Також дивіться новини на facebook.com

«В його слові наша сила і правда, і воля»

     У березні наступного року вся Україна відзначатиме 200 – річчя від дня народження Т.Г.Шевченка. У рамках проведення районних заходів з нагоди славного ювілею та з метою популяризації творчої спадщини, утвердження його духовно-культурних цінностей, активізації виховної, просвітницької та патріотичної робити серед молодого покоління у Сарненському районі стартувала естафета від села до села «В його слові наша сила і правда, і воля» і триватиме по лютий місяць 2014 року. Зусиллями майстрів населених пунктів району створюється велике вишите полотнище «Заповіт», яке передається під час проведення урочистого заходу сільськими культурно-дозвіллєвими комплексами, що проходять за участю голів територіальних громад, аматорських колективів, любительських об’єднань, усіх структурних підрозділів. В день свята у закладах культури організовуються виставки робіт народних майстрів декоративно-ужиткового мистецтва, книжкові виставки по творчості Т.Г.Шевченка.
     Право розпочати естафету отримали Немовицький та Карасинський сільські культурно-дозвіллєві комплекси. У Немовицькому сільському будинку культури відбувся захід «Шевченкові думки переживуть віки», в якому приймали участь вишивальниця Марія Ярмушко, чиїми руками розпочато зашиття першої половини полотнища «Заповіту». У фойє будинку культури красувались різнокольоровими барвами роботи сільської майстрині. Аматори сцени виконували твори поета, пісні на його слова. Далі естафету прийматиме Зносицький культурно-дозвіллєвий комплекс.

      У найменшій територіальній громаді – селі Карасин цікаво пройшов урочистий захід «Кобзарем його ми звемо», який відкрив сільський голова Микола Павлович Шкодич. «Велика честь випала нам, - сказав Микола Павлович, - розпочати другу частину великого знаменного полотнища «Заповіту» і ми з гордістю виконаємо свою місію». Право зашиття рушника доручили вишивальниці Надії Яковець, яка є керівником місцевого клубу за інтересами «Вишиванка». Учасники гуртків аматорської творчості подарували присутнім театралізовані виступи, пісні та віршовані твори поета. Свято закінчувалось словами «Пам'ять про Шевченка не вмре, не загине, хай живе і квітне в серці України», адже Тарас Шевченко забезпечив українській культурі міжнародне визнання, став одним з велетнів світової культури. І на оновленій землі лине вічно живе слово великого Кобзаря. 

Зоя Федорчук
художній керівник районного будинку культури м.Сарни