Також дивіться новини на facebook.com

Податкова знижка для фізичної особи-підприємця – нюанси в отриманні

 Фахівці ГУ ДПС у Рівненській області повідомляють, що відповідно до Податкового кодексу України (далі – ПКУ) податкова знижка для фізичних осіб, які не є суб’єктами господарювання, – це документально підтверджена сума (вартість) витрат платника податку – резидента у зв’язку з придбанням товарів (робіт, послуг) у резидентів – фізичних або юридичних осіб протягом звітного року, на яку дозволяється зменшення його загального річного оподаткованого доходу,одержаного за наслідками такого звітного року у вигляді заробітної плати, у випадках, визначених ПКУ.

Згідно норм чинного законодавства, заробітна плата – це основна та/або додаткова заробітна плата, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, які виплачуються (надаються) платнику податку у зв’язку з відносинами трудового найму згідно із законом п.п. 14.1.48 п. 14.1 ст. 14 ПКУ.
Беручи до уваги діючі норми, перераховані вище, право на податкову знижку має лише та фізична особа – підприємець, яка є найманою особою, виключно до доходів, одержаних нею протягом року у вигляді заробітної плати.

Спілкуйся з Податковою службою дистанційно за допомогою сервісу «InfoTAX»