- Інструкція з діловодства
- Адміністративно-територіальний розподіл
- Районний бюджет
- Регуляторна діяльність
- Захист прав споживачів
- Відділ цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації та організації діяльності ЦНАП
- Внутрішній аудит
- Доступ до публічної інформації
- Державна служба
- Громадська рада
- Положення про Громадську раду при Сарненській районній державній адміністрації
- Структура громадської ради
- Нормативні документи, що регламентують діяльність громадської ради
- Протоколи засідань громадської ради
- Рішення громадської ради
- Щорічний звіт про роботу громадської ради
- Новини та оголошення
- Про затвердження складу громадської ради при Сарненській райдержадміністрації
- Громадське обговорення
- Звернення громадян
- Конкурс
- Запобігання проявам корупції
- Реєстр виборців
- Державні закупівлі
- Служба у справах дітей
- Управління освіти, культури, охорони здоров’я та спорту
- Соціальний захист
- Архівний відділ
- Соціальне страхування
- Податкова політика
- Протидія домашньому насильству
- Вакансії
- Очищення влади
- Інвестиційний атлас надрокористувача
- Правові консультації
- Протидія торгівлі людьми
- Публічний звіт
- Реєстр наборів відкритих даних, що перебувають у Сарненській райдержадміністрації
- Статистика
- Гід з державних послуг
Рішення про встановлення місцевих податків та зборів
Добавлено Адміністратор Чт, 14/07/2011 - 18:21
УКРАЇНА
ЛЮХЧАНСЬКА СІЛЬСЬКА РАДА
САРНЕНСЬКОГО РАЙОНУ
РІВНЕНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
( шосте скликання )
РІШЕННЯ
ЛЮХЧАНСЬКА СІЛЬСЬКА РАДА
САРНЕНСЬКОГО РАЙОНУ
РІВНЕНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
( шосте скликання )
РІШЕННЯ
14 липня 2011року № 190
Про встановлення місцевих
податків та зборів
Відповідно до пункту 24 частини 1 статті 26 Закону України « Про місцеве самоврядування в Україні»,керуючись статтями 7,10,12 ,265 Податкового кодексу України сільська рада
ВИРІШИЛА:
1. Встановити на території сільської ради такі місцеві податки і збори на
2012 рік :
1.1.Єдиний податок ;
1.2. Про податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки .
2. Затвердити Положення про вищезгадані податки та збори (додатки 1,2).
3. Довести рішення до Сарненської міжрайонної державної податкової інспекції та оприлюднити на офіційному сайті Сарненської районної державної адміністрації.
4. Контроль за виконанням даного рішення покласти на постійну комісію з питань з бюджету та фінансів, податків та соціального захисту населення сільської ради .
СІЛЬСЬКИЙ ГОЛОВА О.В.СОСЮК
Додаток №1
до рішення сесії сільської
ради № 190 від 14.07.2011
ПОЛОЖЕННЯ
про єдиний податок
1. Загальні положення
1.1. Єдиний податок є місцевим податком і впроваджується на підставі пункту 24 частини 1 статті 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», відповідно до пункту 10.1.2 статті 10, підрозділу 8 розділу ХХ Податкового кодексу України та Указу Президента України від 3 липня 1998 року № 727 «Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб’єктів малого підприємництва» (з наступними змінами).
1.2. Єдиний податок являє собою форму заміни сплати встановлених законодавством податків і зборів (обов’язкових платежів) при спрощеній системі оподаткування, обліку та звітності суб'єктів малого підприємництва.
2. Платники податку
2.1. Платниками єдиного податку є суб'єкти малого підприємництва – фізичні та юридичні особи, які задовольняють умовам спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності і при цьому самостійно обрали даний спосіб оподаткування доходів шляхом отримання свідоцтва про сплату єдиного податку, форма та порядок видачі якого встановлюються Державною податковою адміністрацією України.
