Також дивіться новини на facebook.com

Підвищення ефективності використання землі в Сарненському районі

   Нещодавно на базі СГПП «Мир», який розташований на території Коростської сільської ради відбулась нарада-семінар на тему: «Підвищення ефективності використання землі в Сарненському районі». На нараді були присутні: голова райдержадміністрації Анатолій Остапчук, заступник голови облдержадміністрації (радник голови облдержадміністрації) Олександр Чуприна, заступник начальника держкомзему в Рівненській області Олександр Придатко, заступники голови райдержадміністрації та керівники відповідних відділів та служб району.
   На нараді обговорювались питання, які найбільше хвилюють та є найбільш актуальними для працівників сільськогосподарської галузі, зокрема: про підготовку сільських господарств району до проведення комплексу весняно-польових робіт, організація укладання договорів оренди землі та стан розрахунків за договорами оренди земельних паїв, про необхідність корегування та розроблення доповнень до генеральних планів населених пунктів сільської ради.
   Голова райдержадміністрації Анатолій Остапчук у своєму виступі з критикою підійшов до оцінки ефективності використання землі в районі. Зокрема він зазначив, що неприпустимим є той факт, що з 98 тис. га землі використовується лише 13 тис. га. Він також зауважив, що той підхід за яким сьогодні використовують землю є антидержавницьким. Внаслідок розпаювання земель одноосібникам на 8 різних ділянках на сьогоднішній день призвело до того, що інвестори та господарники, які хочуть та можуть ефективно працювати на землі не мають де реалізувати свої можливості. Так керівник СГПП «Мир» Михайло Чиж змушений орендувати землю в сусідніх районах, оскільки не всі земляки бажають віддати наділи орендарю.
   В рамках проведення наради було здійснено огляд приміщення колишнього консервного заводу. Усіх присутніх приємно вразив стан, у якому збережено завод та його устаткування. На відміну від сотні подібних заводів на Україні, які були розграбовані після припинення роботи,  консервний завод на території Коростської сільської ради залишився неушкодженим. Велика заслуга в цьому керівника СГПП «Мир» Михайла Чижа. За його словами, спеціалісти, технолог, лаборанти, які  працювали на заводі і сьогодні навантажені роботою аби не втратити кваліфікованих працівників. Анатолій Остапчук наголосив з цього приводу, що треба докладати максимум зусиль аби відновити роботу овочевого заводу. Однак у цьому питанні знову ж таки перешкодою стають розпайовані землі, на яких власники не застосовують ні гербіцидів, ні сучасної сільгосптехніки, а потенційних інвесторів малі території не заохочують до капіталовкладень.
   Окрім цього, було оглянуто літній табір для випасання худоби. Точніше, колишній літній табір, бо тепер він більше нагадує пустку. А колись на його будівництво затратили чималі кошти. Тим часом громадське стадо немає де випасати – знову ж таки через одноосібні ділянки. Анатолій Остапчук закликав вести роз’яснювальну роботу з населенням, у тому числі через центр зайнятості, адже всі переконалися, що такий спосіб паювання земель вдарило в першу чергу по пересічним громадянам.
   Цю думку підтримав радник голови облдержадміністрації з аграрних питань Олександр Чуприна, який запевнив, що економіку держави найшвидше підтримає агропромисловий комплекс. Додав, що до роз’яснювальної роботи мають долучатись фермери, керівники сільськогосподарських формувань, сільські голови, аби подальше паювання земель було більш раціональнішим.
   Заступник начальника управління Держкомзему в Рівненській області Олександр Придатко повідомив, що ділянку в середині масиву можна обміняти на іншу. Земельний кодекс передбачає провести таку процедуру шляхом цивільно-правової угоди.
   По закінченні наради, голова райдержадміністрації Анатолій Остапчук підсумував обговорені питання та запропонував провести громадські слухання в сільських, селищних радах щодо об’єднання розрізнених наділів.
 
Інна Ковальчук,
головний спеціаліст сектору
з питань внутрішньої політики
та зв’язків з громадськістю
апарату райдержадміністрації