Звернення до жителів району

Аналіз статистичних даних свідчить, що в середньому на території
    Сарненського району щорічно на водоймах гине до 20 чоловік, виникає 96 пожеж на яких гине 5 чоловік, в дорожньо-транспортних пригодах гине до 9
чоловік, реєструється 9 випадків суїциду.
    Так для прикладу протягом першого півріччя в районі зареєстровано 47 пожеж. Внаслідок пожеж загинуло 3 особи, знищувалося (пошкоджувалося) 37 будівель та споруд, 18,5 тонн грубих кормів. Зареєстровано 9 утоплень, з них 3 дитини, 17 випадкових отруєнь та дії отруйних речовин, в тому числі 3 від алкоголю, 14 випадків навмисного самоушкодження, 130 транспортних нещасних випадків, в тому числі 4 із смертельним наслідком. В цілому за перше півріччя 2010 року на території Сарненського району виникло чотири надзвичайні ситуації місцевого рівня. Всі вони пов’язані з виявлення боєприпасів часів Великої Вітчизняної війни (знешкоджено 16 боєприпасів).
Життя доводить, що головною причиною виникнення мало не кожної надзвичайної ситуації залишається „людський фактор”. Саме люди, їх стихійна необдумана поведінка, їхні необачність і недбалість здатні створити найбільшу небезпеку. Заклики бути обережними на воді, у поводженні з вогнем, дотриманні правил поведінки у побуті, дотримання елементарних правил безпечної поведінки часто-густо проходять повз наші вуха. Хибна впевненість у цілковитій особистій безпеці та захищеності призводить до ігнорування елементарних правил безпеки. А при такому ставленні недалеко й до біди.
    Найбільша кількість трагедій зростає у літній період. Різкий ріст кількості загиблих серед неповнолітніх влітку пов’язують з канікулами, коли втрачається контроль за дітьми з боку школи та батьків. Серед причин - безпечне ставлення батьків і дітей до небезпек, які чатують під час літнього відпочинку.
     В зв'язку з цим, звертаюсь до кожного жителя району, особливо батьків.
     Шановні батьки! Не залишайте дітей без нагляду!
     Не забувайте про відповідальність за життя та здоров’я юних громадян.
Забезпечте роз'яснювальну та навчальну роботу серед дітей стосовно правил поведінки при виникненні надзвичайних ситуацій різного характеру, а також щодо попередження надзвичайних ситуацій (як не опинитися в надзвичайній ситуації, як діяти за її виникнення).
Лише ваша постійна увага й турбота допоможуть дитині уникнути небезпечної ситуації!
Будьте обережні, бережіть своє життя та життя своїх близьких!

Голова Сарненської райдержадміністрації                                     А.Остапчук