2.2. При цьому спрощену систему оподаткування, обліку та звітності мають право обрати:
- фізичні особи, які здійснюють підприємницьку діяльність без створення юридичної особи і у трудових відносинах з якими, включаючи членів їх сімей, протягом року перебуває не більше 10 осіб та обсяг виручки яких від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) за рік не перевищує 500 тис. гривень;
- юридичні особи – суб’єкти підприємницької діяльності будь-якої організаційно-правової форми та форми власності, в яких за рік середньооблікова чисельність працюючих не перевищує 50 осіб і обсяг виручки яких від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) за рік не перевищує 1 млн. гривень.
2.3. Обмеження на право обрання спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності окремими категоріями суб’єктів підприємницької діяльності встановлюються чинним законодавством.
3. Ставки та порядок обчислення податку
3.1. Ставки єдиного податку для суб’єктів малого підприємництва - фізичних осіб, зареєстрованих в населених пунктах Люхчанської сільської ради, встановлені в межах від 20 до 200 гривень на місяць, в залежності від виду діяльності відповідно до класифікації видів економічної діяльності (КВЕД), в розмірах, наведених у додатку до цього Положення.
3.2. У разі коли фізична особа – суб'єкт малого підприємництва здійснює кілька видів підприємницької діяльності, для яких установлено різні ставки єдиного податку, нею придбається одне свідоцтво і сплачується єдиний податок, що не перевищує встановленої максимальної ставки.
3.3. У разі коли платник єдиного податку здійснює підприємницьку діяльність з використанням найманої праці або за участю у підприємницькій діяльності членів його сім’ї, ставка єдиного податку збільшується на 50 відсотків за кожну особу.
3.4. Суб’єкт підприємницької діяльності – юридична особа, який перейшов на спрощену систему оподаткування, обліку та звітності, самостійно обирає одну з наступних ставок єдиного податку:
- 6 відсотків суми виручки від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) без урахування акцизного збору у разі сплати податку на додану вартість згідно із Податковим кодексом України;
- 10 відсотків суми виручки від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг), за винятком акцизного збору, у разі включення податку на додану вартість до складу єдиного податку.
3.5. Порядок обчислення податку юридичними особами, а також форма книги обліку доходів та витрат, що підлягають оподаткуванню відповідно до Указу Президента України «Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб’єктів малого підприємництва», і порядок її ведення суб'єктами малого підприємництва, які застосовують спрощену систему оподаткування, обліку та звітності, встановлюються Державною податковою адміністрацією України.
4. Строк та порядок сплати єдиного податку
4.1. Перша сплата (перерахування) єдиного податку суб’єктом підприємницької діяльності – фізичною особою здійснюється до подачі нею до податкового органу письмової заяви про видачу свідоцтва про сплату єдиного податку. При цьому заява має бути подана не пізніше ніж за 15 днів до початку кварталу, з якого він обирає спосіб оподаткування доходів за єдиним податком. платіжний документ (квитанція, копія платіжного доручення з відміткою банківської установи) про сплату (перерахування) єдиного податку за період не менше ніж календарний місяць додається до зазначеної заяви.
Надалі, у разі щомісячної сплати єдиного податку суб’єктом підприємницької діяльності – фізичною особою, його сплата здійснюється не пізніше 20-го числа місяця, наступного за тим, в якому здійснювалася попередня сплата єдиного податку,
4.2. Суб'єкти підприємницької діяльності – юридичні особи сплачують єдиний податок щомісяця не пізніше 20-го числа місяця, наступного за звітним.
4.3. Єдиний податок сплачується суб’єктами підприємницької діяльності на рахунки міського бюджету, відкриті для цих платежів згідно з кодами класифікації доходів бюджету. При цьому розподіл коштів єдиного податку на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та/або до Пенсійного фонду України Державним казначейством України не здійснюється.
