Також дивіться новини на facebook.com

На Сарненщині вже виплачено 375,250 тисяч гривень за утримання молодняку великої рогатої худоби

     Відповідно до соціальних ініціатив Президента України Віктора Януковича та на виконання постанови Кабінету Міністрів України від 02.03.2011 №246 в Сарненському районі триває робота з нарахування особистим господарствам населення державної дотації за утримання молодняку великої рогатої худоби.
     Відтак з початку дії програми від господарів надійшло 752 заявки за збереження телят на загальну суму 375,250 тисяч гривень. Це свідчить про успішність програми та дає упевненість в тому, що поголів’я ВРХ буде неодмінно зростати. Зокрема, вже на сьогоднішній день кількість заявок значно збільшилось. У серпні та вересні в район надійшло ще 261 тисяча гривень бюджетних коштів, нарахованих фізичним особам за утримання та збереження молодняку великої рогатої худоби. Найбільше коштів виплачено власникам молодняку великої рогатої худоби Степанської селищної та Люхчанської, Любиковицької, Великовербченської, Коростської сільських рад.
     Така популярність цієї програми зумовлена вигідними умовами, які держава пропонує виробникам. Так, цього року держава передбачила близько 1 мільярд гривень дотацій селянам за збереження молодняку великої рогатої худоби. За теля віком від 3 до 6 місяців селянин отримає 250 гривень, віком від півроку і до 9 місяців – півтисячі, від 9 до 12 місяців – 750 гривень за голову, а від 12 до 15 – 1000 гривень. Сума дотації не оподатковується. За наступні повні 3 місяці утримання такого молодняку господар зможе отримати наступні 250 гривень, і так до досягнення твариною 15-місячного віку.
     Процедура подачі заявки на отримання дотації дуже проста. По-перше, селянин має зробити запис у погосподарській книзі про народження телят та провести його ідентифікацію. По-друге, господар худоби має відкрити рахунок у банку та надати довідку про це (або копію договору), а також копію паспорту та документу, що засвідчує реєстрацію у Державному реєстрі фізичних осіб — платників податків (ідентифікаційний код) до сільської, селищної або міської ради. На цьому процедура завершується. Для залучення все більшої кількості селян до участі в програмі, Уряд постійно її вдосконалює. Зокрема, з початку виплати дотації вік телят збільшився до 15 місяців, документи на неї приймаються щомісячно, а не щоквартально. Останнім нововведенням є те, що отримати державну підтримку можна не тільки за народжене у господаря теля, але й за набуте внаслідок переміщення (може бути придбане, подароване, обміняне тощо) та утримується в його господарстві протягом 3 місяців.
     Виплата дотацій вигідна не тільки господарям, які отримують фінансову підтримку та прибуток, а й державі, оскільки упорядковується облік поголів’я ВРХ, збільшується його поголів’я, й відповідно кількість молока та м’яса, що надходить на ринок. Саме така позитивна динаміка і була головною метою програми. У подальших планах Міністерства аграрної політики та продовольства - перевести програму на постійну основу. Це сприятиме не лише збільшенню поголів’я, а й можливості селянам створювати сімейні ферми. Це стало б поштовхом до масового кооперативного руху в Україні. А спрямування додаткових коштів у господарства населення сприятиме і соціально-економічному розвитку сільських територій.