Свято у Любиковичах

12 липня жителі та гості села Любиковичі відсвяткували 430 – річницю від дня заснування села. Свято розпочалося вранці з святкового богослужіння у храмі Святої Трійці. Для любителів спортивних змагань були організовані турніри з міні-футболу, шашок та шахмат, стрільби з пневматичної зброї, «веселі старти».

У сільському будинку культури відбулась творча зустріч з молодим літератором, наймолодшим членом Спілки письменників України Петром Катериничем «Дзвонить росами суниця». Оформлено виставку дитячих малюнків та старовинних фотопортретів односельчан. А біля будинку культури красувалисьт вишивки Надії Ліневич, роботи народних умільців Василя Позніка, Василя Мисанця, Галини Комар. Поряд господині сіл Білятичі, Мар’янівки, Любиковичі запрошували до своїх куренів скуштувати смачних вареників, пампушок, пирогів.
     О 17 годині святкові урочистості відкрив голова райдержадміністрації Анатолій Миколайович Остапчук. З вітальним словом до усіх присутніх виступив міський голова Леонтій Сергійович Ніколайчук. Теплі слова вітання звучали на адресу старожилів села Хомич Дарини Михайлівни, Таборовець Уляни Пилипівни, Гнатюк Федори Петрівни, знатних людей села Тивончука Володимира Григоровича, Котисько Любові Федосіївни, Катеринич Марії Іванівни, Мацкевичу Віктору Володимировичу, Скибан Емілії Остапівни, Дрозду Василю Марковичу, підприємцю Артюшку Івану Петровичу, воїну-афганцю Котиську Миколі Михайловичу, відомим людям села, які зробили вагомий внесок в його історію Котиську Валерію Івановичу, Калюшу Миколі Пилиповичу, Ткачу Лаврентію Івановичу, Миколайчику Володимиру Йосиповичу. Голова райдержадміністрації Анатолій Остапчук з нагоди свята вручив Любиковицькому сільському голові Григорію Мацкевичу почесну грамоту райдержадміністрації. Гарні слова та музичні вітання линули подружнім парам, які відсвяткували чверть століття спільного життя, наймолодшому жителю села, іменинникам та молодому літератору Петру Катериничу.
    У святковому концерті прийняли участь провідні аматорські колективи району - вокальні ансамблі «Намисто» РБК, «Мереживо» МБК «Залізничник», «Елегія» та хоровий колектив «Глорія» ДМШ м. Сарни, народних аматорських колективів сіл Немовичі, Кузьмівка, Степань, Стрільськ, Білятичі, зразкового аматорського гурту «Криниченька» села Велике Вербче та зразкового аматорського хореографічного гурту «Журавка» МБК «Залізничник», дитячого ансамблю гітаристів «Щасливі діти» села Білятичі. Щирі оплески подарували глядачі кузьмівським солістам Ларисі Андрійчук, Лілії Борійчук, Вікторії Вєтровій, вокальному тріо РБК, баяністу Івану Симончуку.

Після концерту на спеціально збудованій сцені біля будинку культури ведучий Юрій Боришевський запросив бажаючих поспівати на караоке біля клубу. І у вечірній літній час усіх присутніх до веселих танців припрошували учасники вокально-інструментального ансамблю м. Сарни. А о 22 годині над селом пролунав святковий феєрверк. Свято вдалося і любиковичани, неохоче залишаючи танцювальний майданчик, розходились по домівках, несли з собою гарні враження та святковий настрій.

Зоя Федорчук,
художній керівник РБК