5. Строк та порядок подання звітності про обчислення і сплату податку
5.1. Платники єдиного податку – фізичні особи подають звіт протягом 5 днів після закінчення звітного періоду (кварталу). Звіт подається особисто платником єдиного податку або надсилається поштою до органу державної податкової служби за місцем державної реєстрації його як суб’єкта підприємницької діяльності.
5.2. За результатами господарської діяльності за звітний (податковий) період (квартал) суб’єкти малого підприємництва – юридичні особи подають до органу державної податкової служби до 20 числа місяця, що наступає за звітним (податковим) періодом, розрахунки про сплату єдиного податку, акцизного збору і, в разі обрання ними єдиного податку за ставкою 6 відсотків, розрахунок про сплату податку на додану вартість, а також платіжні доручення на сплату єдиного податку за звітний період з позначкою банку про зарахування коштів.
5.3. Форма звітності про обчислення і сплату єдиного податку встановлюється Державною податковою адміністрацією України.
Секретар сільської ради Р.І.Козак
Додаток
до Положення про єдиний податок
СТАВКИ
єдиного
податку (грн.) для фізичних осіб, зареєстрованих у Люхчанській сільській раді,
які здійснюють підприємницьку діяльність без створення юридичної особи,
відповідно до класифікації видів економічної діяльності
Код
КВЕД
|
Види
підприємницької діяльності
|
Сума сплати єдиного податку в в грн.
|
Сума сплати єдиного податку в в грн.
|
01 |
СIЛЬСЬКЕ ГОСПОДАРСТВО, МИСЛИВСТВО ТА
01.11.0 Вирощування зернових та технiчних культур 01.12.0 ОВОЧIВНИЦТВО, ДЕКОРАТИВНЕ 01.25.0 РОЗВЕДЕННЯ ІНШИХ ТВАРИН 01.41.0 Надання послуг у рослинництвi; облаштування ландшафту |
70
70
70
70
|
162
162
162
162
|
02 |
ЛIСОВЕ 02.01.1 Лiсiвництво та лiсозаготiвлi
02.02.0Надання послуг у лiсовому господарствi |
86
86
|
200
200
|
05 |
Рибальство, рибництво та пов'язанi з
05.01.0 Рибальство; |
86
|
200
|
14 |
Iншi галузi добувної промисловостi
14.2 ВИДОБУВАННЯ ПIСКУ ТА ГЛИНИ |
86
|
200
|
15 |
Виробництво харчових продуктiв, напоїв
15.13.0 Виробництво м'ясних продуктiв 15.33.0 Перероблення 15.52.0 Виробництво морозива 15.61.0 Виробництво 15.72.0 Виробництво 15.81.0 Виробництво 15.85.0 Виробництво |
80
80
80
80
80
50
50
|
186
186
186
186
186
116
116
|
17 |
Текстильне виробництво
17.25.0 Виробництво |
50
|
116
|
18 |
Виробництво одягу; виробництво хутра
18.10.1 ВИГОТОВЛЕННЯ ОДЯГУ З ШКIРИ 18.21.0 Виробництво 18.22.1 ВИРОБНИЦТВО 18.24.0 Виробництво 18.30.0 Виробництво |
50
50
50
50
50
|
116
116
116
116
116
|
20 |
Оброблення деревини та виробництво
20.10.0 Лiсопильне
20.30.0 Виробництво 20.51.0 Виробництво |
86
70
70
|
200
162
162
|
