Також дивіться новини на facebook.com

«Відпочинок на воді – небезпечне задоволення… »

    Найбільш приємний та корисний відпочинок влітку - відпочинок на воді. Однак, перебуваючи на водних об’єктах, завжди треба пам’ятати про безпеку. Щороку на території Сарненського району люди гинуть на водних об’єктах. Цей рік не став винятком. Вже за травень – червень 2010 року на воді загинули дві людини. З метою попередження нещасних випадків на території Сарненського району видано розпорядження голови райдержадміністрації від 27 жовтня 2009 року № 468 «Про проведення сезону безпеки на водних об’єктах району», днями було проведено засідання постійної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій району, де розглянуто питання стану готовності місцевих органів виконавчої влади, місцевого самоврядування до проведення весняно-літнього сезону безпеки на водоймах району та запобігання загибелі людей. 27 травня 2010 року видано доручення заступника голови райдержадміністрації по вжиттю заходів по запобіганню загибелі людей на водних об’єктах в літній період 2010 року. 
    Відповідно до всіх розпорядчих документів голови райдержадміністрації, виконавчим комітетам міської, селищних, сільських рад рекомендовано визначити місця масового відпочинку та купання, створити відомчі рятувальні пости керівниками підприємств, установ, організацій, власників водойм, які використовують водойми з оздоровчою, виробничою чи спортивною метою або для відпочинку громадян. 
Першою умовою безпечного відпочинку на воді є вміння плавати. Навчитись плавати потрібно кожному. Людина, яка добре плаває, почуває себе на воді спокійно, упевнено, у випадку необхідності може надати допомогу товаришу, який потрапив в біду.
    Навіть той, хто добре плаває, повинен постійно бути обережним, дисциплінованим і суворо дотримуватись правил поведінки на воді.
    Варто пам’ятати, що основними умовами безпеки є:
- правильний вибір та обладнання місць купання;
- навчання дорослих і дітей плаванню;
- суворе дотримання правил поведінки під час купання і катання на плавзасобах;
- постійний контроль за дітьми у воді з боку дорослих.
    Загальні правила поведінки на воді:
1. Відпочинок на воді (купання, катання на човнах) повинен бути тільки у спеціально відведених місцевими органами виконавчої влади та обладнаних для цього місцях.
2. Безпечніше відпочивати на воді у світлу частину доби.
3. Купатися дозволяється в спокійну безвітряну погоду при швидкості вітру до 10м/сек, температурі води — не нижче +18° С, повітря — не нижче +24° С.
4. Перед купанням рекомендується пройти огляд лікаря.
5. Після прийняття їжі купатися можна не раніше, ніж через 1,5-2 години.
6. Заходити у воду необхідно повільно, дозволяючи тілу адаптуватися до зміни температури повітря та води.
7. У воді варто знаходитись не більше 15 хвилин.
8. Після купання не рекомендується приймати сонячні ванни, краще відпочити в тіні.
9. Не рекомендується купатися поодинці біля крутих, стрімчастих і зарослих густою рослинністю берегів.
10. Перед тим, як стрибати у воду, переконайтесь в безпеці дна і достатній глибині водоймища.
11. Пірнати можна лише там, де є для цього достатня глибина, прозора вода, рівне дно.
12. Кататися на човні (малому плавзасобі) дозволяється тільки після отримання дозволу та реєстрації у чергового по човновій станції.
    Під час купання не робіть зайвих рухів, не тримайте свої м’язи у постійному напруженні, не порушуйте ритму дихання, не перевтомлюйте себе, не беріть участі у великих запливах без дозволу лікаря і необхідних тренувань.
    Правилами поведінки на воді забороняється:
1. Купатися в місцях, які не визначені місцевими органами виконавчої влади та не обладнані для купання людей.
2. Залазити на попереджувальні знаки, буї, бакени.
3. Стрибати у воду з човнів, катерів, споруджень, не призначених для цього.
4. Пірнати з містків, дамб, причалів, дерев, високих берегів.
5. Використовувати для плавання такі небезпечні засоби, як дошки, колоди, камери від автомобільних шин, надувні матраци та інше знаряддя, не передбачене для плавання.
6. Плавати на плавзасобах біля пляжів та інших місць, які відведені для купання.
7. Вживати спиртні напої під час купання.
8. Забруднювати воду і берег (кидати пляшки, банки, побутове сміття і т.д.), прати білизну і одяг у місцях, відведених для купання.
9. Підпливати близько до плавзасобів, які йдуть неподалік від місць купання.
10. Допускати у воді грубі ігри, які пов’язані з обмеженням руху рук і ніг.
11. Подавати помилкові сигнали небезпеки.
12. Заходити глибше, ніж до поясу, дітям, які не вміють плавати.
13. Купання дітей без супроводу дорослих.
    Шановні батьки! В період літніх канікул діти часто залишаються вдома без нагляду дорослих, тож нерідко з-поміж чималої кількості літніх розваг віддають перевагу купанню в місцевих водоймах. Чи задумуються вони над тим, що задля кількахвилинного задоволення ризикують поповнити сумну статистику тих, чиє життя забрала зваблива прохолода води?
    Запобігти лиху – обов’язок кожного дорослого. Не залишайте дітей без нагляду! Слідкуйте за дотриманням ними правил поведінки на воді. Поринаючи у вир щоденних турбот, не забувайте про найцінніше – життя Вашої дитини. Частиною 2 статті 150 Сімейного кодексу України передбачено, що батьки зобов’язані піклуватися про здоров’я дитини, її фізичний, духовний та моральний розвиток. Нагадуємо, що не належне виконання батьківських обов’язків тягне за собою адміністративну відповідальність, передбачену статтею 184 Кодексу України про адміністративні правопорушення. 
     Правила поведінки для дітей:
1. Купання дозволяється в спеціально обладнаних місцях, визначених місцевими органами виконавчої влади, під наглядом дорослих (педагогів, керівників або батьків).
2. До купання допускаються групи дітей до 10 чоловік під наглядом одного відповідального, що вміє добре плавати і знає прийоми рятування на воді.
3. Біля місця купання має бути обладнаний медичний пункт, а в разі його відсутності купання має здійснюватись під наглядом медпрацівника.
4. Місця купання обладнуються рятувальними постами з рятувальними засобами. Крім того, в місцях купання дітей ретельно перевіряється дно аварійно-рятувальними службами, про що складається акт перевірки, вимірюється температура води і повітря.
5. Діти допускаються до купання після огляду лікарем.
6. Роздягання та одягання дітей проводиться під наглядом організатора купання (одяг кожної дитини викладається у рядки окремими купами).
7. До і після купання проводиться перевірка наявності дітей, шляхом шикування їх в ряд у відповідності до своїх куп одягу.
8. Відповідальний за купання повинен: нагадати дітям правила поведінки на воді до початку купання, увійти у воду першим (до дозволеної межі), а вийти останнім.
9. При особистому купанні дітей дорослі зобов’язані постійно спостерігати за дітьми, що купаються.
      Шановні жителі Сарненського району, не нехтуйте правилами поведінки на воді. Дбайте про те, щоб Ваш літній відпочинок не перетворився у небезпечне задоволення.

Райдержадміністрація