- Інструкція з діловодства
- Адміністративно-територіальний розподіл
- Районний бюджет
- Регуляторна діяльність
- Захист прав споживачів
- Відділ цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації та організації діяльності ЦНАП
- Внутрішній аудит
- Доступ до публічної інформації
- Державна служба
- Громадська рада
- Положення про Громадську раду при Сарненській районній державній адміністрації
- Структура громадської ради
- Нормативні документи, що регламентують діяльність громадської ради
- Протоколи засідань громадської ради
- Рішення громадської ради
- Щорічний звіт про роботу громадської ради
- Новини та оголошення
- Про затвердження складу громадської ради при Сарненській райдержадміністрації
- Громадське обговорення
- Звернення громадян
- Конкурс
- Запобігання проявам корупції
- Реєстр виборців
- Державні закупівлі
- Служба у справах дітей
- Управління освіти, культури, охорони здоров’я та спорту
- Соціальний захист
- Архівний відділ
- Соціальне страхування
- Податкова політика
- Протидія домашньому насильству
- Вакансії
- Очищення влади
- Інвестиційний атлас надрокористувача
- Правові консультації
- Протидія торгівлі людьми
- Публічний звіт
- Реєстр наборів відкритих даних, що перебувають у Сарненській райдержадміністрації
- Статистика
- Гід з державних послуг
Відшкодування шкоди, заподіяної працівникові внаслідок ушкодження здоров’я травмою
Добавлено Адміністратор Ср, 03/10/2012 - 14:25
Здійснення заходів намічених Президентом України Віктором Януковичем, Урядом України стосовно зміцнення здоров’я населення забезпечується шляхом реалізації державної політики у сфері охорони здоров’я, яка разом з іншими чинниками передбачає створення здорових умов праці, ефективну профілактику як виробничого травматизму та професійних захворювань так і проведення профілактичних заходів по запобіганню нещасних випадків невиробничого характеру, забезпечення профілактичної спрямованості системи охорони здоров’я та охорони праці.
Поставлені завдання стали ключовими напрямками діяльності Сарненської міжрайонної виконавчої дирекції Рівненського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності.
Так, станом на 01.07.2012 року, у структурі витрат по тимчасовій непрацездатності Сарненської МР ВД РОВ ФССзТВП витрати з приводу травм та отруєнь складають близько 20 %, а це від 70 тис.грн до 230 тис.грн кожного місяця. За 2011 рік ці виплати склали понад 1 млн.грн. (оплачено понад 19 тисяч днів непрацездатності). В 1 півріччі 2012 року виплати по невиробничому травматизму склали 767,3 тис. грн. за 7627 днів непрацездатності.
Боротьба із травматизмом здійснюється в багатьох напрямках із застосуванням різних методів і засобів: освітня робота серед населення, вдосконалення діяльності аварійно-рятувальних і протипожежних служб, поліпшення безпеки на дорогах та якості надання невідкладної медичної допомоги і.т.п. Проте, часто мають місце факти прихованого виробничого травматизму. Замість того, щоб в скрутну годину постраждала особа отримала елементарну підтримку по забезпеченню соціальних гарантій у разі нещасного випадку на виробництві, з’ясування достовірних обставин та причин травмування з складанням акту Н-1, окремі керівники-роботодавці займаються фальсифікацією і оформляють такі випадки як побутові. Постраждалу особу всіляко залякують, погрожуючи неприємностями аж до звільнення з роботи, вимагають писати неправдиві пояснення, за яких нещасний випадок кваліфікується невиробничим. Інколи вони стараються залучити до цієї справи й лікарів. І це замість того, щоб створювати відповідні умови праці, підвищувати рівень безпеки праці на виробництві та забезпечити дієвий контроль за дотриманням норм і правил з охорони праці.
В результаті цього Фонд змушений нести невластиві йому витрати, а постраждалі протизаконно позбавляються страхових виплат, передбачених Законом України “Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності”.
Кожна застрахована особа повинна відчути гарантований державний захист. Статтею 21 цього Закону передбачене відшкодування шкоди, заподіяної працівникові внаслідок ушкодження його здоров'я у разі настання страхового випадку Зокрема, виплачувати: допомогу у зв'язку з тимчасовою непрацездатністю до відновлення працездатності або встановлення інвалідності, одноразову допомогу в разі стійкої втрати професійної працездатності або смерті потерпілого, щомісячну грошову суму в разі часткової чи повної втрати працездатності, що компенсує відповідну частину втраченого заробітку потерпілого, пенсію по інвалідності внаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання.
Фонд соціального страхування від нещасних випадків зобов’язаний у встановленому законодавством порядку організувати цілеспрямоване та ефективне безкоштовне лікування потерпілого, з забезпеченням необхідними лікарськими засобами, протезами, ортопедичними, коригуючими виробами і т.п., у разі невідкладної потреби подавати інвалідам разову грошову допомогу.
Виконавчою дирекцією обласного відділення, її робочими органами проводиться робота по вдосконаленню та жорсткому контролю за організацією, проведенням експертизи тимчасової та стійкої втрати працездатності, обгрунтованістю видачі та продовження листків непрацездатності особливо при травмах та отруєннях. У зв’язку з цим особлива увага звертається на розслідування нещасних випадків, своєчасне повідомлення органів влади про такі випадки, проведення аналізу обставин та причин травмування а також вжиття заходів щодо їх попередження.
Застрахованим особам в складних ситуаціях, пов’язаних з травмуванням пропонуємо звертатися до Сарненської міжрайонної виконавчої дирекції РОВ ФСС з ТВП за телефоном № 2-16-20.
Соціально захищений громадянин – основа міцності держави.
Сарненська міжрайонна ВД РОВ ФСС з ТВП
»
- Запис користувача: Адміністратор
- Login to post comments