22 |
Видавнича та полiграфiчна дiяльнiсть,
|
|
|
|
записаних носiїв iнформацiї
22.11.0 ВИДАННЯ КНИГ 22.12.0 ВИДАННЯ ГАЗЕТ 22.13.0 ВИДАННЯ ЖУРНАЛІВ ТА ПЕРІОДИЧНИХ ПУБЛІКАЦІЙ 22.21.0 ДРУКУВАННЯ ГАЗЕТ 22.25.0 Надання iнших 22.31.1 ТИРАЖУВАННЯ 22.33.0 Тиражування |
50
50
50
50
50
50
50
|
116
116
116
116
116
116
116
|
26 |
ВИРОБНИЦТВО
26.12.0 ФОРМУВАННЯ 26.40.0 Виробництво цегли, черепицi та iнших будiвельних виробiв з випаленої глини 26.61.0 Виробництво 26.61.9 ВИРОБНИЦТВО |
50
86
86
86
|
116
200
200
200
|
28 |
Виробництво готових металевих виробiв
28.11.0 Виробництво 28.12.0 Виробництво 28.51.0 Оброблення 28.63.0 Виробництво замкiв 28.73.0 Виробництво 28.75.0 Виготовлення |
86
86
86
50
50
50
|
200
200
200
116
116
116
|
29 |
ВИРОБНИЦТВО
29.24.1 Виробництво iнших машин та устатковання загального 29.24.3 Монтаж 29.24.4 Ремонт 29.32.1 Виробництво 29.32.4 Ремонт, технiчне обслуговування i монтаж iнших машин 29.32.9 ВИРОБНИЦТВО |
86
86
86
86
86
86
|
200
200
200
200
200
200
|
31 |
Виробництво електричних машин та
31.10.2 Ремонт |
50
|
116
|
34 |
Виробництво
34.20.0 Виробництво автомобiльних кузовiв, причепiв та напiвпричепiв |
50
|
116
|
36 |
Виробництво
36.12.0 Виробництво меблiв для офiсiв та пiдприємств торгiвлi 36.13.0 Виробництво кухонних меблiв 36.14.0 Виробництво iнших меблiв 36.15.0 Виробництво 36.63.0 Виробництво |
50
50
50
50
50
50
|
116
116
116
116
116
116
|
45 |
БУДIВНИЦТВО
45.21.1 БУДIВНИЦТВО БУДIВЕЛЬ 45.21.7 Монтаж 45.22.1 УЛАШТУВАННЯ 45.25.1 Iншi 45.25.4 Монтаж 45.25.5 ЦЕГЛЯНА 45.25.9 IНШI 45.31.0 Електромонтажнi 45.31.1 МОНТАЖ 45.31.2 МОНТАЖ 45.33.1 Монтаж 45.33.2 . 45.33.3 Газопровiднi 45.34.0 Iншi 45.34.2 IНШI 45.41.0 Штукатурнi 45.42.0 Столярнi 45.42.0 Покриття 45.43.1 РОБОТИ 45.44.2 МАЛЯРНI 45.45.0 Iншi |
86
86
86
86
86
86
86
86
86
86
86
86
86
86
86
86
50
86
86
86
86
|
200
200
200
200
200
200
200
200
200
200
200
200
200
200
200
200
200
200
200
200
200
|
50 |
Торгiвля автомобiлями та мотоциклами,
50.10.2 Роздрiбна 50.10.3 Роздрiбна 50.20.0 Технiчне 50.30.2 Роздрiбна 50.30.3 Посередництво 50.40.2 Роздрiбна торгiвля мотоциклами 50.40.4 Технiчне |
86
86
86
86
86
86
86
|
200
200
200
200
200
200
200
|
51 |
Оптова торгiвля i посередництво в оптовiй
51.11.0 Посередництво в торгiвлi сiльськогосподарською 51.13.0 Посередництво 51.15.0 Посередництво 51.18.0 Посередництво 51.19.0 Посередництво 51.21.0 Оптова 51.38.2 СПЕЦIАЛIЗОВАНА 51.53.2 Оптова |
86
86
86
86
86
86
86
86
|
200
200
200
200
200
200
200
200
|
52 |
Роздрiбна торгiвля; ремонт побутових
