Також дивіться новини на facebook.com

Туристичними стежками поліського рідного краю пройшли юні туристи

    Щоб відпочити необов’язково їхати за кордон чи до моря. Інколи ми не помічаємо або не хочемо помічати чарівних куточків природи нашого краю.
    Тинне туристично привабливе село, адже сюди постійно їдуть відвідувачі і туристи із Польщі, Угорщини, Чехії та інших країн. Учні закладу традиційно посідають призові місця у обласних та всеукраїнських конкурсах на історико-краєзнавчу тематику. Так у 2005 і 2010 році здобули абсолютну перемогу у ІІ етапі Всеукраїнської історико-географічної експедиції «Історія міст і сіл України». 
На території села та в його околицях знаходиться 13 дотів та два шлюзи-мости, що в свій час поляки використовували у своїх стратегічних планах. 
    Тому із цього населеного пункту розпочався туристичний похід, куди увійшли учні учасники пришкільних таборів, представники освіти і культури сіл Тинне, Чудля, Зносичі та Немовичі. 
    Учасники походу із захопленням послухали розповідь про панський маєток Іполита Младзяновського, який із 1945 року служив за школу. Переможець Всеукраїнського етапу МАН «Юний дослідник» учень 5 класу В’ячеслав Коток представив присутнім слайд-презентацію свого дослідження про найбільше поселення бобрів у Рівненській області – урочище Брище. 
Наступним пунктом був православний храм мучениці Параскеви, де місцевий священик Олексій Бухало розповів туристам про минуле і сучасне цієї споруди, а також запросив випити води із криниці, що розташована на території.
Маршрут проліг понад мальовничими берегами річки Случ на хутір Бердуха, що знаходиться на південному сході від села біля затишного лісового масиву за два кілометри від Князівки Березнівського району. В ХV-ХVІ століттях тут утримувалася військова дружина, яка була озброєна бойовими сокирами – бердишами, держаки яких сягали довжини понад два метри і закінчувалися видовженим півмісяцем лезом. Місцеві жителі їх називали на свій лад – бердухами. Звідси і назва – Бердуха. Польському поміщику свого часу тут належали гуральня, маслобійня, пилорама та цегельний завод. Поляки виявили тут великі поклади промислової глини. 
    А від Бердухи рукою подати до державного природного заповідника Брище, який було штучно створено на річці Бобер, з метою розведення бобрів. Тут туристи розташували наметове містечко, варили юшку та жарили шашлики. Навіть погодні умови тільки сприяли цьому процесу. Учасники туристичного походу охоче брали участь у ігрових програмах, які для них були запропоновані директором будинку культури с. Тинне Омельковець Л.Ф. та різноманітних спортивних змаганнях від Бакунця О.А. спеціаліста по роботі з молоддю Тинненської сільської ради .
    Наступного дня мандрівники вирушили до понтонного мосту, бо мали на меті перейти річку Случ і повернутися до Тинного. Але рівень води значно піднявся у річці, що й зашкодило виконати цей план.
    Тому поверталися тією самою дорогою. 
    Учасники туристичного походу були задоволені, вирішили проводити такі заходи частіше і залучати до цього процесу більше коло школярів.
 
Наталія Жук,
головний спеціаліст відділу
 культури і туризму
райдержадміністрації