Також дивіться новини на facebook.com

Місцеві громади - разом дієвіше

Сарненський район є одним з районів, який здійснює активну роботу щодо залучення міжнародної фінансової допомоги для реалізації поставлених перед районом завдань. Пріоритетним напрямком цієї роботи є налагодження співпраці з міжнародними донорами. Саме фінансова допомога, яка надається міжнародними організаціями та грантовими фондами, дає можливість залучати додаткові фінансові ресурси для розв’язання стратегічних завдань розвитку громади.
Зокрема, налагоджена співпраця з ПРООН, Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ), Чорнобильським фондом відродження та розвитку, ICRIN («Міжнародна науково-інформаційна мережа з питань Чорнобиля»), Світовим банком, Рівненською обласною громадською організацією «Комітет виборців України», Агенцією регіонального розвитку Рівненщини. Результатом такої співпраці є реалізація дев’яти проектів у різних сферах.
Згідно укладеної угоди з Світовим банком по проекту «Рівний доступ до якісної освіти» в 2009 році район отримав 7 автобусів для підвезення дітей до навчальних закладів в сільській місцевості (Карпилівка, Корост, Ясногірка, Клесів, Цепцевичі, Люхча, Чудель).
В районі успішно продовжує діяти проект “Місцевий розвиток, орієнтований на громаду”, який фінансується Європейським Союзом та співфінансується Програмою розвитку ООН. Згідно проекту 6 громад району (Селище, Корост, В.Вербче, Тинне, Клесів, Цепцевичі) вирішують найважливіші проблеми населених пунктів. 
Зокрема, громадська організація “Добробут” с.Селище отримала кошти в сумі 58,2 тис. грн., за які виконані роботи по енергозберігаючих заходах в дитячому садочку «Берізка», здійснено заміну вікон на метолопластикові. Громадська організація “Верес” с. Корост - кошти загальною сумою 63,0 тис. грн. на покращення матеріально-технічної бази амбулаторії с. Корост (заміна вікон та дверей на металопластикові). Громадські організації сіл Тинне та Велике Вербче отримали відповідно кошти в сумах 77,8 тис. грн. та 71,2 тис. грн. на енергозберігаючі заходи по лікарні с.Тинне (заміна вікон на металопластикові) та удосконалення надання первинної медичної допомоги у ФАПах (медичне обладнання) с. Велике Вербче. Головнокеруюча компанія об’єднання співвласників багатоквартирних будинків «Сосна – Клесів» реалізовує мікропроектну пропозицію «Ремонт каналізаційних мереж мікрорайону «Сосна-Клесів», в квітні цього року громада отримала перший транш в сумі 15,8 тис.грн..
Вже в поточному році підписано ще одну угоду про співпрацю між Тутовицькою сільською радою та ПРООН, зокрема підготовлено мікропроектну пропозицію по «Енергозберігаючих заходах в Цепцевицькій ЗОШ І-ІІІ ступенів».
Ініціативна група с. Одринки перемогла у конкурсі “Ініціатива – шлях до успіху місцевої громади ”, який оголосила Рівненська обласна громадська організація “Комітет виборців України. Згідно заявки, яка була подана ініціативною групою на даний час, проводиться благоустрій вулиці Лугової, вартістю 9,3 тис. грн. 
В березні поточного року відкрито інформаційно – комп’ютерний центр в с.Цепцевичі Тутовицької сільської ради у рамках плану дій «Міжнародна інформаційна мережа з питань Чорнобиля», для покращення доступу населення до інформації через мережу Інтернет громада отримала 5 комп’ютерів, 1 принтер-сканер та здійснено підключення до мережі Інтернет.
На виконання домовленостей між Дитячим Фондом ООН (ЮНІСЕФ) та Тутовицькою сільською радою у 2010 році у співпраці з райдержадміністрацією та ОГ “Зоря” буде створено Сімейний центр в с.Цепцевичі. Загальна сума проекту складає 476,8 тис. грн. Сімейний центр стане результатом впровадження інноваційної моделі надання комплексних послуг родинам з дітьми і буде працювати в єдиному комплексі з Інформаційно-комп’ютерним центром. Його послуги охоплюватимуть підготовку родин до народження здорової дитини, функціонування школи відповідального батьківства та «Тато-школи», консультування сімей щодо догляду та гармонійного розвитку дитини. 
Публічно-шкільною бібліотекою району в 2009 році було подано заявку на участь у Проекті «Бібліоміст» за підтримки Фундації Білла та Мелінди Гейтс. Метою якого є створити мережу бібліотек з публічним доступом до Інтернету. В рамках Проекту район отримав 15 комп’ютерів, 4 принтери-сканери, ліцензійне програмування. Дане обладнання розприділено між бібліотеками смт. Клесів, с.Констянтинівка, с. Немовичі та Районною бібліотекою.
Це перші кроки у співпраці з міжнародними донорами, які стануть основою для подальшої результативної роботи в цьому напрямку.
З метою залучення громади до вирішення нагальних проблем, управлінням економіки постійно проводиться інформування громади про діючі грантові проекти, зокрема через засоби масової інформації, також інформація постійно оновлюється на офіційній веб-сторінці райдержадміністрації. Більш детальну інформацію зацікавлені особи можуть отримати в управлінні економіки райдержадміністрації.
З головами виконавчих комітетів місцевих рад проводиться робота, на перспективу, щодо створення на підвідомчих територіях неприбуткових громадських організацій, що в подальшому допоможе громаді у вирішення першочергових проблем через участь у конкурсах, що оголошують міжнародні організації.
Ми повинні зрозуміти основне, що дорогу долає той, хто йде, і якщо громада сама захоче змінити своє життя на краще, то для цього знайдуться тисячі способів, один з яких це отримання грантів від міжнародних донорів.
 
Оксана Цицюра,
головний спеціаліст управління 
економіки райдержадміністрації