52.11.0 Роздрiбна 52.12.0 Роздрiбна 52.22.0 Роздрiбна 52.24.0 Роздрiбна 52.27.2 Роздрiбна 52.31.0 Роздрiбна 52.33.0 Роздрiбна 52.41.0 Роздрiбна 52.43.0 Роздрiбна 52.44.1 Роздрiбна 52.44.2 РОЗДРIБНА 52.47.0 Роздрiбна 52.48.1 Роздрiбна 52.48.2 Роздрiбна 52.48.3 Роздрiбна 52.48.7 СПЕЦIАЛIЗОВАНА 52.48.9 Роздрiбна 52.50.0 Роздрiбна 52.62.0 Роздрiбна 52.62.1 РОЗДРIБНА 52.62.2 РОЗДРIБНА 52.63.0 Роздрiбна 52.71.2 Ремонт 52.72.1 Ремонт 52.72.2 Ремонт 52.73.1 Ремонт 52.73.2 Ремонт 52.74.1 Ремонт 52.74.2 РЕМОНТ 52.74.9 Ремонт |
50
50
50
50
50
50
50
50
50
50
86
50
86
86
50
50
86
50
40
40
40
50
40
40
40
40
40
40
40
40
|
116
116
116
116
116
116
116
116
116
116
200
116
200
200
116
116
200
116
93
93
93
116
93
93
93
93
93
93
93
93
|
55
|
Дiяльнiсть готелiв та ресторанiв
55.10.0 Дiяльнiсть 55.11.0 ГОТЕЛI 55.12.0 ГОТЕЛI 55.30.2 Дiяльнiсть 55.40.0 Дiяльнiсть барiв 55.51.0 Дiяльнiсть 55.52.0 Послуги |
86
86
86
86
86
70
50
|
200
200
200
200
200
162
116
|
60.22
|
Дiяльнiсть наземного транспорту
60.21.1 Дiяльнiсть 60.22.0.Дiяльнiсть 60.23.0 Дiяльнiсть 60.24.1 Дiяльнiсть 60.24.9 ДIЯЛЬНIСТЬ |
50
50
50
50
50
|
116
116
116
116
116
|
63 |
Додатковi транспортнi послуги та
63.11.0 Транспортне 63.12.0 Складське 63.30.0 Послуги 63.40.0 Органiзацiя |
86
86
86
86
|
200
200
200
200
|
64 |
Дiяльнiсть пошти та зв'язку
64.12.0 Кур'єрська дiяльнiсть 64.20.0 Дiяльнiсть |
50
50
|
116
116
|
66 |
Страхування
66.01.2 Страхування 66.02.0 Недержавне 66.03.0 Iншi |
50
50
50
|
116
116
116
|
67 |
Допомiжнi послуги у сферi фiнансового
67.20.0 Допомiжна |
50
|
116
|
70 |
Операцiї з нерухомим майном
70.11.0 Органiзацiя 70.12.0 Купiвля 70.20.0 Здавання 70.20.1 ЗДАВАННЯ 70.20.2 ЗДАВАННЯ 70.20.3 НЕРУХОМОСТI ЗДАВАННЯ 70.31.0 Дiяльнiсть 70.31.1 ПОСЕРЕДНИЦЬКI 70.31..2 ПОСЕРЕДНИЦЬКI ПОСЛУГИ ПIД ЧАС КУПIВЛI, ПРОДАЖУ, 70.31.2 ЗДАВАННЯ В ОРЕНДУ ТА ОЦIНЮВАННЯ НЕРУХОМОСТI 70.31.3 ПОСЕРЕДНИЦЬКI |
86
86
86
86
86
86
86
86
86
86
|
200
200
200
200
200
200
200
200
200
200
|
71 |
Оренда машин та устатковання; прокат
71.10.0 Оренда 71.21.0 Оренда 71.31.0 Оренда 71.32.0 Оренда 71.33.0 Оренда 71.34.0 Оренда 71.40.0 Прокат |
86
86
86
86
86
86
86
|
200
200
200
200
200
200
200
|
72 |
Дiяльнiсть у сферi iнформатизацiї
72.10.0 Консультування 72.20.0 СТВОРЕННЯ 72.21.0 Розроблення 72.30.0 Оброблення 72.40.0 Дiяльнiсть, 72.51.1 Ремонт 72.51.2 Ремонт 72.60.0 Iнша |
86
86
86
86
86
86
86
86
|
200
200
200
200
200
200
200
200
|
73 |
Дослiдження i розробки
73.10.0 ДОСЛIДЖЕННЯ |
86
|
200
|
74 |
Дiяльнiсть у сферах права,
74.11.1 Адвокатська дiяльнiсть 74.12.0 Дiяльнiсть у сферi бухгалтерського облiку та аудиту 74.13.0.Дослiдження 74.14.0 Консультування з питань комерцiйної дiяльностi та 74.20.1 Дiяльнiсть 74.20.4 Дiяльнiсть 74.40.0 Рекламна 74.70.0 Прибирання виробничих та житлових примiщень, 74.81.1 Дiяльнiсть 74.83.0 СЕКРЕТАРСЬКI 74.87.0 Надання |
