№ 378 від 02 грудня 2019 року "Про стан та перспективи розвитку галузі сільського господарства району"

02 грудня 2019 року                                                                                     № 378

розвитку галузі сільського

господарства району

Сільськогосподарськими підприємствами району за 10 місяців 2019 року вироблено 44,6 мільйона гривень валової продукції, що на 2,4 мільйони гривень (5,7 відс.) більше відповідного періоду минулого року. Зростання виробництва валової продукції сільськогосподарськими підприємствами відбувається по причині збільшення вирощування м’яса: великої рогатої худоби на 1,4 відс., свиней - удвічі, птиці на 13 відс.,   виробництва курячих яєць на 6,7 відс., а також зерна на 92 відс. (за рахунок кукурудзи).

У поточному році сільськогосподарськими підприємствами району вирощено 554 тонни м'яса, що на 18 відс. (85 тонн) більше відповідного періоду минулого року. Реалізовано на забій і переробку 399 тонн худоби в живій вазі, що на 53 відс. (138 тонн) більше відповідного періоду минулого року. Господарствами району вироблено 3572 тонни молока, що на 9 відс.              (344 тонни) менше проти відповідного періоду минулого року. Виробництво курячих яєць збільшено на 6 відс. (2,8 млн. штук) і склало 44 мільйони штук.

Станом на 01 листопада 2019 року в сільськогосподарських підприємствах нараховувалось 2901 голова великої рогатої худоби, що менше на 3,6 відс. до відповідного періоду минулого року та на 1,5 відс. ніж на початок року, в тому числі корів - 1171 голова, що на 6,6 відс. менше відповідного періоду минулого року та на 6,4 відс. ніж на початок року. Поголів’я свиней збільшилось на 82 відсотки й склало на 01 листопада      2019 року 1273 голови. Поголів’я курей зменшилось проти минулого року на 22 відс. і на 01 листопада 2019 року становить 182 тисячі голів.

Загальна посівна площа під урожай 2019 року по сільськогосподарських підприємствах склала 6726 гектарів, що більше проти попереднього року на 1055 га (18,6 відс.).

Сільськогосподарськими підприємствами району зернові та зернобобові сільськогосподарські культури зібрано на площі 2945 га, намолочено            8873 тонни зерна, що більше на 92 відс. до минулого року, середня урожайність склала 30,1 ц/га, що більше на 73 відс. до минулого року.

По оперативних даних під урожай 2020 року сільськогосподарські підприємства району посіяли озимі зернові культури на площі 2192 га, що становить 109 відс. до плану-прогнозу та посівів минулого року. Зокрема, посіяно 1131 га жита, 847 га пшениці, 111 га ячменю, 103 га тритикале. Крім того посіяно 320 га озимого ріпаку.

Залучення до обробітку земель, що не використовуються залишається перспективним напрямком роботи.

Відповідно до статей 16, 28 Закону України «Про місцеві державні адміністрації», з метою забезпечення подальшого зростання сільськогосподарського виробництва:

1. Інформацію відділу агропромислового розвитку райдержадміністрації «Про стан та перспективи розвитку галузі сільського господарства району» взяти до відома.

2. Рекомендувати виконавчим комітетам міської, селищних і сільських рад:

2.1. Сприяти стабілізації та нарощуванню в сільськогосподарських підприємствах, що розміщені на їх території, поголів’я худоби.

2.2. Сприяти потенційним інвесторам в укладанні договорів оренди землі та залучення до обробітку земель, які не використовуються, надавати консультаційну та роз’яснювальну допомогу з цих питань.

2.3. Забезпечити максимальне залучення фізичних осіб до оформлення дотації за молодняк великої рогатої худоби та подання у встановлені терміни відомостей, передбачених чинним порядком використання коштів державного бюджету.

3. Контроль за виконанням розпорядження покласти на заступника голови районної державної адміністрації відповідно до розподілу функціональних повноважень.

Виконуючий обов’язки

голови адміністрації                                                                          Іван НАЗАРЕЦЬ