Також дивіться новини на facebook.com

В районі покращують соціальний захист найбільш уразливих верств населення

     На виконання соціальних ініціатив Президента України Віктора Януковича, на Сарненщині реалізовано ряд заходів, направлених на підвищення рівня життя та соціального захисту найбільш уразливих верств населення (інвалідів, людей похилого віку, ветеранів війни). На цьому наголосив голова райдержадміністрації Анатолій Остапчук на нараді з керівниками структурних підрозділів РДА, районних установ, територіальних відділів органів виконавчої влади.
     Начальник управління праці та соціального захисту населення райдержадміністрації Валерій Сапожко доповів, що в районі проживає 4270 інвалідів різних груп і категорій, в т.ч. 142 інваліди (27 дітей-інвалідів), що пересуваються на інвалідних візках. Створення сприятливих умов для соціальної інтеграції осіб з особливими потребами – це один із основних напрямків діяльності органів виконавчої влади, зініційованих Президентом. Адже донедавна існувала серйозна проблема із забезпеченням засобами реабілітації інвалідів, зокрема – кріслами колісними. На виконання Постанови № 321 «Про затвердження Порядку забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації інвалідів, дітей інвалідів та інших окремих категорій населення, переліку таких засобів» 99 інвалідів отримали інвалідні візки, які були виготовлені за індивідуальними замовленнями. На даний час лише 12 інвалідів, які звернулись в серпні – вересні поточного року, чекають на отримання візків і в жовтні цього року вони їх гарантовано отримають.
     Оперативно забезпечуються інваліди і іншими засобами реабілітації: палицями, милицями, засобами спілкування та обміну інформацією, протезно-ортопедичними виробами. В Сарненському районі на даний час працює понад 1000 інвалідів. Вони мають можливість пройти безкоштовно навчання в обласному центрі професійної реабілітації інвалідів ( с. Олександрія, Рівненського району), де створені всі умови для отримання професій швачки, оператора комп’ютерного набору. До послуг молодих інвалідів навчальні заклади Міністерства соціальної політики України, де можна отримати безкоштовну освіту.
     У 2013 році збільшено надбавку на догляд за дитиною- інвалідом підгрупи ‘А’ з 50% до 100% прожиткового мінімуму, а на догляд за психічно хворим інвалідом цю надбавку збільшено з 20% від прожиткового мінімуму – до розміру мінімальної заробітної плати.
Розпочата робота по забезпеченню житлом інвалідів-чорнобильців, які багато років знаходяться на черзі в органах місцевого самоврядування. В цьому році для 9 інвалідів придбали житло, і до кінця року ще 3 сім’ї, в яких виховуються діти-інваліди отримають окремі квартири. Також Президент ініціював суттєве збільшення разової грошової допомоги інвалідам війни та ветеранам до Дня Перемоги. Ця допомога у 2013 році складала від 375 грн. до 2415 грн.