Відкрили новий терапевтичний корпус Сарненської ЦРЛ

Нарешті розв’язано одну з найболючіших проблем медичної галузі Сарненщини.
    Відірваність трьох відділень Сарненської ЦРЛ: терапевтичного, неврологічного та кардіологічного, що тимчасово перебували в корпусі колишнього літнього дитячого табору лісового масиву «Дубки» Сарненського району, тривалий час створювали значні труднощі в обстеженні та лікуванні хворих.
    Згідно розпорядження голови ОДА від 14.11.2000 року звільнені корпуси військової частини, що розміщені в межах міста, було передано на баланс Сарненської ЦРЛ.
    На корпус казарми була виготовлена проектно-кошторисна документація по реконструкції для 3-х відділень ЦРЛ – терапевтичного, неврологічного та кардіологічного. Всього на ремонтні роботи  необхідно було 8293873 грн.
    В 2003 році почались роботи по їх переобладнанню. Були залучені кошти, зібрані методом добровільних пожертвувань з населення, підприємств та бюджету району на суму: 351 336 грн. За кошти населення були закуплені будівельні матеріали, зроблено шатрову кришу, придбано дверні блоки у всі приміщення. У 2004 році замовником виступило «Рівнеінвест», фінансування проходило за рахунок обласного бюджету. Було зроблено укріплення стін, проведено водопостачання, опалення, електрообладнання, каналізація, майже змонтовано газову котельню, на першому і третьому поверхах підвісні стелі, встановлено частину сантехніки, замінено 50 % вікон на теплозберігаючі склопакети, частково облицьовано стіни та підлога.
    Всього для завершення даного об’єкту необхідно було 4,5 млн. грн.
    На початку 2008 року з бюджету району виділено 700 000,00 грн., та 2000000 грн. з державного бюджету для продовження реконструкції казарми.
    Після проведення тендеру роботи по переобладнанню казарми в/ч № 15 під терапевтичний корпус виграла приватна виробничо-комерційна фірма «Фіалка». Цією фірмою були замінені всі вікна на склопакети, утеплено зовнішні стіни, проведено опорядження сходової клітки, змонтовано вентиляційну систему, проведені роботи по внутрішньому опорядженню на всіх поверхах.
    Станом на 01.01.2009 було освоєно більше як 2 мільйони 700 грн., для завершення та здачі об’єкту в експлуатацію необхідно було ще 2006,973 тис. грн.
    З районного бюджету у 2009 році було виділено 834 тис. грн., залишкова вартість станом на 01.01.2010 становила  – 1172,973 грн.
    З перших днів свого перебування на посаді голови райдержадміністрації Анатолій Остапчук занепокоївся цією соціально значимою проблемою, та почав шукав шляхи із здавалося б безвихідної ситуації. Він поставив за мету, незважаючи на всі труднощі, завершити реконструкцію приміщення колишньої військової казарми під терапевтичний корпус до початку опалювального сезону, адже корпус колишнього дитячого табору в «Дубках» пристосований лише для літнього перебування, тому з опаленням в зимовий період там виникають значні проблеми.
    Іншого варіанту, ніж як звернутися за допомогою до громадськості годі було і шукати. І цей варіант виявився непомилковим. Підприємці, керівники банків, підприємств, установ та товариств різних форм власності та просто свідомі громадяни пішли на зустріч та активно долучилися до корисної справи.
    Завдяки зібраним коштам, завершальні роботи по реконструкції колишньої військової казарми під терапевтичний корпус на 100 ліжок вдалося завершити вчасно.
    29 жовтня 2010 року відбулось урочисте відкриття терапевтичного корпусу Сарненської ЦРЛ. У відкритті взяли участь голова райдержадміністрації Анатолій Остапчук, міський голови Леонтій Ніколайчук, депутат обласної ради Олександр Юркевич, директор департаменту у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи Світлана Линик, начальник управління охорони здоров’я Рівненської облдержадміністрації Віталій Бойко, головний лікар Сарненської районної центральної районної лікарні Степан Мартинович.
    Голова райдержадміністрації Анатолій Остапчук у своєму виступі висловив щиру подяку голові Рівненської облдержадміністрації Василю Бер ташу за сприяння у вирішенні даного питання, а також усім підприємцям, керівникам підприємств, банків, установ та товариств різних форм власності,політичним та громадським діячам, жителям району, які не залишились байдужими до долі хворих людей, умов їх лікування та долучились до корисної справи й надали посильну допомогу в завершенні реконструкції терапевтичного корпусу, який був, є, і залишається соціально значимим для жителів району.
    - Запевняю вас в тому, що районна влада і надалі докладатиме усіх зусиль для того, аби покращити добробут великої громади нашого Поліського краю, та наблизити умови їх проживання до європейських стандартів, - зазначив Анатолій Остапчук.
    Чотирипочесні грамоти та чотирнадцять подяк райдержадміністрації вручив голова райдержадміністрації жителям Сарненського району, які зробили вагомий внесок у реконструкцію казарми під терапевтичне відділення Сарненської центральної районної лікарні.
    Як і на будь якому святі, не обійшлося без подарунків. Холодильник для терапевтичного корпусу подаровано начальником управління охорони здоров’я Рівненської облдержадміністрації Віталієм Бойко, а завідуючий хірургічним відділенням Сарненської ЦРЛ Ярослав Романюк вручив сертифікат на телевізор.
    Після урочистого перерізання стрічки усіх гостей було запрошено оглянути зсередини новенькі приміщення терапевтичного корпусу.

Сектор з питань внутрішньої політики
та зв’язків з громадськістю
апарату райдержадміністрації