Навчаємо та формуємо майбутню еліту нашої держави

Впевнено йти шляхом оновлення, змісту та форм організації профільної освіти, впроваджувати прогресії технології навчання та формувати майбутню еліту нашої держави.
 Саме з такою метою, в рамках Всеукраїнської науково-практичної конференції «Забезпечення можливостей для рівного доступу до якісної освіти в умовах профільної старшої школи» 21 травня 2010 року на базі Сарненського НВК «Школа-колегіум» ім. Т.Г.Шевченка відбулось засідання секції «Роль методичних служб у здійсненні науково-методичного супроводу впровадження профільного навчання в старшій школі».
 На заході були присутні: голова Сарненської райдержадміністрації Анатолій Остапчук, заступник голови райдержадміністрації Тетяна Сухарева, начальник відділу освіти Людмила Макриця, доцент, старший науковий співробітник Інституту інноваційних технологій і змісту освіти Міністерства освіти і науки України Григорій Литвиненко, проректор із науково-методичної роботи, доцент кафедри педагогіки і психології Рівненського обласного інституту післядипломної освіти В’ячеслав Демченко, завідувач кабінету координаційної методичної роботи, доцент кафедри управління освітою Рівненського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти, магістр філології Надія Мельник та представники інститутів післядипломної практики педагогічних працівників областей України.
    В рамках заходу було продемонстровано відеофільм «Освітні округи Сарненщини», ознайомлено всіх присутніх з історією створення Сарненського НВК «Школа-колегіум» ім. Т.Г.Шевченка, а також представлено «візитівку школи-колегіуму» - художні номери вихованців закладу.
   Теоретична частина засідання секції розпочалось з виступу голови Сарненської райдержадміністрації Анатолія Остапчука, в якому було з акцентовано увагу щодо соціально-економічного розвиток району, пріоритетних напрямків освітньої галузі Сарненщини. Зокрема, у своєму виступі голова зазначив: «3 метою ефективного та невідкладного вирішення питань щодо поліпшення матеріально-технічного стану навчальних закладів був розроблений районний план оптимізації шкільної мережі. Він визначає пріоритетні напрямки зміцнення матеріально – технічної бази освітніх закладів району до 2012 року та передбачає нову стратегію розвитку освіти району з урахуванням всього комплексу соціальних, економічних, демографічних, духовних чинників, які впливають та впливатимуть у подальшому на розвиток освітньої галузі району, структурованої у освітні округи. Одним із головних завдань, виконання якого ми маємо на меті досягти завдяки реалізації заходів плану оптимізації, - є забезпечення умов та рівного доступу до якісної освіти жителям сільських населених пунктів».
   Окрім того, Анатолій Миколайович ознайомив присутніх членів засідання секції з діяльністю освітніх округів Сарненщини, зазначивши: «З метою реалізації можливостей рівного доступу учнівської молоді до здобуття загальноосвітньої, профільної та допрофесійної підготовки, неперервної освіти, професійного зростання, координації діяльності навчальних закладів, у районі створені та працюють 12 освітніх округів, які об’єднують 55 навчальних закладів. Освітні округи стали основою для реалізації районного плану оптимізації шкільної мережі.
   З метою створення належних умов для організації навчально-виховного процесу, забезпечення виконання навчальними закладами району соціального замовлення держави районна державна адміністрація з року в рік проводить системну планомірну роботу, направлену на поліпшення матеріально-технічного стану освітніх закладів, поновлення та реконструкцію інженерних мереж, впровадження енергозберігаючих технологій (реконструкція котелень, переведення на альтернативні види опалення, встановлення теплозберігаючих склопакетів)».
   Завершуючи свій виступ, голова адміністрації побажав присутнім, щоб ті  напрацювання, які є в даному закладі, а також у всіх навчальних закладах Сарненського району були корисними в роботі.
   Для всіх учасників заходу були продемонстровані фрагменти майстер-класів у профільних групах перукарської справи, образотворчого мистецтва, хореографії та презентація досвіду роботи загальноосвітніх шкіл району.

Інна Ковальчук,
головний спеціаліст сектору з питань
 внутрішньої політики
 та зв’язків з громадськістю