- Інструкція з діловодства
- Адміністративно-територіальний розподіл
- Районний бюджет
- Регуляторна діяльність
- Захист прав споживачів
- Відділ цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації та організації діяльності ЦНАП
- Внутрішній аудит
- Доступ до публічної інформації
- Державна служба
- Громадська рада
- Положення про Громадську раду при Сарненській районній державній адміністрації
- Структура громадської ради
- Нормативні документи, що регламентують діяльність громадської ради
- Протоколи засідань громадської ради
- Рішення громадської ради
- Щорічний звіт про роботу громадської ради
- Новини та оголошення
- Про затвердження складу громадської ради при Сарненській райдержадміністрації
- Громадське обговорення
- Звернення громадян
- Конкурс
- Запобігання проявам корупції
- Реєстр виборців
- Державні закупівлі
- Служба у справах дітей
- Управління освіти, культури, охорони здоров’я та спорту
- Соціальний захист
- Архівний відділ
- Соціальне страхування
- Податкова політика
- Протидія домашньому насильству
- Вакансії
- Очищення влади
- Інвестиційний атлас надрокористувача
- Правові консультації
- Протидія торгівлі людьми
- Публічний звіт
- Реєстр наборів відкритих даних, що перебувають у Сарненській райдержадміністрації
- Статистика
- Гід з державних послуг
Сарненська МДПІ роз'яснює: право на податкову знижку
Добавлено Адміністратор Пн, 04/02/2013 - 15:57
Метою декларування є не тільки сплата податку до бюджету, а й повернення платникам певної суми податку, сплаченої із їх заробітної плати протягом попереднього року.
Відповідно до положень Податкового кодексу платники податку можуть зменшити ( шляхом нарахування податкової знижки) свій загальний річний оподатковуваний дохід, якщо протягом звітного податкового року сплачували кошти за навчання, страхування, штучне запліднення, повертали фінансовим установам проценти за іпотечний кредит, тощо.
Платник податку, який бажає у 2013 році скористатися правом на податкову знижку за підсумками звітного 2012 року, повинен до кінця року, наступного за звітним, тобто до 31 грудня 2013 року, подати річну податкову декларацію про майновий стан і доходи ( де зазначити суму свого загального річного оподатковуваного доходу та підстави, суми та підтвердні документи щодо податкової знижки) до податкової інспекції за місцем своєї реєстрації, визначеним згідно з законодавством.
Підставою для включення платником податку до податкової знижки сум витрачених коштів є наявність відповідних документів первинного обліку.
Податкова знижка може бути нарахована виключно резиденту, який має реєстраційний номер облікової картки платника податку, а також тим громадянам, які через свої релігійні переконання відмовились від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податку та офіційно повідомила про це відповідний орган ДПС і має про це відмітку в паспорті.
Податкова знижка може застосовуватися виключно до доходів, одержаних протягом звітного року платником податку у вигляді заробітної плати, зменшеної на суму єдиного соціального внеску , страхових внесків до Накопичувального фонду, а у випадках передбачених законом, - обов”язкових страхових внесків до недержавного пенсійного фонду, які відповідно до закону сплачуються за рахунок заробітної плати працівника та податкової соціальної пільги за її наявності. При цьому її загальна сума не може перевищувати суму загального оподатковуваного доходу платника податку одержаного протягом року як заробітна плата, зменшена з урахуванням положень п.164.6 ст.164 Податкового кодексу.
Фізичні особи – суб”єкти підприємницької діяльності, та особи, які займаються незалежною професійною діяльністю ( самозайняті особи), не мають права на отримання податкової знижки з податку на доходи фізичних осіб щодо свого річного оподатковуваного доходу, одержаного у межах провадження їх діяльності, тому що такий дохід не є заробітною платою.
Якщо платник податку не скористався правом на отримання податкової знижки, за наслідками звітного податкового року, то таке право на наступні податкові періоди не переноситься.
Підставою для включення платником податку до податкової знижки сум витрачених коштів є наявність відповідних платіжних та розрахункових документів, що підтверджують їх сплату; платіжне доручення на безготівкове перерахування коштів, квитанції банку чи відділення зв”язку; фіскального або товарного чека, прибуткового касового ордера, довідки від працедавця, який за дорученням платника податку здійснював перерахування сум коштів із одержуваної ним заробітної плати.
При цьому у платіжному ( розрахунковому ) документі мають бути зазначені прізвище, ім”я та по батькові платника податку, який претендує на отримання податкової знижки, та сума витрат.
На вимогу ДПС, та в межах його повноважень, визначених законодавством, платники податків зобов”язані пред”являти документи, пов”язані з виникненням права на отримання податкової знижки та підтверджувати необхідними документами відомості, зазначені в податковій декларації.
Для проведення перерахунку необхідні такі документи ( відомості):
а) довідка від працедавця ( працедавців) про отриману заробітну плату, в якій відображено:
* суму нарахованої заробітної плати;
* суму утриманого із нарахованої заробітної плати єдиного соціального внеску;
*суму податкової соціальної пільги, на яку впродовж року було зменшено заробітну плату для визначення бази оподаткування;
суму податку на доходи фізичних осіб, утриману з нарахованої заробітної плати;
б) сума витрат платника податку, дозволена до включення до податкової знижки.
»
- Запис користувача: Адміністратор
- Login to post comments