Нагадаємо, що для «єдинників» І-ІІІ груп встановлено граничні розміри доходів

В Головному управлінні ДПС у Рівненській області нагадують, що з 1 січня 2021 року набрав чинності Розділ I Закону України від 01.12.2020 р. №1017-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо лібералізації застосування реєстраторів розрахункових операцій платниками єдиного податку та скасування механізму компенсації покупцям (споживачам) за скаргами щодо порушення встановленого порядку проведення розрахункових операцій частини суми застосованих штрафних санкцій» щодо нових лімітів доходу для платників єдиного податку та правил застосування реєстраторів розрахункових операцій.

В результаті набрання чинності даного Закону до п. 291.4 Податкового кодексу України було весено зміни. Зокрема, для суб’єктів господарювання - «єдинників» І-ІІІ груп встановлено нові граничні розміри доходів:

1) ФОП – платники першої групи спрощеної системи оподаткування,  які не використовують працю найманих осіб, здійснюють виключно роздрібний продаж товарів з торговельних місць на ринках та/або провадять господарську діяльність з надання побутових послуг населенню, мають обмеження щодо обсягу доходу, який отримують протягом календарного року, що не має перевищувати 167 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 01 січня податкового (звітного) року;

2) ) ФОП – платники другої групи, які здійснюють господарську діяльність з надання послуг, у тому числі побутових, платникам єдиного податку та/або населенню, виробництво та/або продаж товарів, діяльність у сфері ресторанного господарства, за умови, що протягом календарного року відповідають сукупності певних критеріїв, а саме не використовують працю найманих осіб або кількість осіб, які перебувають з ними у трудових відносинах, одночасно не перевищує 10 осіб мають обмеження щодо обсягу доходу отриманого протягом календарного року, який не має  перевищувати 834 розміри мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 01 січня податкового (звітного) року.

3) ФОП – платники третьої групи, які не використовують працю найманих осіб або кількість осіб, які перебувають з ними у трудових відносинах, не обмежена та юридичні особи – суб’єкти господарювання будь-якої організаційно-правової форми, обсяг доходу отриманого протягом календарного року не повинен перевищувати 1167 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 01 січня податкового (звітного) року.

Підписуйтесь на Telegram-канал Державної податкової служби України https://t.me/tax_gov_ua

Податкові новини, корисну інформацію та анонси подій читайте на сторінці ДПС України у мережі Фейсбук. Запрошуємо вас приєднатися:

Спілкуйся з Податковою службою дистанційно за допомогою сервісу “InfoTAX

Головне управління ДПС у Рівненській області