- Інструкція з діловодства
- Адміністративно-територіальний розподіл
- Районний бюджет
- Регуляторна діяльність
- Захист прав споживачів
- Відділ цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації та організації діяльності ЦНАП
- Внутрішній аудит
- Доступ до публічної інформації
- Державна служба
- Громадська рада
- Положення про Громадську раду при Сарненській районній державній адміністрації
- Структура громадської ради
- Нормативні документи, що регламентують діяльність громадської ради
- Протоколи засідань громадської ради
- Рішення громадської ради
- Щорічний звіт про роботу громадської ради
- Новини та оголошення
- Про затвердження складу громадської ради при Сарненській райдержадміністрації
- Громадське обговорення
- Звернення громадян
- Конкурс
- Запобігання проявам корупції
- Реєстр виборців
- Державні закупівлі
- Служба у справах дітей
- Управління освіти, культури, охорони здоров’я та спорту
- Соціальний захист
- Архівний відділ
- Соціальне страхування
- Податкова політика
- Протидія домашньому насильству
- Вакансії
- Очищення влади
- Інвестиційний атлас надрокористувача
- Правові консультації
- Протидія торгівлі людьми
- Публічний звіт
- Реєстр наборів відкритих даних, що перебувають у Сарненській райдержадміністрації
- Статистика
- Гід з державних послуг
Збережемо тепло – зекономимо гроші й матимемо добре самопочуття
Добавлено Адміністратор Пт, 11/10/2013 - 19:04
Президент України Віктор Янукович дав відповідні завдання й доручення щодо завчасної підготовки до осінньо-зимового періоду, що дасть змогу надати населенню та установам країни безперебійне теплопостачання. Так, на Рівненщині, повідомила інформаційна служба ОДА, нині працюють 143 комунальні та 635 відомчих котелень, що обігрівають 415 садочків, 686 навчальних і 822 медичних заклади. Водночас тепло вже подали майже в усі житлові будинки райцентрів, що підключені до централізованої мережі. Без вихідних будуть комунальники, які відповідають за належну роботу внутрішньо-будинкових мереж. Адже від злагодженості їхніх дій залежить якість теплопостачання.
Комісія облдержадміністрації, яка в районі перевіряла стан готовності КП «Сарнитеплосервіс» до роботи в осінньо-зимовий період 2013-2014 років, оцінила його на 4,2 бала (за 5 бальною шкалою). На Сарненщині вже обігрівають усі школи, дитсадки, медичні заклади й житлові будинки. А про стан підготовки КП «Сарнитеплосервіс» до роботи в осінньо-зимовий період поцікавилась у його директора Віталія ТУСЯ:
- Насамперед розробили та затвердили організаційно-технічні заходи (всього 77). Комунальне підприємство до роботи в осінньо-зимовий період підготувало 3 котельні: по вулицях Куликова, 7, Ковельській, 24, Київській, 1 і 5 паливних (ДНЗ №№ 1, 6, 7, 8, 9). У трьох котельнях встановили прилади обліку теплової енергії, що надають послуги з централізованого теплопостачання. Крім того, у всіх провели необхідні профілактичні заходи з підготовки котлів, допоміжного обладнання, запобіжних пристроїв, автоматики безпеки й регулювання теплових процесів згоряння палива в опалювальних котлах, державну повірку контрольно-вимірювальних приладів, контрольний огляд і поточний ремонт газового обладнання. Побілили приміщення, почистили та відремонтували димоходи.
Окрім того, замінили ввод тепломережі в дошкільний навчальний заклад № 4, проклали теплову мережу довжиною 60 погонних метрів до ДНЗ № 5 (попередньо ізольованою трубою), встановили потужніший насос на внутрішній системі опалення та поновили ізоляцію вводу тепломережі у ДНЗ №9.
- Віталію Вікторовичу, чи буде тепло в будинках, установах і на підприємствах міста? Розкажіть ще про запас палива, що маєте на початок опалювального сезону.
