Аналіз регуляторного впливу

1. Проблема, яку передба¬чається розв'язати шляхом державного регулювання.
Збільшення потенційних джерел надходжень до дохід¬ної частини бюджету селища, збалансування інтересів тери¬торіальної громади та суб'єктів господарювання,попередження втрат бюджетом належних податків через заниження суми орендної плати. Підставою для здійснення регулювання зазна¬ченого питання є: Податковий кодекс України, підпункт 170.1.2 пункту 170.1 ст.170,
нерухоме майно фізичних осіб»,наказу Міністерства регіонального розвитку та будівництва України від 23 травня 2012 року № 264 «Про прогнозні середньорічні показники опосередкованої вартості спорудження житла за регіонами на 2012 рік»,
постанова Кабінету Міністрів № 1787 від 20.11.2003 року «Про затвердження методики визначення мінімальної суми орендного платежу за нерухоме майно фізичних осіб».
  2. Цілі державного регулю¬вання.
Метою регулювання є оптимізація визначення мінімальної вартості місячної оренди одного квадратного метра загальної площі нерухомого майна (включаючи земельну ділянку,на якій розміщується нерухоме майно ,присадибну ділянку)фізичних осіб»на 2012-2013 рік , балансу інтересів територіаль¬ної громади та суб'єктів госпо¬дарювання.
  3. Механізм, який застосо¬вується для розв'язання про¬блем, і відповідні заходи.
Цим проектом рішення Стрільської сільської ради передба¬чено визначення мінімальної вартості місячної оренди одного квадратного метра загальної площі нерухомого майна (включаючи земельну ділянку,на якій розміщується нерухоме майно ,присадибну ділянку)фізичних осіб»на 2012-2013 та привести їх у відповідність до чинного зако¬нодавства.
  4. Обґрунтування терміну дії регуляторного акта.
Запропонований проект рішення селищної ради встанов¬люється строком на 2 роки (на 2012-2013) з можливістю внесення до нього змін чи відміни його у випадку зміни чинного законо¬давства та з інших поважних причин або подовження його строку дії.
  5. Визначення показників результативності регуляторно¬го акта.
Цей регуляторний акт окре¬мо визначених показників не матиме. З його прийняттям вза¬галі упорядкується механізм вартості місячної оренди одного квадратного метра загальної площі нерухомого майна (включаючи земельну ділянку,на якій розміщується нерухоме майно ,присадибну ділянку)фізичних осіб»на 2012-2013 рік на території сільської ради. Проте опосередкованими по¬казниками результативності регуляторного акта є: попередження втрат бюджетом належних податків через заниження суми орендної плати з прийняттям цього регуляторного акта; кількість суб'єктів господарювання, на яких поширюватиметься дія акта; рівень поінформованості суб'єктів господарювання з основних положень акта.
  6. Визначення заходів, за допомогою яких буде здійсню¬ватися відстеження результа¬тивності акта.
З метою відстеження ре¬зультативності регуляторного акта виконавчий апарат сільської ради проводитиме відстежен¬ня динаміки зміни кількісних показників, що вказані вище. Стосовно регуляторного акта послідовно здійснюватиметься базове та повторне відстежен¬ня його результативності шля¬хом використання статистичних та аналітичних даних. Періодич¬не відстеження результатив¬ності регуляторного акта не здійснюватиметься. У випадку, коли визначений строк дії ре¬гуляторного акта подовжиться, то періодичне відстеження здійснюватиметься раз на кожні три роки, починаючи з дня за¬кінчення заходів з повторного відстеження результативності цього акта.
Зауваження та пропозиції від суб'єктів господарювання приймаються впродовж місяця за адресою: 34512, Рівненська область, Сарненський район, вул.Чапленка, 10, с.Стрільськ,виконавчий комітет, тел. 95-2-20,95-2-32