86
60
60
86
86
86
86
86
30
50
86
|
200
140
140
200
200
200
200
200
70
116
200
|
80 |
ОСВIТА
80.10.1 Дошкiльна освiта 80.10.2 Початкова 80.21.1 Загальна 80.21.3 Позашкiльна 80.42.0 Освiта |
50
50
50
50
50
|
116
116
116
116
116
|
85 |
Охорона здоров'я та надання соцiальної
85.12.0 Медична 85.13.0 Стоматологiчна 85.14.0 Iнша 85.20.0 Ветеринарна |
86
86
86
86
|
200
200
200
200
|
90 |
Санiтарнi послуги, прибирання смiття
90.00.3 IНША |
30
|
70
|
92 |
Дiяльнiсть у сферi культури та спорту,
92.31.1 Театральна 92.32.0 Дiяльнiсть 92.33.0 Дiяльнiсть 92.34.0 Iнша 92.62.0 Iнша |
86
86
86
86
86
|
200
200
200
200
200
|
93 |
Надання iндивiдуальних послуг
93.01.1 Прання, 93.01.2 Чищення 93.02.0 Надання 93.03.0 Органiзацiя 93.05.0 Надання |
50
50
50
50
50
|
116
116
116
116
116
|
95 |
Дiяльнiсть домашнiх господарств як
95.00.0 діяльнiсть |
50
|
116
|
Секретар сільської ради
Р.І.Козак
Додаток № 2
до рішення сесії сільської
ради № 190 від 14.07.2011
Положення про податок на нерухоме майно, відмінне від
земельної ділянки
1.Загальні
положення
1.1.0б’єкти житлової нерухомості - будівлі,віднесені
відповідно до законодавства до житлового фонду ,дачні та садові будинки.
Об'єкти житлової нерухомості поділяються на такі типи :
а) житловий будинок - будівля капітального типу ,споруджена з
дотриманням вимог, встановлених законом,іншими нормативно - правовими
актами й призначена для постійного в ній проживання. Житлові будинки
поділяються на житлові будинки садибного типу та житлові будинки
квартирного типу різної поверховості;
б) житловий будинок садибного типу - житловий будинок розташований на
окремій земельній ділянці,який складається із житлових і допоміжних (
нежитлових) приміщень;
в)прибудова
до житлового будинку - частина будинку розташована поза контуром його
капітальних зовнішніх стін, і яка має з основною частиною будинку одну ( або
більше) спільну капітальну стіну; г) квартира - ізольоване помешкання в
житловому будинку ,призначене та придатне для постійного в ньому проживання;
д)котедж
- одно - півтораповерховий будинок невеликої житлової площі для постійного чи
тимчасового проживання з присадибною ділянкою; е)кімнати в багатосімейних (
комунальних) квартирах - ізольовані помешкання в квартирі, в якій мешкають двоє
чи більше квартиронаймачів; є) садовий будинок - будинок для літнього (
сезонного) використання,який у питаннях нормування площі забудови,зовнішніх
конструкцій та інженерного обладнання не відповідає нормативам, установленим
для житлових будинків; ж)дачний будинок - житловий будинок для використання
впродовж року з метою позаміського відпочинку.
