- Інструкція з діловодства
- Адміністративно-територіальний розподіл
- Районний бюджет
- Регуляторна діяльність
- Захист прав споживачів
- Відділ цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації та організації діяльності ЦНАП
- Внутрішній аудит
- Доступ до публічної інформації
- Державна служба
- Громадська рада
- Положення про Громадську раду при Сарненській районній державній адміністрації
- Структура громадської ради
- Нормативні документи, що регламентують діяльність громадської ради
- Протоколи засідань громадської ради
- Рішення громадської ради
- Щорічний звіт про роботу громадської ради
- Новини та оголошення
- Про затвердження складу громадської ради при Сарненській райдержадміністрації
- Громадське обговорення
- Звернення громадян
- Конкурс
- Запобігання проявам корупції
- Реєстр виборців
- Державні закупівлі
- Служба у справах дітей
- Управління освіти, культури, охорони здоров’я та спорту
- Соціальний захист
- Архівний відділ
- Соціальне страхування
- Податкова політика
- Протидія домашньому насильству
- Вакансії
- Очищення влади
- Інвестиційний атлас надрокористувача
- Правові консультації
- Протидія торгівлі людьми
- Публічний звіт
- Реєстр наборів відкритих даних, що перебувають у Сарненській райдержадміністрації
- Статистика
- Гід з державних послуг
Підвищити соціальні стандарти
Добавлено Адміністратор Пт, 25/10/2013 - 18:29
Подальший розвиток галузі рослинництва на Сарненщині направлений на підвищення родючості ґрунту, використання сортів рослин і технологій їх вирощування, що забезпечують найвищу окупність ресурсів. У районі загальна посівна площа сільськогосподарських культур під урожай 2013 року становить 27,1 тис. га, у тому числі в СГПП - 6,5 тис. га. Найбільші площі займають посіви зернових і кормових культур, картоплі й овочів, повідомив начальник управління агропромислового розвитку РДА. Сільгосппідприємства зібрали зернові та зернобобові культури на площі 2920 га, намолотили зерна 3800 тонн. Під урожай 2014 року вже підготували 1849 га ґрунту й посіяли озимих зернових культур на площі 1585 га (в тому числі 651 га пшениці та 934 га жита). Окрім того, заготовили 2669 тонн сіна, 2305 тонн сінажу та 6515 тонн силосу. Цьогоріч відновили хімічну меліорацію ґрунтів. СГПП «Случ» за власний кошт завезло 160 тонн вапняного шламу та провапнувало 20 гектарів кислих ґрунтів.
Особливо підвищений попит сприяє розвитку таких галузей сільського господарства, як картоплярство, овочівництво та садівництво. В них переважно зайняті малі фермерські й особисті селянські господарства. Тож їх піднесення сприяє збільшенню зайнятості населення, а відтак і підвищенню соціальних стандартів у селах. Проте голова райдержадміністрації Анатолій Остапчук зазначив, що не всі сільгоспвиробники можуть реалізувати вирощений урожай. Потерпають і від того, що немає де його зберігати. Тож облаштування овочесховищ, закупівля овочів і фруктів бюджетним установам, безпосередньо тим, хто їх вирощує, і є тією підтримкою селянам, якої вони так потребують. Допоможе це зекономити також бюджетні кошти. Адже не буде потреби в перекупниках, які скуповують товар за безцінь, а продають утридорога. Завдяки сприянню влади фермери Рівненщини мають власний бренд «Волинський екологічний продукт». Він об’єднав понад два десятки господарств, яким професійні менеджери допомагають реалізовувати вирощене без посередників. Саме ці проблеми нині найбільше турбують місцевих фермерів. Крім того, таке об’єднання дозволяє їм брати участь у тендерах, адже раніше такої можливості не було, констатують сільгоспвиробники. Натомість уже сьогодні фермери Рівненщини можуть забезпечити краян якісною м’ясо-молочною продукцією та овочами. Для них облаштували спеціальні місця, тому сільгоспвиробники можуть реалізовувати свою продукцію без посередників, а краяни – купувати без націнок.
Зростають доходи сільських мешканців – власників землі. Відповідно до укладених договорів на 2013 рік, за оренду земельних паїв нарахували 343,5 тис. грн. За станом на 1 жовтня виплатили 276,5 тис. грн., що становить 80,1%. За оренду майна нарахували 26,3 тис. грн., виплатили - 20,3 тис. грн. (77,2%).
На виконання доручень Президента України Віктора Януковича та Прем’єр-міністра України Миколи Азарова, з метою стабілізації цін і насичення ринку плодоовочевою продукцією товаровиробників залучають до участі в сільськогосподарських ярмарках. У Рівному, для прикладу, впродовж вересня-жовтня його мешканці могли придбати продукцію ЗВП «Таврида», СФГ «Немо», приватних підприємців М. Позняка і В. Шабака, ДПТНЗ «Сарненський професійний аграрний ліцей».
Ресурсний потенціал сільського господарства, в основі якого перебувають високопродуктивні землі та сприятливі агрокліматичні умови, має значні можливості для подальшого свого розвитку. Є і додаткові, щодо збільшення обсягів виробництва сільськогосподарської продукції, внеску галузі в підвищення рівня продовольчої та енергетичної безпеки, зростання експортного потенціалу держави. Тож для всіх спеціалістів галузі й управлінського персоналу, попри значні зрушення, основна робота ще попереду.
»
- Запис користувача: Адміністратор
- Login to post comments