Також дивіться новини на facebook.com

Місцеве паливо: дешево й економно

     Заміна імпортного палива місцевою сировиною – завдання для влади всіх рівнів, оскільки від цього залежить енергетична незалежність і розвиток внутрішнього ринку. Адже побільшає підприємців, які вироблятимуть альтернативне паливо. А поява нових підприємств – це робочі місця для людей та додаткові надходження в бюджет. Тож в енергонезалежність інвестують гроші з бюджетів різних рівнів, а комунальники витрачають на переоснащення власні кошти. А ще, можна сказати, що це є нагальною потребою сьогодення.
     Згідно із розпорядженням Кабінету Міністрів України № 618 від 17 липня 2013 року «Деякі питання Національної акціонерної компанії «Нафтогаз України» у 2013 році», виділено на 500 млн. м куб. природного газу менше, ніж зазвичай. Його дефіцит і висока вартість, поступове зменшення дотацій держави на опалювальний сезон, зношене обладнання та застарілі технології - все це змушує перейти від розмов про енергозберігаючі технології до конкретних дій, спрямованих на використання альтернативних джерел енергії, зокрема місцевих видів палива.
     Районна влада системно працює над виконанням стратегічних завдань Президента України Віктора Януковича, який вимагає зменшити на 50% споживання природного газу. Саме про це йшлося під час робочої наради з керівниками бюджетних установ, яку нещодавно провів голова райдержадміністрації Анатолій Остапчук. Адже, зазначив він, як уже переконались, і на Сарненщині ефект від заміни його торфобрикетом, дровами та відходами деревини беззаперечний – обігрів приміщень, наприклад, до 35-40% дешевший, ніж імпортним газом.  Тож, на альтернативу переводять і вже діючі котельні.