Також дивіться новини на facebook.com

Дотримуємось норм законодавства – дбаємо про власний добробут


    В умовах становлення ринкових відносин, торгівля як одна із важливих складових сфер економіки, набуває все більшого розвитку і масштабів. Однак, на сьогодні провадження торгівельної діяльності, правила торгівельного, побутового обслуговування населення закладами торгівлі, закладами побуту району не дотримуються в повній мірі.

    Питання торгівельного, побутового обслуговування населення знаходиться на постійному контролі Сарненської райдержадміністрації. Так, нещодавно за участі голови райдержадміністрації Анатолія Остапчука, заступника голови райдержадміністрації Інни Наумович, начальника відділу розвитку інфраструктури райдержадміністрації Оксани Сергійчук проведено семінар-навчання з власниками закладів торгівлі, ресторанного господарства, побуту по питанню вивчення законодавства України про захист прав споживачів та інших нормативних документів, що регламентують їх діяльність. Навчали, застерігали та інформували про основні вимоги дотримання законодавства у сфері торгівлі головний спеціаліст Рівненського управління захисту прав споживачів Ірина Удовиченко, головний державний санітарний лікар Олександр Войнелович, заступник начальника управління ветеринарної медицини в Сарненському районі Валерій Богут, начальник Сарненського міжрайонного відділу Управління державної служби охорони при УМВС України в Рівненській області Володимир Никончук.
    «На сьогодні, при обстеженнях закладів торгівлі, ресторанного господарства, нажаль, відмічаються деякі порушення. А це - відсутність належного форменного одягу, протермінованість медичних оглядів працівників, неправильність оформлення цінників, відсутність сертифікатів якості, наявність протермінованих продуктів харчування, продуктів невідомого виробництва, не повірені засоби вимірювальної техніки, недооформлені куточки покупця та ін.» – зауважив у вступному слові голова райдержадміністрації Анатолій Остапчук. Окрім того, активний розвиток приватного бізнесу у сфері торгівлі залучив до діяльності значну частину безробітного населення, яке не має відповідної професійної освіти та навиків, що негативно відображається на стані торговельного обслуговування населення та забезпеченні виконання вимог Закону України «Про захист прав споживачів».
    Також, Анатолій Остапчук висловив своє занепокоєння з приводу численних звернень жителів району, що надходять до райдержадміністрації щодо продажу у вечірній час закладами торгівлі, ресторанного господарства, в тому числі закладами споживчих товариств алкогольних напоїв і тютюнових виробів неповнолітнім, порушень графіків роботи закладів. Тому, звернувся з проханням до присутніх керівників приділити особливу увагу даній проблемі та забезпечити постійний контроль щодо дотримання продавцями магазинів, кафе в тому числі закладами торгівлі споживчих товариств району виконання чинного законодавства, а саме Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного  і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових  виробів», та прийняття відповідних заходів реагування.
   
З основними правовими нормами Закону України «Про захист прав споживачів» у форматі запитання-відповідь ознайомила головний спеціаліст Рівненського управління захисту прав споживачів Ірина Удовиченко. Зокрема, вона детально роз’яснила правила, за якими здійснюється перевірка торгівельних об’єктів, правила обміну та проведення експертизи промислових товарів, про маркування товарів позначками «ГМО» та «БЕЗ ГМО» та ін. Окрім того, було наголошено про обов’язкову наявність на видному та доступному місці куточка покупця, в якому розміщується інформація про найменування власника або уповноваженого ним органу, книга відгуків та пропозицій, адреси і номери телефонів органів, що забезпечують захист прав споживачів, Закон України «Про захист прав споживачів», на фасаді торгівельного об’єкта вивіски із зазначенням найменування суб’єкта господарювання, біля входу до торгівельного об’єкта на видному місці інформацію про режим роботи.
    Головний державний санітарний лікар Олександр Войнелович звернув увагу присутніх власників закладів торгівлі на дотримання санітарного законодавства при здійсненні торгівельної діяльності та при наданні побутових послуг. Зокрема, він нагадав підприємцям про обов’язковість дотримання елементарних норм, що стосуються відповідності приміщення чи місця для провадження діяльності у сфері торгівлі і ресторанного господарства та прилеглої території необхідним санітарним нормам: наявність сміттєзбірника та урн, дозвіл на викидання побутових відходів, використання дезинфікуючих засобів при прибиранні приміщення. Також було наголошено про своєчасність проходження медичних оглядів працівників.
    Про основні моменти, що стосуються організації ветеринарно-санітарних заходів при заготівлі, зберіганні, переробці, реалізації продукції тваринного походження в закладах торгівлі, ресторанного господарства району розповів заступник начальника управління ветеринарної медицини в Сарненському районі Валерій Богут. Він наголосив про важливість дотримання принципу товарного сусідства, тобто такі продовольчі товари як риба, м’ясо, молочна продукція на торгівельних вітринах та в холодильних камерах мають зберігатись окремо. Заборонено продавати товари, що не мають відповідного маркування, належного товарного вигляду, на яких строк придатності не зазначено або зазначено з порушенням вимог нормативних документів, строк придатності яких минув, а також тих, що надійшли без документів, передбачених законодавством, зокрема які засвідчують їх якість та безпеку.
    Як зберегти майно підприємців від крадіжок, пояснив начальник Сарненського міжрайонного відділу Управління державної служби охорони при УМВС України в Рівненській області Володимир Никончук.
   
Усім запрошеним роздали пам’ятки щодо провадження торгівельної діяльності та рекомендації із запобігання отруєнню й інфекційним захворюванням населення.
 
 
 Сектор з питань внутрішньої політики
та зв’язків з громадськістю
апарату райдержадміністрації