- Інструкція з діловодства
- Адміністративно-територіальний розподіл
- Районний бюджет
- Регуляторна діяльність
- Захист прав споживачів
- Відділ цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації та організації діяльності ЦНАП
- Внутрішній аудит
- Доступ до публічної інформації
- Державна служба
- Громадська рада
- Положення про Громадську раду при Сарненській районній державній адміністрації
- Структура громадської ради
- Нормативні документи, що регламентують діяльність громадської ради
- Протоколи засідань громадської ради
- Рішення громадської ради
- Щорічний звіт про роботу громадської ради
- Новини та оголошення
- Про затвердження складу громадської ради при Сарненській райдержадміністрації
- Громадське обговорення
- Звернення громадян
- Конкурс
- Запобігання проявам корупції
- Реєстр виборців
- Державні закупівлі
- Служба у справах дітей
- Управління освіти, культури, охорони здоров’я та спорту
- Соціальний захист
- Архівний відділ
- Соціальне страхування
- Податкова політика
- Протидія домашньому насильству
- Вакансії
- Очищення влади
- Інвестиційний атлас надрокористувача
- Правові консультації
- Протидія торгівлі людьми
- Публічний звіт
- Реєстр наборів відкритих даних, що перебувають у Сарненській райдержадміністрації
- Статистика
- Гід з державних послуг
Вони визволяли Україну
Добавлено Адміністратор Чт, 31/10/2013 - 11:56
1943 рік у ході Великої Вітчизняної війни став переломним. Визволення України тривало трохи менше року. Впродовж кінця літа й осені радянські війська під командуванням Івана Конєва, Миколи Ватутіна та Родіона Малиновського зайняли Лівобережжя і Донбас. 23 серпня 1943 року в результаті запеклих боїв німці вдруге й востаннє втратили Харків. У вересні–жовтні Червона армія прорвала могутню лінію німецької оборони на Дніпрі, а 6 листопада звільнили Київ.
Сотні тисяч пам’ятників, монументів, обелісків і братських могил залишила війна на Сарненській землі. Спільними зусиллями мешканці територіальних громад району привели їх у належний вигляд. Приємно, що в заходах активну участь бере молодь. Школярі за цей час дізналися від пошуковців, учителів історії, з якими вони впорядковували місця поховань, не одну історію життя й загибелі земляків, розповідь про героїв.
Скільки їх залишилося, дітей-сиріт, чиїх батьків призвали до лав Червоної армії в 1939-1945 роках військкомати, які загинули в боях за Батьківщину або зникли безвісти? Війна забрала в них усе: рідних, дитинство, нерідко дах над головою, змусила терпіти голод, холод, розруху, кривду. Вони навчилися жити без іграшок, ласкавого слова й підтримки. Змалечку важко працювали, щоб вижити. Багато хто й до сьогоднішнього дня не знає, куди принести квіти на могилу батька, де та місцинка на землі, що стала останнім його притулком. У родинних шкатулках сиротливо жовтіє остання вісточка на клаптикові паперу чи трикутничок…
А скільки сліз виплакали солдатські вдови. Не раз мовчки розмовляли з коханим, дивлячись у небо. Сповідалися йому й заздрісно спостерігали за чужими дітьми, що приміряли татову пілотку, рахували зірочки на погонах та ордени й медалі на грудях, ходили на паради, сидячи верхи на його спині… Самі ж плакали, запиваючи сльозами черству скибочку чорного хліба.
Святкування 70-річчя визволення України та Великої Перемоги має об’єднати український народ навколо спільних цінностей і здобутків, пам’яті про мільйони жертв Великої Вітчизняної війни, переконаний Президент України Віктор Янукович. За словами глави держави, з цією метою на початку року в Луганську стартувала Всеукраїнська естафета пам’яті «Слава визволителям України». А 6 листопада урочисто відзначатимемо 70-річчя звільнення від фашистів столиці України - міста Київ. «Переконаний, що разом гідно вшануємо величний подвиг визволителів, збережемо традиції старших поколінь», - зазначив Президент України.
Марія Кузьмич
»
- Запис користувача: Адміністратор
- Login to post comments