцями району земляних робіт, які були знешкоджені силами аварійно-рятувальних загонів.

Для ліквідації надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру, підтримки місцевих пожежних команд в районі створено           резерв паливно-мастильних матеріалів – 1,7 тис. літрів дизельного палива           та 2,0 тис. літрів бензину.

Вживався комплекс заходів щодо охорони праці.

Протягом 2018 року в районі не зареєстровано жодного нещасного випадку із смертельним наслідком.

Рівень загального виробничого травматизму зменшився на 37,5 відс. до відповідного періоду минулого року (травмовано 5 осіб проти 8 особи за             2017 рік).

В районі створені сприятливі умови для розвитку масового спорту за місцем проживання та у місцях масового відпочинку населення. Як і прогнозувалось Програмою, в районі охоплено фізкультурно-оздоровчою та спортивно-масовою роботою 9,7 відс. громадян району, що на рівні минулого року. Різними видами фізкультурно-оздоровчої роботи займається 9,8 тис. осіб.

В 2018 році проведено 75 районних спортивно-масових заходів серед різних верств населення за 18 видами спорту. Також, забезпечено участь команд району у 80 обласних змаганнях.

Протягом 2018 року 30 вихованців спортивних шкіл та клубів здобували призові місця з різних видів спорту на Всеукраїнських чемпіонатах та     турнірах. Вихованці ФСК «Повір у себе» здобули 2 золоті, 5 срібних та               3 бронзових медалей на Всеукраїнських змаганнях. Крім того, спортсмени     ФСК «Повір у себе» брали участь в чемпіонатах Рівненської області та у відкритих чемпіонатах районів на яких вибороли 17 золотих, 12 срібних            та 3 бронзових медалі.

На виконання заходів Програми оздоровлення та відпочинку дітей у   2018 році за рахунок коштів районного та обласного бюджетів в загальній сумі 734,0 тис.грн. оздоровлено121 дитину району в профспілковому підприємстві санаторій «Горинь» смт.Степань.

В районі реалізовувались першочергові завдання, спрямовані на підвищення обороноздатності держави.

Забезпечено своєчасне оповіщення, збір і поставку мобілізаційних ресурсів у визначених обсягах до військових організаційних структур.

На виконання заходів Програми забезпечення мобілізаційної підготовки та оборонної роботи в Сарненському районі на 2017-2021 роки, у 2018 році виділено кошти з районного бюджету в сумі 25,0 тис.грн. на виділення автотранспорту для доставки військовозобов’язаних резервістів на         навчальні збори до пунктів прийому військових частин та 5,0 тис.грн. на придбання канцелярських товарів для проведення заходів мобілізаційної підготовки.

Згідно з повноваженнями, делегованими райдержадміністрації щодо управління об’єктами спільної власності територіальних громад району, постійно здійснюється аналіз фінансово-господарської діяльності комунальних підприємств та контроль за ефективністю використання майна спільної власності територіальних громад, за своєчасністю й повнотою надходжень орендної плати.

За січень-грудень 2018 року підприємствами, установами, організаціями було здано в оренду 25,4 тис. м кв. нерухомого майна та отримано орендної плати на загальну суму 641,7 тис.грн. До районного бюджету                     сплачено відповідно 209,5 тис.грн., що на 5,0 відс. більше ніж у січні-грудні 2017 року.

За результатами моніторингу фінансово-господарської діяльності комунальних підприємств району за 2018 рік, більшість підприємств мають позитивні фінансові результати, здійснюють видатки в межах надходжень та виконують заплановані на 2018 рік показники діяльності.

Робота з реформування органів місцевого самоврядування проводилась у межах повноважень місцевих органів виконавчої влади, визначених законодавчими актами, спрямованих на активізацію реформування місцевого самоврядування та державну підтримку добровільного об'єднання територіальних громад.

У 2018 році проводилась робота із надання методичної та консультативної допомоги органам місцевого самоврядування з питань добровільного об'єднання територіальних громад. 25 лютого 2018 року в Немовицькій ОТГ відбулися вибори старост сіл Зносичі та Тинне. Юридичний статус ОТГ отримала Степанська селищна рада, яка утворена в складі населених пунктів Степанської та Кузьмівської рад. Вибори до Степанської ОТГ відбудуться у 2019 році.

Впродовж року проведено 11 нарад з керівниками територіальних громад, де обговорювались питання добровільного об'єднання. В газеті «Сарненські новини» за звітний період опубліковано 8 матеріалів на теми об'єднання громад та реформи місцевого самоврядування, 10 матеріалів розміщено на офіційному сайті райдержадміністрації про кращий досвід роботи ОТГ в Україні.

Разом з тим, внаслідок негативного впливу об’єктивних факторів не вдалось досягти окремих запланованих показників.

Допущено скорочення обсягів випуску промислової продукції у добувній галузі на 12,0 відс. у зв’язку із відсутністю в достатній кількості залізничного рухомого складу – вагонів.

Обсяг іноземних інвестицій склав 75,6 відс. до 01.01.2018., що зумовлено виходом із складу засновників іноземного інвестора на одному із провідних підприємств промисловості.

На 5,6 відс. зменшилось поголів’я птиці, що спричинено циклічністю виробничих процесів галузі (зміна поголів’я птиці). На 0,6 відс. зменшилось поголів’я свиней, яке на 1 січня 2019 року склало 657 голів.

Обсяг прийнятого в експлуатацію житла зменшився на 18,1 відс. до січня-грудня 2017 року.

Податковий борг до зведеного бюджету району станом на 01.01.2019 склав 19,5 млн.грн..

Заборгованість з єдиного соціального внеску зросла в 3,3 рази і склала  4,6 млн.грн.

Для вирішення проблемних питань видано відповідні розпорядження і доручення голови райдержадміністрації, хід виконання яких перебуває на постійному контролі.

 
 
 
 
 
 

Голова райдержадміністрації                                                                 Я.ЯКОВЧУК