2.Платники
податку
2.1.Платниками
податку є фізичні та юридичні особи, в тому числі нерезиденти,які є власниками
об'єктів житлової нерухомості. 2.2.Визначення платників податку в разі
перебування об'єктів житлової нерухомості в спільній частці або спільній
сумісній власності кількох осіб: а) якщо об'єкт житлової нерухомості перебуває
в спільній частковій власності кількох осіб,платником податку є кожна з цих
осіб за належну їй частку;
б) якщо об'єкт житлової нерухомості перебуває в
спільній сумісній власності
кількох осіб,але не поділений в
натурі, платником податку є одна з таких осіб
- власників,визначена за їх згодою,якщо інше не встановлено судом;
в)якщо об'єкт житлової нерухомості перебуває в спільній власності кількох
осіб і поділений між ними в натурі, платником податку є кожна з цих осіб за
належну їй частку.
З.Об'єкт
оподаткування
3.1.0б’єктом оподаткування є
об'єкт житлової нерухомості.
3.2.Не є об'єктом оподаткування :
а)об'єкти житлової нерухомості,які розташовані в зонах
відчуження та безумовного( обов'язкового) відселення,визначені законом;
в) будівлі дитячих будинків сімейного типу;
г)садовий або дачний будинок,але не більше одного
такого об'єкта на одного платника податку;
д)об'єкти житлової нерухомості,які належать
багатодітним і прийомним
сім'ям , в яких виховується троє та більше дітей, але
не більше одного такого
об'єкта на сім'ю;
е) гуртожитки.
4.База
оподаткування
4.1.Базою
оподаткування є житлова площа об'єкта житлової нерухомості.
4.2.база
оподаткування об'єктів житлової нерухомості ,які перебувають у власності
фізичних осіб,обчислюється органом Державної податкової служби на підставі
даних Державного реєстру речових прав на нерухоме майно ,що безплатно надаються
органами Державної реєстрації прав на нерухоме майно.
4.3.база
оподаткування об'єктів житлової нерухомості ,що перебувають у власності
юридичних осіб,обчислюється такими особами самостійно,виходячи з житлової площі
об'єкта оподаткування на підставі документів,що підтверджують право власності
на такий об'єкт.
4.4.У
разі наявності в платника податку кількох об'єктів оподаткування база
оподаткування обчислюється окремо за кожним з таких об'єктів.
5.Пільги
зі сплати податку
5.1.база оподаткування об'єкта житлової нерухомості
,що перебуває у
власності фізичної особи - платника податку
зменшується :
А) для квартири - на 120 кв.м
б) для житлового будинку - на 250 кв.м.
Таке
зменшення надається один раз за базовий податковий( звітний) період і
застосовується до об'єкта житлової нерухомості ,в якій фізична особа -платник
податку зареєстрована в установленому законодавством порядку, або за вибором
такого платника до будь - якого іншого об'єкта житлової нерухомості,який
перебуває в його власності.
6.Ставки
податку
6.1.Ставки податку встановлює сільська рада в таких
розмірах за 1 кв.м. житлової нерухомості : для квартир,житлова площа яких не
перевищує 240 кв.м.,і житлових будинків,житлова площа яких не перевищує 500
кв.м.,ставка податку становить 1.0 (один) відсоток розміру мінімальної
заробітної ' плати,встановленої законом на 1 січня звітного ( податкового)
року; для квартир ,житлова площа яких перевищує 240 кв.м.,і житлових
будинків,житлова площа яких перевищує 500 кв.м.,ставка податку становить 2,7
відсотка розміру мінімальної заробітної плати, встановленої на 1 січня звітного
( податкового ) року.