- «Сарнитеплосервіс» в опалювальний період надаватиме послуги з теплопостачання мешканцям 87 квартир (у тому числі 78 у багатоквартирних і 2 - приватних будинках), 30 об’єктам бюджетної сфери та 14 іншим підприємствам міста. Цьогоріч від централізованої системи теплопостачання від’єднались 12 квартир. До речі, на сесії міської ради розробили та затвердили схему теплопостачання міста вартістю 65 тис. грн.
Щодо запасу палива, то на початок опалювального сезону маємо 133 куб. м дров (100%), 950 куб. м щепи паливної (50% від запланованого), 80 тонн торфу (78%). Підприємство уклало договір з ПП «Західпроменерго» на поставку торф’яних напівбрикетів у наступному опалювальному сезоні в кількості 3 тис. тонн. На території котельні по Ковельській, 24 уже змонтували навіс для зберігання твердого палива.
- Глава держави ставить завдання на 50% зменшити споживання природного газу. Відмова від нього, навіть зважаючи на необхідність придбати нове обладнання, окупиться за один опалювальний сезон. Яким чином на Сарненщині виконують ці плани?
- Економія коштів за рахунок заміни використання природного газу альтернативними видами палива за 2012 рік становить 572 тис. грн. Замість газових котлів увесь минулий опалювальний сезон працювали три нових твердопаливних котли «Буран-700» рівненського виробництва. Як паливо, вони споживають практично все. Тож комунальники вже підрахували - грошей витратили майже вдвічі менше. Окрім того, маємо й економічний ефект, бо котельня окупилась за опалювальний сезон. До 15 жовтня встановимо ще 2 твердопаливні котли типу «Квартал» у котельні по вулиці Куликова, 7, які працюватимуть на альтернативних видах палива, а також додатковий фільтр на вводі тепломережі ДНЗ № 5.
Аби зменшити втрати енергії в мережах, плануємо прокласти тепломережі від прохідної ДПТНЗ «Сарненський професійний аграрний ліцей» до адміністративного приміщення РВ УМВС довжиною 250 погонних метрів по вулиці Демократичній.
Одно слово, основне своє завдання колектив КП «Сарнитеплосервіс» вбачає в тому, щоби дотримати встановлених норм обігріву житлового фонду міста, скоротити обсяги споживання природного газу за рахунок освоєння альтернативних джерел енергії і таким чином зменшити економічну та енергетичну залежності від зовнішніх постачальників блакитного палива.
- Віталію Вікторовичу, уже вкотре буваючи у Вашому кабінеті, не відчуваю, що тут тепло. Не любите високої температури?
- Оптимальною для доброго самопочуття та здоров’я людини в приміщеннях, де проводимо найбільшу кількість часу, є температура 19-20°С, а для спальні – 18°С. Надто ж висока може стати причиною зниження працездатності та виникнення застудних захворювань. Мабуть, тому й люблю прохолоду.
- Чому саме в тепловій галузі, завдяки відповідній зацікавленості та бажанню, можна економити чималу кількість електроенергії, газу та інших енергоносіїв.
- Тому, що при опаленні споживається найбільше енергії, яка використовується в домашньому господарстві (до 70%). До того ж, часто надзвичайно марнотратно. А якщо кожен із нас почне робити хоча б найменші спроби економії, то зможе заощадити чимало тепла, а відповідно й коштів. Недопустимим розбазарюванням є залишення відкритою кватирки за холодної погоди на довгий час. В опалювальний сезон через недостатню ізоляцію вікон можна втрачати намарно понад 30% тепла. Відповідно саме на них лежить великий потенціал економії. Щоб його реалізувати, не треба докладати надто великих зусиль: щороку перед опалювальним сезоном перевіряйте їхню щільність. А ще слідкуйте за тим, щоб вхідні двері в під’їзді були закритими. Це збереже тепло в приміщенні, а стіни від цвілі.
Розмовляла Марія Кузьмич.
Фото Василя Сосюка.
Фото Василя Сосюка.
»
- Запис користувача: Адміністратор
- Login to post comments