Пам'ятаємо та шануємо!

Недільного ранку, 9 травня в м. Сарни ветерани Великої Вітчизняної війни разом із головою Сарненської райдержадміністрації Анатолієм Остапчуком взяли участь у покладанні квітів до пам’ятних знаків, присвячених перемозі у Великій Вітчизняній війні.
Квіти поклали до підніжжя стели, що встановлена при вході в парк на честь визволення м. Сарни від німецько-фашистських загарбників, пам’ятного знаку воїнам-партизанам в с.Немовичі, пам’ятника радянським льотчикам.
      Основне ж дійство традиційно пройшло на площі біля Меморіалу Слави. Там, за участі ветеранів війни, керівників району, краян відбувся мітинг з нагоди 65-ї річниці Перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 рр. Хвилиною мовчання учасники зібрання вшанували пам’ять тих воїнів, які полягли в боях. Свідкам подій 65-річної давнини дякували за мужність та Перемогу. Нинішньому й прийдешнім поколінням учасники мітингу бажали миру, спокою та добра...
Мітинг пройшов за участі гостей з Казахстану. Один з них - Сайдмурадов Толкун, син воїна, який загинув у боях за визволення міста Сарни і похований у нас на Меморіалі Слави. Саймурадов Худай-Берген 1906 р. н., уроженець с. Атабей Туркестанського району Чимкентської області, старший лейтенант, заступник командира роти 40-го окремого полка резерву офіцерського складу загинув 4 квітня 1944 року, визволяючи поліську землю від фашистських загарбників.
Другий наш гість - Ірисбеков Курбанбай, онук Героя Радянського Союзу, Ірисбекова Курбанбая - молодшого лейтенанта, командира взводу 42-го стрілецького полку, 180-ї стрілецької дивізії, 38 Армії Воронезького фронту, який загинув у боях під Києвом, визволяючи с. Яцки Васильківського району, Київської області. За мужність та героїзм, проявлений у жорстоких боях на українській землі, славному синові казахських степів 11 січня 1944 року Указом Президії Верховної Ради Радянського Союзу посмертно було присвоєно звання Героя Радянського Союзу.
Син та онук воїнів-визволителів відвідали могилу у Васильківському районі на Київщині та взяли участь у святкуванні Дня Перемоги у нашому місті.
По закінченню мітингу, в районному Будинку дітей та молоді м. Сарни з нагоди свята відбувся звітний концерт гуртківців закладу.
Завершальним заходом святкування Дня Перемоги в Сарнах став святковий концерт на центральній площі міста, за участю художніх колективів району та масові гуляння.

Під час урочистостей, на центральній площі Сарн, для жителів та гостей міста було розгорнуто польову кухню, де всіх пригощали солдатською кашею.

І традиційно о 22.00 год. на центральній площі міста прогриміли святкові салюти на честь Великої Перемоги.

Інна Ковальчук,
головний спеціаліст сектору