7.Податковий
період
7.1.Базовий
податковий ( звітний) період дорівнює календарному року.
8.Порядок
обчислення суми податку
8.1.Обчислення
суми податку з об'єктів житлової нерухомості,які перебувають у власності
фізичних осіб,проводить орган Державної податкової служби за місцезнаходженням
об'єкта житлової нерухомості.
8.2.Податкове
повідомлення - рішення про суму податку ,що підлягає сплаті та платіжні
реквізити надсилаються органами державної податкової служби платникам за
місцезнаходженням об'єкта житлової нерухомості до 1 липня звітного року.
Щодо
новоствореного (нововведеного) об'єкта житлової нерухомості податок сплачує
фізична особа - платник,починаючи з місяця, в якому виникло право власності на
такий об’єкт. Орган Державної податкової служби надсилає податкове повідомлення
- рішення зазначеному власнику після отримання інформації про виникнення права
власності на такий об'єкт.
8.3.Платники податку на підставі документів
,що підтверджують їх право власності на об'єкт оподаткування та місце
проживання ( реєстрації),мають право звернутися до органів Державної податкової
служби для звірки даних щодо житлової площі житлової нерухомості ,пільги зі
сплати податку,ставки податку та нарахованої суми податку.
Орган Державної податкової служби проводить
перерахунок суми податку й надсилає податкове повідомлення - рішення
зазначеному власнику відповідно до цього пункту .
8.4.Орган
державної реєстрації прав на нерухоме майно, а також органи ,що здійснюють
реєстрацію місця проживання фізичних осіб,зобов'язані до 15 квітня року,в якому
набрала чинності ця стаття, а в наступні роки, в якому набрала чинності ця
стаття, а в наступні роки щоквартально, у 15- денний строк після закінчення
податкового ( звітного ) кварталу подавати органам Державної податкової служби
відомості,необхідні для розрахунку податку,за місцем розташування такого
об'єкта нерухомого майна за станом на перше число відповідного кварталу.
8.5.Платники податку - юридичні особи самостійно обчислюють
податку
за станом на 1 січня звітного року і до 1 лютого цього ж року подають органу
Державної податкової служби за місцезнаходженням об'єкта оподаткування
декларацію з розбивкою річної суми рівними частками поквартально.
Щодо новоствореного ( нововведеного) об'єкта житлової
нерухомості впродовж року податок нараховується з дня виникнення права
власності на такий об'єкт.
9.Порядок обчислення сум податку в разі зміни власника
об'єкта оподаткування
9.1. У
разі переходу права власності на об'єкт оподаткування від одного власника до
іншого впродовж календарного року податок обчислюється для попереднього
власника за період з 1 січня цього року до початку того місяця, в якому виникло
право власності.
9.2.Орган
Державної податкової служби надсилає податкове повідомлення -рішення новому
власнику після отримання інформації про перехід права власності.
10.Порядок сплати податку.
10.ІПодаток
сплачується за об'єкт оподаткування ,що розташований на території Люхчанської
сільської ради й зараховується до сільського бюджету згідно з положенням
Бюджетного кодексу України.
11.Строки сплати податку
11.1
.Податкове зобов'язання за звітний рік з податку сплачується :
а) фізичними
особами - впродовж 60 днів з дня вручення податкового
повідомлення - рішення;
б) юридичними особами - авансовими внесками
щокварталу до 30 числа
місяця,що настає за звітним кварталом,які відображаються в річній
податковій декларації.
Секретар сільської ради
Р.І. Козак
Додаток
до положення про податок
на
нерухоме майно,
відмінне від земельної ділянки
Ставки
податку
на нерухоме майно, відмінне
від земельної ділянки
Види
|
Розмір
|
Квартири,
|
1,0
|
Квартири,
|
2,7
|
Секретар сільської ради
Р.І. Козак