Також дивіться новини на facebook.com

Стежками бурштинового краю

    Селище Клесів це промисловий пункт, де активно проводиться видобуток та промислова переробка граніту, лісозаготівля, видобуток бурштину. Відкриття родовища бурштину рознесло звістку про цей чарівний край по всій Україні і навіть за її межі. 
В рамках роботи сільських, селищних культурно-дозвіллєвих комплексів спільно з відділами культури і туризму, освіти, сім’ї, молоді і спорту Сарненської райдержадміністрації 10 – 11 червня на базі Клесівської селищної ради було організовано та проведено туристичний вело-похід промислово-екологічного напрямку, для учнів пришкільних таборів загальноосвітніх шкіл сіл Вири, Ясногірка, смт. Клесів. 
    О 9 годині ранку на шкільному майдані загальноосвітньої школи I-II ст.-ліцей, після урочистого відкриття походу, відбулась екскурсія до шкільного музею історії селища, де бібліотекар публічно-шкільної бібліотеки № 1 смт. Клесів Долід Наталія Георгіївна розповіла присутнім історію селища, а юні екскурсоводи навчальних закладів провели екскурсію по відділах народознавства, промисловості Клесова, природних ресурсів, історії селища до Великої Вітчизняної війни, післявоєнного періоду, сучасного Клесова, освіти та культури.
    За маршрутом далі учасники, пройшовши 2 км дісталися до Клесівського комбінату нерудних копалин “Технобуд”, який випускає камене-щебеневу продукцію для будівництва, реалізовує її на внутрішньому ринку та експортує за кордон. Комбінат проводить розробку Клесівського VI родовища гранітів, що розташоване на території смт. Клесів в 0,5 км. в південному напрямку від станції Клесів Львівської залізниці. Цікаву екскурсію по підприємству провів інженер з охорони праці Шерстюк Андрій Костянтинович. Всі мали змогу побачити видобувний кар’єр, помилуватися з його висоти на чудові краєвиди селища.
    Проїхавши 4 км від комбінату “Технобуд”, учасники походу потрапили до зони відпочинку “Коплище”, “Камениха”, “Голубе озеро” – це все назви однієї місцини. Озеро – це затоплений кар’єр глибиною близько 30 м, оточений зеленими лісами. Це улюблене місце відпочинку жителів Клесова та району. Хто побував у цій місцевості обов’язково повернеться сюди ще раз. На березі чудодійного озера нашим юним туристам було проведено майстер-клас туриста вчителем географії ЗОШ І-ІІ ст.. ліцей смт. Клесів Анатолієм Абрамчуком, а саме: навчалися встановлювати палатки, в’язати вузли, розпалювати вогнище. Анатолій Йосипович Абрамчук є незмінним керівником геологічного гуртка ЗОШ I-II ст.- ліцей. Гурток неодноразово приймав участь в обласній олімпіаді юних геологів, зльоті туристів-краєзнавців, має у своєму надбанні не одну почесну нагороду.
    Надалі маршрут проходив до православної Свято-Успенській церкви, яка є пам’яткою архітектури XVIII століття. Дерев’яна споруда збудована більш як 200 років тому. Настоятель церкви Отець Василь розповів туристам цікаві моменти з історії церкви, повідав суть цінностей християнської віри та благословив їх на добрі справи. 
    По дорозі до місця привалу учасники походу побували в селі Пугач, де відвідали прекрасну букову алею в парку села. Бібліотекар публічно-шкільної бібліотеки Карплюк Валентина Георгівна розповіла про історію її виникнення.
Далі наш «туристичний потяг» вирушив до місця розташування наметового містечка з короткими оглядовими зупинками гранітних кар’єрів та підприємства “Укрбурштин”. 
    Приготувавши смачну вечерю, учасники походу мали можливість відпочити, повеселитись, грати ігри, співати пісень. А підготували для них культурно-розважальну програму працівники міського будинку культури Смицький Ігор Семенович, Вагнер Віктор Вікторович та спеціаліст по роботі з молоддю Опалько Олена Олександрівна. На цьому етапі всі учасники під враженнями цікавих інформацій почутого і побаченого, спокійно облаштувались в наметовому містечку.
    Після сніданку другого дня походу діти мали змогу побувати на території лісництва у «райському» куточку Полісся – Клесівському дендропарку. На території дендропарку створений “Острів любові”, “Міст кохання, дружби і єднання”, композиції з дерев’яних скульптур, зелені архітектурні форми декоративних живоплотів, різноманітних композицій живої природи забезпечують психологічну розрядку, проникають в душу і серце, торкаються свідомості людини. Це зелене царство “Версальського полісся” – найкращі ліки природи.
    Це була остання зупинка маршруту, від місця якої всі учасники поверталися до своїх населених пунктів.
    Швидко пролетів час мандрівки, але вона надовго залишить приємні спогади про цікаві зустрічі з красою Поліської природи. 
    Учасники походу висловлюють щиру подяку голові селищної ради Шіпку Василю Олександровичу, всім організаторам освіти, культури за підтримку, розуміння, допомогу в організації та проведенні туристичного походу.

 

Завідувачка 
організаційно-методичним 
центром Сарненського РБК
Ж.Д.Ковлєва